YENİ ÖZYÜCEL TARIM MAKİNALARI DESTE YAPAN NOHUT BİÇME MAKİNAMIZ 2014...!!!

YENİ ÖZYÜCEL TARIM MAKİNALARI DESTE YAPAN NOHUT BİÇME MAKİNAMIZ 2014...!!!

22-23/07/2014

Arkadaşlar bildiğiniz üzere nohut biçmek için bir makina araştırıyordum. Aynı gün sitede de konu açmıştım. O günü internetten bulduğum bu makinayı görmek için Konya ' ya gitmeye karar verdik. Gece geç saatlerde yola çıktık. Birçok il üzerinden geçerek Konya ' ya vardık. Makinayı fabrikasında görüp, test ettik ve almaya karar verdik. Bende bu seyahatimizden bazı fotoğraf ve vidyoları sizlerle şimdi paylaşıyorum. 27 saat uyumadan gidip geldik. Dönüşte değişiklik olsun diye Eskişehir tarafından geldik. Oradan da bazı fotoğrafları sizler ile paylaşmak istedim. İleriki günlerde biçimden fotoğraf ve vidyolarıda paylaşacağım....;)

Vidyolar HD 1080P....!!!

ÖZYÜCEL DESTE YAPAN NOHUT BİÇME MAKİNASI TESTİ 2014 BÖLÜM1 - CHICKPEA MOWER PART1...!!!
ÖZYÜCEL DESTE YAPAN NOHUT BİÇME MAKİNASI TESTİ 2014 BÖLÜM2 - CHICKPEA MOWER PART2...!!!

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Ynt: YENİ ÖZYÜCEL TARIM MAKİNALARI DESTE YAPAN NOHUT BİÇME MAKİNAMIZ 2014...!!!

Hayırlı olsun, daha önce açmış olduğunuz konuyu okudum, bu makinadan aradığınızı anlasaydım, Eskişehir, Kütahya taraflarında ikinci el temiz bir makine uygun bir fiyata bulabilirdik. Bilgi sahibi olmak fiyatını öğrenebilir miyiz?

Makine Hayırlı Olsun Erkan Abi, Benim Buraya Kadar Gelmişsin Benim Tarlaların Yanından Geçmişsin Benim İlçeden Geçmişsin Bi Haber Etmedin Valla, Bi Organizasyon Yapar Görüşürdük Abi, Aşk Olsun :)

hayırlı olsun erkan bizim buralarda ekinleri hep böle biçerdik daha köyde ekin biçmek için çevre köylerde kullanan çoktur biçtikden sonra patoz yapılır tırmıklar biçimde dökme yapmaz inşallah tekrardan hayırlı olsun

Erkan hayırlı olsun güle güle kullanın,biz de fiyat uygun olursa fasulye batozu almayı düşünüyoruz,acaba fotorafını çektiği demireller marka fayulye batozunun fiyatını sordunmu?

Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

stulu link=topic=76869.msg908144#msg908144 date=1406661033' Alıntı:
Hayırlı olsun, daha önce açmış olduğunuz konuyu okudum, bu makinadan aradığınızı anlasaydım, Eskişehir, Kütahya taraflarında ikinci el temiz bir makine uygun bir fiyata bulabilirdik. Bilgi sahibi olmak fiyatını öğrenebilir miyiz?

Bu makinalardan nette var birkaç tane ama temiz değiller. Birde bu adam nohut için biraz değiştirmiş. 6 adet tırmık var. Aradık görüştük. Nohut için kullanılacağını söyledi. Başka firmalarıda aradık. Ama onlar pek güvence veremedi. Fiyat 5.000 TL.

GÜRKAN link=topic=76869.msg908149#msg908149 date=1406661973' Alıntı:
Hayirli olsun, gule gule kullanin Erkan ;) tarla calismasini merakla bekliyorum

En kısa zamanda paylaşacağım Gürkan abi.

maygun10 link=topic=76869.msg908150#msg908150 date=1406662062' Alıntı:
Hayırlı olsun.Esas testi,nohut tarlasında yaparsın artık.

Makinayı denedik. İşimizi bitirdik. Fotoğrafları daha atamadım. İşimizi güzel gördü.

omerfarukkoc link=topic=76869.msg908157#msg908157 date=1406663155' Alıntı:
Makine Hayırlı Olsun Erkan Abi, Benim Buraya Kadar Gelmişsin Benim Tarlaların Yanından Geçmişsin Benim İlçeden Geçmişsin Bi Haber Etmedin Valla, Bi Organizasyon Yapar Görüşürdük Abi, Aşk Olsun :)

Valla aklımdaydın. Tam yerinizi bilmediğim için ve işimizde olunca fazla oyalanamadık. Hiç durmadan gidip geldik. Yol üstünde hep bakındım. Ama denk gelmedik. Motorları görseydim. Duracaktım....;) Başka sefere artık...

