yeni aldığımız erkunt nimet 70e+ çekmiyor ve yakıtı fazla sizce sorun nedir

Ynt: yeni aldığımız erkunt nimet 70e+ çekmiyor ve yakıtı fazla sizce sorun nedir

çekmiyo derken biraz daha ayrıntılı yazarsan bizde ona göre yorum yaparız Ayrıca traktörün yeni olduğu için yüksek performans bekleyemezsin açılmasını bekle Yakıttta zamanla düşer

Ynt: yeni aldığımız erkunt nimet 70e+ çekmiyor ve yakıtı fazla sizce sorun nedir

Arkadaşlar aynı sorun bizim burda birinin başına geldi,adam sıfır 70 e traktör almış slaj makinesini takmış Iyi kötü çeviriyomuş,yalnız mazotun hakkından gelememiş,aldığı bayiye geri götürmüş bayide almamış adam tutmuş traktörü new holland bayisine vermiş,bunu duyan erkunt bayiside traktörü geri almış.

144fenomen link=topic=76956.msg909506#msg909506 date=1407310243' Alıntı:
neden bu erkuntlar çekmez anlamadım.çekmiyo deyince açılmasını bekle diyolar 700 saate geliyo hala çekmiyor soğumaya başladım erkuntdan artık ıh-*-s
volkan uzel abimiz daha bilir 2 tane erkuntu var ona sorabilrsiniz

3 silindir 68 hp bir motordan, yapılan hatalı reklam ve bayi politikaları sonucu ile limitinin çok çok üstünde performans beklemek..

Sorun sadece bu.

bence 3 silindir bir traktörden büyük performans beklemeyin ara işlerde iyidir misal nimet70 boşta haşmet 110 dan az yakar ama haşmet 110 un yağtığı işi yapmaya kalkarsa haşmet 110 un 2 katı yakar yani güçsüz motoru çok zorlarsan güçlü motordan çok yakar

bizim 80lik te 4lü pulluk ile zorlanıyodu pompa ayarı yaptırdık simdi gayet iyi birde üzerinden 600 kg agırlık söktüm motor kendine geldi :)

bende de nimet 70 e var hic bir sorun yok traktörüm 325 saate geldi performansı çok arttı yakıtı fark edilir şekilde azaldı sen pompa ayari yaptır erkunt ta maalesef ki pompa sorunu var hepsinde yokta bazılarında var işte

kadir 36 link=topic=76956.msg909545#msg909545 date=1407316530' Alıntı:
bende de nimet 70 e var hic bir sorun yok traktörüm 325 saate geldi performansı çok arttı yakıtı fark edilir şekilde azaldı sen pompa ayari yaptır erkunt ta maalesef ki pompa sorunu var hepsinde yokta bazılarında var işte
Gülü seven dikenine katlanır Yeni traktörlerde böyle sorunlarla karşılaşmak insanı deli ediyo sen 70-80 bin lira biriktir zar zor bi anda ona bi traktör al oda hatalı çıksın sinir bozucu bi durum

Servis gelip baktı traktör 22 gazı geçmiyor pompa sokulup Ankara ya gidip ayarlanıp gelecek dedi sizce söktürüp yollamalımıyız traktör 300 saatte + pompa ayarından sonra yakıtı düşer mi yoksa artar mı? Not:bu traktorlerden iki tane alındıı :S ikisinin durumu da aynı

hulkq link=topic=76956.msg909574#msg909574 date=1407325729' Alıntı:
Servis gelip baktı traktör 22 gazı geçmiyor pompa sokulup Ankara ya gidip ayarlanıp gelecek dedi sizce söktürüp yollamalımıyız traktör 300 saatte + pompa ayarından sonra yakıtı düşer mi yoksa artar mı? Not:bu traktorlerden iki tane alındıı :S ikisinin durumu da aynı
hemen gönder. yakitta düşer cekisde artar buna emin ol.

hulkq link=topic=76956.msg909574#msg909574 date=1407325729' Alıntı:
ikiside aynıysa pompada bı sorun yok bnce motor cekmıyor kardes hadi bırınde oldu arıza eee otekıde mı hatalı bu fabrıka o zaman traktor uretmesın 2 motor alıorsun 2 side hatalı bu demek oluyor ki 100 de 100 hata :S
144fenomen link=topic=76956.msg909506#msg909506 date=1407310243' Alıntı:
neden bu erkuntlar çekmez anlamadım.çekmiyo deyince açılmasını bekle diyolar 700 saate geliyo hala çekmiyor soğumaya başladım erkuntdan artık ıh-*-s
aynen cekmıyor dıye bnde cok duydum ve gordum 1 tonluk ılaclama makınesı takılı 70 meyveci kagnı gıbı cıkıyor bayırı aynı yerden nh yardıra yardıra cıkıyor anlamıorum valla
td 100d link=topic=76956.msg909549#msg909549 date=1407316881' Alıntı:
Gülü seven dikenine katlanır Yeni traktörlerde böyle sorunlarla karşılaşmak insanı deli ediyo sen 70-80 bin lira biriktir zar zor bi anda ona bi traktör al oda hatalı çıksın sinir bozucu bi durum
o kadar para ver hatalı cıksın kabul etmek zor fabrıka nıye var pompasını mompasını kontrol etmıyorlar mı yaaa bunlarrr ERKUNT kendıne gel aLOOOOO

Traktörün çekmemesini şoyle açıklayayım tumosan 70 80 kadar çekmiyor onun iki ile 5 ton yükle gittiği yerde bu traktör nerdeyse 1 ile bayılacak durumda sizce sorun pompada mıdır kesinlikle yeni bir traktor hemen neden pompa ayarı istesin ki

hulkq link=topic=76956.msg909774#msg909774 date=1407424228' Alıntı:
Traktörün çekmemesini şoyle açıklayayım tumosan 70 80 kadar çekmiyor onun iki ile 5 ton yükle gittiği yerde bu traktör nerdeyse 1 ile bayılacak durumda sizce sorun pompada mıdır kesinlikle yeni bir traktor hemen neden pompa ayarı istesin ki
abı bu tumosanlar cok cıgerlı motormus yaaa gercekten bayılmıyorlarmıs senınkısının cekısı normal olabılır ama tumosanların cekısı fazla yanı normalden fazla cekıyor belkı o yuzden sen cekmıyor zannedebılırsın

senin traktör de sorun vardır kesinlikle tumosan 70 in 2.vites le çıkrığı yeri ben aynı yükle 3. viteste çıktım tumo sahibi bile şaşırdı sen kesinlikle pompa yi gönder sorun vardır o pompa da sonra bize bi dua et yeter ;)