telefon önerisi

merhaba arkadaşlar
benim telefon epey yaşlandı artık ve bazı sorunlar yaşamayada başladım arıza vs
telefonumu 2008de aldım nokia n73
artık yeni bir telefon alayım diyorum
ve akıllı telefon önerdi birkaç arkadaş ama epey marka model var ve hepsinde birbirinden farklı özellikler var ayrıca fiyat aralıgıda çok geniş
500 liradan ttun 3bin liraya kadar telefon var ama hangisi benim işimi görür veya hangisini alırsam boşa para vermiş olurum pekde bilmiyorum

benim aradıgım özellikler
garantili olsun kaçak olmasın
kamerası iyi olsun
hızı iyi olsun
hafıza konuunda ilerde sorun yaşamayayım
internet konusunda iyi olsun
ısınma problemi oluyormuş bazılarında buyüzden alacagım telefonda ısınma problemi olmasın
birazda saglam olsun
ve birkaç ekstra özellikte olsa fena olmaz(radyo tv gps vs vs)
1500 lirayı da geçmezse fena olmaz :)

bu kriterlerdeki önerilerinizi yazarsanız memnun olurum arkadaşlar
özellikle teknoloji sever genç kardeşlerimizin bilgisine ihtiyacım var

not: inernet sitelerindeki telefon fiyatlarıyla reelde telefon dükkanlarında satılan teelfonların fiyatalrında bazı farklar var
bazı markalar reelde ucuz sanalda pahalı bazılarıda tam tersi
buyüzden güncel fiyat bilgiside lazım

Ynt: telefon önerisi

Bende LG optimus Vu vardı 1,5 yıl kullandım ,arızalanınca tamir edemedileri, para iadesi yaptılar 1000tl bende 1 ay önce gidip Samsung S4 mini aldım aynı paraya.+150 liraverip kasko yaptırdım teknosadan.
8GB telefon ve Arttırılabilir hafızası ,kamerası iyi gibi pek tecrübem yok bu alanda , 4+1 çekirdekten 2 çekirdek işlemciye düştüm fakat pek hissedilir bir hız farkı göremedim.Genel olarak iyi diyebilirim bu süreçte bir negatif yönüyle karşılaşmadım.Daha fazla süredir kullanan arkadaş varsa daha sağlıklı yorumlar yapabilir tabi...

kesinlikle http://tr.generalmobile.com/discoveryElite.html general mobile elite diyorum. Ben 2 ay önce aldım hiç bir sorunu yok hızı süper ısınma oyunlarda rahatsız etmicek kadar var. ön kamera 8mp şuan piyasadaki en güzül ön kameralı telefon arka 16mp kamerasıda çok başarılı 3gb ram var 32gb hafıza fiyatıda rakiplerine göre çok düşük sadece 1300tl bunun dışında daha düşük özelikli general mobile discovery var onuda kullanıp anneme verdim yaklaşık 6 ay kullandım hiç sorun yaşamadım eliteden farkı kamerası daha düşük ram 1gb işlemci düşük ama discovery de gayet başarılı onun fiyatıda 700tl karar sizin

general mobile discovery 2 bugün tanıtılmış isterseniz ondan alın ben görünüş fiyat ve özellik olarak çok beğendim fiyatı 888tl arka kamera 13mp ön 5mp 8 çekirdek 2gb ram ve 5 inc ekranı var

Sizin Aradığınız Özelliklere Sahip En İyi Telefon General Mobile Discoveriy Elite (discovery2 olarakta adlandırılır). Fiyatı 1.200 tl Civarında. 3GB Ram a Sahip. Benim Eski Bilgisayarımda Bile 2 ram Vardı ;D Arka Kamerası 16 mp Ön Kamerasıda 5 veya 8mp Olması Gerekir. Hız, İşlemci En Üst Seviyede. 6inç Ekran Var. Özellikler Güzel Ama Ekran Büyük Derseniz S4 mini de İşinizi Rahatlıkla Görür. Bu 2si Arasında Düşünün Derim.
İlk Çıkan Discovery ' nin Garanti Sorunu Var O Yüzden Pek Tavsiye Etmem.

bilal tıraşçı link=topic=76831.msg907540#msg907540 date=1406299305' Alıntı:
Sizin Aradığınız Özelliklere Sahip En İyi Telefon General Mobile Discoveriy Elite (discovery2 olarakta adlandırılır). Fiyatı 1.200 tl Civarında. 3GB Ram a Sahip. Benim Eski Bilgisayarımda Bile 2 ram Vardı ;D Arka Kamerası 16 mp Ön Kamerasıda 5 veya 8mp Olması Gerekir. Hız, İşlemci En Üst Seviyede. 6inç Ekran Var. Özellikler Güzel Ama Ekran Büyük Derseniz S4 mini de İşinizi Rahatlıkla Görür. Bu 2si Arasında Düşünün Derim.
İlk Çıkan Discovery ' nin Garanti Sorunu Var O Yüzden Pek Tavsiye Etmem.
ufak bir yanlışınız var General Mobile Discoveriy Elite discovery2 olarak adlandırılmıyor discovery2 dün tanıtıldı eliteden biraz düşük discovery den yüksek özellikli bir telefon fiyatı 888tl ağustos ayında piyasaya çıkacak

