Traktör Süpürgesi! Yapılabilir mi?

Arkadaşlar aşağıdaki fotoğrafı Facebook ' ta gördüm. Daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum.

Çiftlikte yolları ve koyunların avlusunu süpürmek için benzer (ama daha teknik ve sağlam) bir süpürge düşünüyorum.

Sizce fotoğraf sadece eğlence amaçlı yapılmış komik bir tasarım mı, yoksa gerçekten işe yarayabilecek bir alet çıkar mı bu fikirden?

u2u6a4yz.jpg

Ynt: Traktör Süpürgesi! Yapılabilir mi?

Genelde Belediyelerin Filan Kullandıgı, Bu Tarz Değil de Tozu Toprağı Önüne Katıp Götüren Bir Traktör Arkası Süpürge Var Yılmaz Abi, Böyle Bişey Çok Ucuza Mal Edilerek Garajda Bile Yapılabilir, Çok da Güzel Olur :)

bu tip Süpürgeler mevcut piyasada asfalt temizlemede kullanılıyor.
hem kuyruk mili ile hemde tekerden hareketli olanı var.
süpürgesi olduktan sonra gerisi yapılır ..
Yılmaz sen yap sırayla kullanırız paşam.. :)

hüseyinaslan link=topic=76871.msg908162#msg908162 date=1406663984' Alıntı:
Senin temizliği ancak bu yapar abi. Kuyruk milinden tahrikli çalısırsa süper olur bunun nasıl oldugunu kavrayamadım

Huseyin bunlardan sordum bir ara. Hidromotorluydu. Çok yüksek fiyat istediler. 11-12 bin gibi.

Bize ucuz olmalı. Maliyet analizi yapmadım ama 500 lirayı gecmemeli.

eeemreee link=topic=76871.msg908195#msg908195 date=1406671615' Alıntı:
hocam niye öyle dedin ?
Bunu baz alıp üstüne keyfe keder bişiler yapılabilir aslında

Emre yanlış anlama. Senlik birşey değil. Fimaks ' ın malının arkasında durma konusunda gösterdiği acziyetle alakalı bir durum.

Yani bırak almayı, o adamların malını dahi kopyalamam. Hatta ürünlerine bakıp fikir dahi edinmem.

Malı alınmayacak firmalar diye bir konu vardı. Olayın ayrıntıları orda yazmıştım.

sebazios link=topic=76871.msg908201#msg908201 date=1406673830' Alıntı:
Emre yanlış anlama. Senlik birşey değil. Fimaks ' ın malının arkasında durma konusunda gösterdiği acziyetle alakalı bir durum.

Yani bırak almayı, o adamların malını dahi kopyalamam. Hatta ürünlerine bakıp fikir dahi edinmem.

Malı alınmayacak firmalar diye bir konu vardı. Olayın ayrıntıları orda yazmıştım.

anladım hocam geçmiş olsun diyelim geçmişi br kuracalim hoşuma giden bi alman üretici vardı onu bulabilirsem baya faydalınıcalcak materyal içeriyordu

selamlar arkadaşlar yapacak olan olursa yapılabilir tabi ki. Arkadaki dingili Difrensiyeli hurdacıdan bulunur sanki hatta marka belli TOFAŞ :D difrensiyal çıkışı tornacıya demirciye kalmış bi olay tekerden tahrik ya da şaftlı olabilir hatta şaft daha mantıklı kademe olayından dolayı ayrıca safta bağlanırsa askılı da yapılabilir. hurda gubre saçma şasesi iş görür gibi dairesel hareket için traktöre bağlantı uzatılır ve eğim verilir saçma tepsisinin oyduğu bölüme kaynak yapılır ve ucuna milyoncularda satılan tel süpürgeler konur işte bu 500 hatta 400 e bile hallolur. Yeterki ihityaç ve yapan olsun iç-*-*