Konya'da Elim Kaza...

Arkadaşlar dün öğlen 13.30 ciwarı ewde oturuyordum, komşunun ewinden bir gürültü çığlıklar feryatlar gelince nasıl giyinip çıktığımı bilemedim, öyleki 10 saniyeden az bir sürede ewi terk ettim, pantalon kemerini we gömleği kapıdan çıktıktan sonra ilikledim, baktım diğer komşu da koş kaza olmuş gidelim deyince arabaya atlayıp gittik olay yerine wardığımızda 13.40falan olmuştu, bahçe komşumuzun oğlu kardeşimiz 13 yaşındaki KAZIM traktör kazasında traktörün üzerine dewrilmesi sonucu wefat etmiştir...

LÜTFEN TARLADAN ÇIKTIKTAN SONRA FREN PEDALLARINI KİLİTLEYİNİZ...
LÜTFEN SİZ SİZ OLUN, ÖNCE EMNİYET TEDBİRLERİNİZİ ALIN....
LÜTFEN BİZE BİR ŞEY OLMAZCILIK EDEBİYATINI BIRAKIN...
LÜTFEN ADAM SENDECİLİK BOŞWERMİŞLİK KÜLTÜRÜMÜZÜ TERK EDİN....
ŞARK KÜLTÜRÜMÜZÜN BİZE KATTIĞI KADAR GÖTÜRDÜKLERİ DE WARDIR....

HER ŞEY ALLAH ' DAN BEKLENMEZ...TEDBİRİ ALIN TAKDİRATI ALLAH ' A BIRAKIN...TEDBİR ALMADAN YÜCE YARADAN NE YAPSIN...

ÇOK BASİT BİR ROPS OLSA İDİ SANIRIM HAYATTA KALABİLİRDİ...
ROPS OLMAYAN KABİNSİZ TRAKTÖRLERİMİZE İWEDİLİKLE ROPS YAPTIRIN....MALİYETİ PARA İLE ÖLÇÜLEMEZ...

Ajans haberi aşağıdadır...
03.08.2014 16:50
Babasından gizli kullandığı traktör devrildi, hayatını kaybetti!

KONYA ' da 12 yaşındaki Kazım Korkmaz, babasından izinsiz gezmek için aldığı traktörün kontrolden çıkıp takla atması sonucu yaşamını yitirdi.

Kaza, bugün saat 13.30 sıralarında merkez Meram İlçesi Yenibahçe Mahallesi 1374 Nolu Sokak ' ta meydana geldi. Yenibahçe Ortaokulu 7 ' nci sınıf öğrencisi Kazım Korkmaz, babası İsmail Korkmaz ' ın pazarda olmasını fırsat bilip, bahçede duran 42 EJ 477 plakalı traktörle gezmeye çıktı. Annesi Ayşe Korkmaz ' ın ' Götürme, baban kızar. Başına bir şey gelir ' yönünde uyarısını dikkate almayan Kazım Kokmaz, gezdiği sırada traktörün direksiyon kontrolünü yitirdi. Arkasında ilaçlama makinası bağlı olan traktör devrilerek takla attı. Traktörden fırlayan Kazım Korkmaz, olay yerinde yaşamını yitirdi.

Kazım Korkmaz ' ın yaz tatilini kuran kursuna giderek geçirdiğini belirten akrabası Mustafa Korkmaz, ' Babası sebze ve meyvecilikle uğraşır. O yüzden pazardaydı. Kazım da bu durumu fırsat bilip traktörle gezmeye çıkmış. Arkasından annesi seslenip uyarmış ama Kazım dikkate almamış. Bizim köy yerinde traktör kullanma merakı küçük yaşlarda başlıyor. Kazım da bu nedenle traktörü izinsiz alıp kullanmış ' dedi.

Kaza ile ilgili soruşturma sürüyor.
İsmail AKKAYA / KONYA, (DHA) -

Ynt: Konya'da Elim Kaza...

[size=12pt] İlk önce bende çok üzüldüm Allah ailesine yakınlarına sabır versin. Murat abi sen konu açmakla hızlı davrandın bende bu konu ile dün basımıza gelen konuyu sizlere anlatacaktım. Dün sabah 10 30 sıralarında sezonluk çalısıtırdıgımız işçilere odun getirmek için evden traktörü almıslar römorkla beraber. Orman kıyısından topladıkları odunu römorka sardıktan sonra düz çıkamaz düşüncesiyle geri gelmek isterken olay orda kopmuş. Anladıgım kadarıyla geri gelirken römorkun okunun dönmesiyle tekeri kilitlemesi bir anda saga doğru atmıs yavaş bir sekilde. Neyse ki traktör kabinli oldugu için oracıkta büyük bir faciadan dönmüş olduk. Şöför 17 yasında çocuklarda eglenmek için gittiğinden 6 7 11 yaslarında 4 kişi varmıslar.
KISACASI
[/size]
[size=12pt]
-ROPS HAYATINIZA AİLENİZE HER SEYE DEGER BİR SEY İNANİN SU ANDA BENİM CANIM BABAM HAPİSTE KOLUMUZ KANADIMIZ KIRIK OLABİLİRDİ
O ÇOCUKLARIN AİLESİ İSE TAMAMEN BİTMİŞ DURUMDA OLABİLİRDİ. ARKDASLARIM ABİLERİM EGLENCELERİNİZİ YA DA BASKA HARCAMALARINIZI BİRKERELİĞİNE KISITLAYIN 200 300 LİRA BELKİ BİRAZ DAHA FAZLA OLABİLİR AMA BİR HAYAT KADAR, BİR OCAGIN SÖNMESİ KADAR KÖTÜ OLAMAZ.
[/size]