GENÇ EYMIRLİ link=topic=76869.msg908164#msg908164 date=1406664074' Alıntı:
hayırlı olsun erkan tablanin diğer tarafında teker yokmu

Bu markada yok. Nohut için alçak olsun diye koymamışlar...

umutmalkoc link=topic=76869.msg908181#msg908181 date=1406668663' Alıntı:
hayırlısı olsun Erkan claasın yeni çıkan versiyonu bumu yoksa

Bu CLAAS ' ın ilk çıkardığı makinalardan abi...:D

ranger link=topic=76869.msg908224#msg908224 date=1406713574' Alıntı:
Hayırlı olsun Erkan nohutu medion biçmiyormuydu.

Medion ile dövüyoruz. Ama direkt biçmiyoruz...

ismail_17 link=topic=76869.msg908226#msg908226 date=1406714026' Alıntı:
Hayırlı olsun , desteleri tekrar biçer ilemi çıkaracaksınız yoksa başka makina ilemi?

Desteleri namlu yapıp, daha sonra kaldırıcıları takıp biçedöver ile dövüyoruz...

volkanuzel link=topic=76869.msg908230#msg908230 date=1406714708' Alıntı:
Hayırlı olsun erkan bizim köyde nohut yokta komşu koylerde hep biçerle biciyolar..
Mediona kıyamadın galiba :)

Medion ile direkt olmuyor. Çok zaiyat oluyor. Tabla büyük, nohut kısa direkt biçemiyoruz. En iyisi önden böyle biçip deste yapmak ve namluları dövmek. Hem otlarda kuruyor. Nohutta kuruyor birkaç gün tarlada.

Mehmet CÖMERT link=topic=76869.msg908259#msg908259 date=1406724984' Alıntı:
hayırlı olsun erkan bizim buralarda ekinleri hep böle biçerdik daha köyde ekin biçmek için çevre köylerde kullanan çoktur biçtikden sonra patoz yapılır tırmıklar biçimde dökme yapmaz inşallah tekrardan hayırlı olsun

Dökme yapmadı. Tam kurumadan biçtik.

arnavut07 link=topic=76869.msg908267#msg908267 date=1406731291' Alıntı:
Erkan hayırlı olsun güle güle kullanın,biz de fiyat uygun olursa fasulye batozu almayı düşünüyoruz,acaba fotorafını çektiği demireller marka fayulye batozunun fiyatını sordunmu?

Soracaktık ama ramazan dolayısıyla öğlene kadar çalışıyorlarmış. Pek kimse yoktu üretim yerinde. Ama çok tutulmuş oralarda. Bizim makinayı yapan usta iyi makinalar dedi.

Traktörlerle Son 2 Haftadır Filan Pek İşimiz Yok Erkan Abi, Şu Sıralar Sulamayla Uğraşıyoruz, O Yüzden Traktörleri Görmemen Normal... Bizim İlçenin İçinden Geçmişsiniz Zaten Abi :)
Neyse Bir Dahaki Sefere Artık Diyelim...

arnavut07 link=topic=76869.msg908317#msg908317 date=1406744892' Alıntı:
Teşekkürler erkan, ömere sordum onun bilgisi vardır.
Demirellerin Bu Hasat Makineleri Buralarda Baya Yaygın, Kullanıcıları da Baya Memnunlar, Bizde 3-4 Senedir Fasulyemizi Bu Demirellerin Makinesi İle Hasat Ediyoruz, Biz de Memenunuz Açıkçası :) Fiyat Hakkında Benim de Bi Bilgim Yok Maalesef...

Hayırlı olsun.

Çift makina işçiliği (önce bu sonra medion) olduğu için maliyet yükselebilir ama nohutun el ile yolmak dışında da başka alternatifi olmadığından kurtaracaktır diye umuyorum.

Bu yıl bir arkadaş rica etti, onun mibzerine gerekli ayarları yaparak ekim yaptım. Tahminen 10 dekar kadar. Bir kaç gün önce el ile hasat etmişler. 650 liralık yevmiye yazmış.

Zaman ve iş kalitesi de hesaba katıldığında dekar biçim maliyeti 50 liradan yapılsa dahi üretici karda olur.

Olan yevmiyecilere olur :)

Bu arada şanzıman olarak modifikasyondan geçirilmiş bir helikopter ot tırmığı şanzımanı kullanılması yerinde olurdu. Hareket mantığı ve tur ivmesi aynı çünkü.

Böylece hem 10 adet tırmık kolu, hem daha nizami ve akıcı bir hareket kabiliyeti, hem de daha yüksek bir dayanıklılık kazandırdı makina.

Usta ile görüşürsen bu öneriyi ilet..