5460 YUVASINA İLK ADIMINI ATTI

5460 YUVASINA İLK ADIMINI ATTI

S . a arkadaşlar beklenen an geldi hele şükür 5460 geldi eve geldikten sonra deneme yapalım dedik vallahi biraz komik gelebilir ama bıçağı bile takamadık arka hidrolik havaya kalktı bu arada birisini takmıştık arka kolun diğerini takmak için bir türlü ındiremedik üç basma seçeneği var anlamdık valla diğer sorunumuz ise hava filtresi ni bulamadık tabi dışarıda kararmıştı yarın inşallah aramaya devam 2111 model 125000.- dedi 120000. indi dahada inmedi . 120000 ye aldık . birde kalkarken sakıin kaldıramadık birden atıyor kendini bu sorunlarımı bu makineleri kullanan arkadaşlar var biraz bilgilendirir se sevinirim saygılar . :) :) :) :) :) :)

Ynt: 5460 YUVASINA İLK ADIMINI ATTI

Hayırlı olsun güle güle kullanin. o sakin kalkış için debriyajdan kalibrasyon yapıyorsun. motor stop halindeyken debriyaja sonuna kadar bas. kontağı aç. diiit diye bi ses gekecek. sonra yavaaaas ça ayağını kaldırmaya başla. tam son larda bi diiit sesi daha gelicek. işlem tamam. insallah yanlis hatırlamıyorum :)

hava filitresi sol tarafta kabine yakın bi yerde. kaputu iyice kaldirmassaniz görünmez.

kollarnin da ayarları var. 9 a getirince en aşağıya iner. boşta bi kaldır indir yap. ordaki dikkat ışığı sönsün sonra aşağı iner. şayet orda çevirmeli ayar düğmeleri var ya ordaki ler de ortalarda dursun.

enver999 link=topic=76836.msg907570#msg907570 date=1406315548' Alıntı:
S . a arkadaşlar beklenen an geldi hele şükür 5460 geldi eve geldikten sonra deneme yapalım dedik vallahi biraz komik gelebilir ama bıçağı bile takamadık arka hidrolik havaya kalktı bu arada birisini takmıştık arka kolun diğerini takmak için bir türlü ındiremedik üç basma seçeneği var anlamdık valla diğer sorunumuz ise hava filtresi ni bulamadık tabi dışarıda kararmıştı yarın inşallah aramaya devam 2111 model 125000.- dedi 120000. indi dahada inmedi . 120000 ye aldık . birde kalkarken sakıin kaldıramadık birden atıyor kendini bu sorunlarımı bu makineleri kullanan arkadaşlar var biraz bilgilendirir se sevinirim saygılar . :) :) :) :) :) :)
Hayirli olsun. Hidroligi asagi salmak icin ilk once beyini aktif hale getiriyorsunuz. Sag taraftaki el gazinin gerisinde yukari asagi dugmesini 2 3 kez basin, hidrolik beyin aktif olacak. Boylece hidrolik panelindeki unlem isareti isigi sonecek. Asagi indirme konusuna gelirsek, asagi indirme ayar dugmesi hidrolik panelde ortadaki dugmedir. Dugmeden hem kilitleme, hem indirme hizini ayarlayabilirsiniz. Dugmeyi iyice kapasaniz hidroligi kilitler asagi salmaz, dugmeyi actikca asagi indirme hizi artar. Traktorun birden hizlica kalkmasi shuttle hassasiyetinden ayarlanir, vites t kolunum altindaki +5 -5 dugmesinden kontrol edilir. -5 te yumusak kalkis yaparken,+5te daha seri kalkar. Eger bu dugme dedihim s3kilde tepki vermiyorsa, kalibrasyon ayari gerekir. Hava filtresi icin kaputu kaldirin, göreceksiniz zaten. Kabin caminin yaninda. Hava filtresini cikarmak icin. Sari dugmeyi kendine dogru cek, sonra filtre kapagini sola dogru cevir kapak cikacak

S . A Herkese çok teşekür ederim yardımlarınız için bugün hava filtresini bulduk motor kaputu tam kaldırmak gerekiyormuş başka bir sorum var arkadaşlar mesala normal kalkacam hangi vitese getirecem bunu 4 tane var bide a b c d var diğer sorum ise yolda mesala normal sürüyorum her vitesi kullanabilirmiyim yani sorum bu makine 125 beygir belirli viteste 135 beygir oluyor galiba soruma gelince normal caddede sürerken,demi arkada da bıçak falan olmadan belirli viteste 135 mi oluyor beygiri ??? tarla sürme falan değil normal cadde de gezme ????? sizi biraz yoruyorum beni mağdur görün ilk defa böyle makine sürüyorum en son sorum tarla da vites ne olcak 1 a mı en yavaşı ??? saygılar .. :S :S :S bu makineye 6 lı pistonlu inç ayarlı almak istiyoruz uygunmudur ??? arkada araba tekerli ?????

S. A Arkadaşlar resimde video da ramazan dan sonra hemen koycam ağzımız oruç valla dışarı 35- 40 derece üşeniyoruz yakında herk yarım kalmıştı onuda yapcaz video çekcem Ramazanı hayırlısı ile gönderelim bir arkadaş sormuş adana ,dan mı diye evet adanadan aldık sahinden com zaten dört senedir ha aldık ha alcaz euro da düşmüyoo gidip baktık aldık ertesi gün de kamyonla getirdiler . diğer arkadaş sormuş Nevşehir,in neresinden diye Hacıbektaş kazası Kızılağıl kasaba idi şimdi köy oldu :) :)

enver999 link=topic=76836.msg907594#msg907594 date=1406320638' Alıntı:
S . A Herkese çok teşekür ederim yardımlarınız için bugün hava filtresini bulduk motor kaputu tam kaldırmak gerekiyormuş başka bir sorum var arkadaşlar mesala normal kalkacam hangi vitese getirecem bunu 4 tane var bide a b c d var diğer sorum ise yolda mesala normal sürüyorum her vitesi kullanabilirmiyim yani sorum bu makine 125 beygir belirli viteste 135 beygir oluyor galiba soruma gelince normal caddede sürerken,demi arkada da bıçak falan olmadan belirli viteste 135 mi oluyor beygiri ??? tarla sürme falan değil normal cadde de gezme ????? sizi biraz yoruyorum beni mağdur görün ilk defa böyle makine sürüyorum en son sorum tarla da vites ne olcak 1 a mı en yavaşı ??? saygılar .. :S :S :S bu makineye 6 lı pistonlu inç ayarlı almak istiyoruz uygunmudur ??? arkada araba tekerli ?????
1a dan başlar tarla yol ayrımı yok. 4d ye kadar. 3. ve 4. viteslerde 135 olur. İlk bakışta biraz zor görünüyor ama her yeri kurcala. kullanma klavuzun olsaydı hepsi tek tek yazıyordu.