Nokia lumia serilerine bak samsung galaxy s4 s4 mini bunlara bak LG general ne hc ugrasma samsungla nokia ya bak unutuyodum az daha sony de gayet saglam ve ozellikli suan marka olarak bu 3 une bak bence :)

s4 mini nasıl arkadaşlar yüksek grafikli oyunlarda ve kendi hafızasını doldursak kasma olurmu bide hafıza kartını 8 Gb taksak hergangi bi kasma olurmu şimdi diyeceksiniz 64 gb ye kadar hafıza yükseliyo ama neden 8 gb de kassın diye ama bende şuan galaxy Ace var 8 gb de kasıyo 4 biraz daha az kasıyo fakat 2 gb de iyii onuda zaten yanında veriyoorla bide kamera nasıl iyiimi şunuda söyleyeyim Biz malum köyde yaşıyoruz ara ara illaki toza giriyoruz bu telefon dayanırmı toza şuan elimde olan galaxy Ace iyi dayanıyo alacağım telefonunda toza dayanmasını isterimm..

Sizde GM discovery mi Yoksa S4 Mini mi önerirsiniz her konuda hız internet oyun müzik sesinin yüksekliği olmazsa olmaz olan KAMERA da hangisini tercih etmeliyim Sizi bekliyomm

td 100d link=topic=76831.msg907556#msg907556 date=1406309820' Alıntı:
s4 mini nasıl arkadaşlar yüksek grafikli oyunlarda ve kendi hafızasını doldursak kasma olurmu bide hafıza kartını 8 Gb taksak hergangi bi kasma olurmu şimdi diyeceksiniz 64 gb ye kadar hafıza yükseliyo ama neden 8 gb de kassın diye ama bende şuan galaxy Ace var 8 gb de kasıyo 4 biraz daha az kasıyo fakat 2 gb de iyii onuda zaten yanında veriyoorla bide kamera nasıl iyiimi şunuda söyleyeyim Biz malum köyde yaşıyoruz ara ara illaki toza giriyoruz bu telefon dayanırmı toza şuan elimde olan galaxy Ace iyi dayanıyo alacağım telefonunda toza dayanmasını isterimm..

Sizde GM discovery mi Yoksa S4 Mini mi önerirsiniz her konuda hız internet oyun müzik sesinin yüksekliği olmazsa olmaz olan KAMERA da hangisini tercih etmeliyim Sizi bekliyomm

General mi guldurme samsung s4 mini al bende var 16 gb takyom hic sikinti yok kasma yok oyunda baya baya iyi hizlida zaten birazda hem ariza hem satisini dusun bide

Mustafa 66 link=topic=76831.msg907560#msg907560 date=1406310461' Alıntı:
General mi guldurme samsung s4 mini al bende var 16 gb takyom hic sikinti yok kasma yok oyunda baya baya iyi hizlida zaten birazda hem ariza hem satisini dusun bide
benle özele gelsene biraz bu konu hakkında bilgi almaylıyım sonuçta bi sefer para veriyozz

Mustafa 66 link=topic=76831.msg907552#msg907552 date=1406303413' Alıntı:
Nokia lumia serilerine bak samsung galaxy s4 s4 mini bunlara bak LG general ne hc ugrasma samsungla nokia ya bak unutuyodum az daha sony de gayet saglam ve ozellikli suan marka olarak bu 3 une bak bence :)

Mustafa 66 link=topic=76831.msg907560#msg907560 date=1406310461' Alıntı:

General Mobile ' in neyi varmış ki açıkla da bizde öğrenelim?

Sony xperia Z1 küçük ekranlı isterseniz yani 4.3 inch Sony xperia z1 compact
İkiside 1500 tl civarı suya toza dayanıklı sağlam şekil ne ararsan var valla ben olsam sony alırdım :)
Lg G2 general mobile discovery falan çok dayanıksız bir kere düşürmede ekran gidebilir.
Arka kamerası 20.7 mp yani sonuç olarak sony candır gerisi heyecan :D

kesınlıkle sony xperia z al camur su saglamlık ben aldım memnunum sadece ısınma problemı var oda telefon arkası ve onu cam oldugu ve su gecırmez oldugu ıcın hava almıor ama ondam dolayi ne donma nede kasma denılen bır olay yok tek kelımeyle super tamam pahalı ama parasını hak eden bır telefon bız bır kere telefon alıyoruz general mobıle alırsan en fazla 1 2 sene kullanırsın samsung ve lg gıbı telefonlarda yıllar gecınce asırı kasma oluyor ama sony xperia z de o olay yok japonlar stabıl guncellemeler gonderıyor ne alırsan al japondan şaşma SONY derım.

Abi benim tavsiyem ise su ve toz geçirmez sınıfta olması S4 Active,S5,Xperia Z ve benim bilmediğim diğerleri.
Bu telefonlar hem biraz daha sağlam oluyor hemde terleme falan sorun olmuyor.
Birde kamera konusunda megapiksele çok takılma bence yüksek megapikselde boyut sorunu oluyor düzenlemesi nete yüklemesi falan sorun s4 zoomdan biliyorum 16 megapiksel kamera var ben 2 megapikselde kullanmaya karar kıldım çünkü tatmin edici sonuç veriyor.
N73 tende bilirsin 3.2 kamerası var çoğu 5-8 megapikselle aynı sonucu veriyor :)

Şimdiden hayırlı olsun abi güle güle kullan :D