telefon önerisi

Ynt: telefon önerisi

sebazios link=topic=76831.msg907910#msg907910 date=1406496238' Alıntı:
iPhone ve digerleri..

Bu kadar net.

2008 ' den beri, sırasıyla:

iPhone 2
iPhone 3
iPhone 4

kullanıyorum.

Ayrıca iPad 1 ve iPad 3 de mevcut.

İlk zamanlar bende 'ulan bu kadar para verilir mı? Adamlar marka satıyor resmen' dıyordum.

Öyle değilmiş.

Son 6 yıldır sırf denemek adına 2 kez, sırf özelliklerine tav, biraz da degisiklik olsun diye 2 farklı telefon denedim:

1-) LG Optimus X4
2-) Sony experia Z

İkisi de paramparça oldu.

2010 ' da 1890 liraya sıfır aldığım iPhone 4 sayamayacağım kadar darbe geçirdi.

2. Kattan yere düştü
Balya makinasının üstünden pikaba düştü.
L200 ile 110 ' la kamyona çarptığımda elimdeydi.
Elimden belki de yüzlerce kez düştü.
Sinirlendim, fırlattım.
Çiftlikte düşürdüm, koyunlar üstüne işedi.
Üzerine su, kola, çay, bira envai meşrubat döküldü.

Sonuc olarak sadece 3 kez ekranı değiştirdim. Su an elimde ve tıkır tıkır çalışıyor.

Ağır iste çalışıyorsanız iPhone 4 (çelik kasa dolayısı ile) tek seçenek. 5 almama sebeplerimden biri de bu sağlamlığı aslında.
xperia z yı nerde parcaladın acıkcası merak edıyorum iphone daha saglam dıorsun :D iphone u yere dusurdun mu ekran gıdıyor :S

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/Sony-Xperia-Z--vs-Apple-iPhone-5
kı muadılı telefon olamaz sony nın yanında iphone iphone kım yaa tek bır ozellıgı var oda ios işletim sıstemıne sahıp oldugu ıcın vırus gırmemesı bız bankacı deılız çifçiyiz sony çifçi telefonu ayrıca o ovdugunuz Apple kamerayı kımden temın edıyor (sony) bı arastırın istersenız İPHONE YOKKEN SONY VARDİ.

Aynn bnde kırdım arabadan inerken kucağımda imiş fırladı kırıldı ekran allahtan 40 liraya kasko yaptırmıştım ayrıca artık herkesin elinde samsung var sırf bu nedenle bnde değiştircem l :)umia 1320 veya sony xperia z2 alcam.Sen de kesinlikle Sony al s4 de güzel ama bana gelmedi valla iphone da fiyatına göre çok boş telefon Sony nin z serileri z-z1-z2 s4 lumia vs. Telefonlar ile karşılaştırduginizda ram işlemci hafıza vs. Özellikler bakımından çok geride ama ios ve havası var o ayrı konu

Çok da kolay oldu aslında.

Kıs sonu, üzerimde mont vardı. Tel montun üst cebinde.

Oluk yapmak için 4 tane 3 metre boyunda 30 ' luk tahtayı taşımam gerekti. Malum 35-40kg var. Neyse tuttum, tam kaldırıp kucağıma alıyordum.

Çıtırt!

Tahtalar yükü basınca arada kalıp kırıldı.

Servise gitti. Board çatlamış. Astarı yüzünü gececekti, yaptırmadım.

bugün bir arkadaşımda lg g2 gördüm. sony experia z den daha iyi olduğunu söyledi. kendisi baştan discovery elite alacakmış piyasada bulamamış. discovery elite nin lg g2 den daha iyi olduğunu söyledi. başka bir arkadaşımda az görülsede experia z nin şarja takılan yerinden su aldığını söyledi. toza suya dayanaklı diye hor kullanmak yanlış. her ne telefon alırsanız hayırlı olsun. iyi bayramlar.

YAVUZ_13 link=topic=76831.msg914438#msg914438 date=1409064739' Alıntı:
biraz geç oldu ama ben telefonumu buldum sonunda :D

http://youtu.be/QnsL4kx-7O8
tebrıkler hayırlı olsun dogru karar saglam telefon emın olabılırsınız. bır kac gun once 1 metreden betona cakıldı telefon şakkk dıye bır ses geldi herkes bakıor gıttı telefon dıye elıme bi aldım hiç bişi yok ok-*-s

bugün ögleden sonra sonunda telefonu aldım aslında bukadar geç kalmazdımda birara z3 tanıtılınca kafam oraya gitti sonunda dayanamadım onu beklemeyi düşünüyordm aslında ama malesef hala resmi satış başlamadı
bende gözünün yaşına bakmadım vodafone bayisinden garantili z2 siyah renk telefonu aldım fiyatı hediyeler vs vs(kılıf ekran koruyucu jelatin) 1850 lira
ama birkaç saattir ugraşıyorum hala çözemedim telefonu
sırf ugraşırken 20küsür lira yemişim :)
bu telefonu kullanan varsa çok yardıma ihtiyacım olacak :)

YAVUZ_13 link=topic=76831.msg923962#msg923962 date=1412431255' Alıntı:
saoalsın kardeşim
kısmetse video patlaması yapacam artık trakkulupte :)

saol inşallah dogru karar vermişimdir kardeşim

Yeni telefonun hayırlı olsun abi güzel seçim yapmışsın :) Bişey rica edecektim abi ben geçen yıl General Mobile Discovery ile yaklaşık 6 dk kadar vidyo çektim 1 küsür gb tuttu kamerası 8 megapixel sende yüksek kalitede vidyo çekerken boyutunu buraya yazarmısın?

POYRAZLI TALHA link=topic=76831.msg924010#msg924010 date=1412451208' Alıntı:
Yeni telefonun hayırlı olsun abi güzel seçim yapmışsın :) Bişey rica edecektim abi ben geçen yıl General Mobile Discovery ile yaklaşık 6 dk kadar vidyo çektim 1 küsür gb tuttu kamerası 8 megapixel sende yüksek kalitede vidyo çekerken boyutunu buraya yazarmısın?
saolasın akrdeşim inşallah beni pişman etmez şimdilik hoşuam gitti 1 günlük kullanım sonunda :)

vide daha çekmedim ögrenme aşamasındayım detaylarını özelliklerini falan inşallah dediign gibi yüksek çüzünürlükte çekim yaptııgmda nekadar yer kaplıyor onuda yazarım
ama nette izledigim videolarda 4k çekimlerde 5dk bile çekim yapılsa telefonun kendi hafızasının nerdeyse yarısı gidiyormuş(16gb ın yarısı falan yani)
tabi daha denemedigimden ben net birşey söyleyemiyorum bakalım kullanalım görecegiz :)