Sırt Tutulması! Evlerden Irak..

Arkadaş kımıldayamıyorum. Yok böyle bir ağrı.

4 gündür damın gübresini çıkartıyoruz. 40-45 araba gübreyi arka kepçeye yükledim. Ondan mı oldu bilmiyorum ama bu sabah Sezar gibi sırtımdan bıçaklanmış olarak uyandım.

Tonla da iş var. Hepsi kaldı.

Yatakta dönmeyi geçtim, gözümü kırpmaya korkuyorum. Gülmek ve öksürmenin bu kadar acı verdiğini bilmezdim..

Yok mudur pratik bi çözümü çaresi..

Ynt: Sırt Tutulması! Evlerden Irak..

geçmiş olsun. en son çare ama bu gibi durumlarda işten anlayan kırık çıkıkçı bulmalısın derim. düzgün bir masajla 1-2 günde düzelirsin. en azından ben öyle yapıyorum.
ne kadar anladığını bilmediğim teberikli de bir adam varmış.

Çok sağolun.

Özellikle telefonla arayıp geçmiş olsun diyen Erol Abi ' me çok teşekkürler. Reçeteyi yazdım kenara.

Sorun aşırı yorgunluk herhalde. Konuyu açtıktan sonra yağmur başladı. İş yapmaya imkan kalmayınca, gönül rahatlığıyla, (iş varken yatmanın neden olduğu vicdan azabını çekmeden) 1-2 saat kadar kestirdim.

Şu an ağrı, tutulma yarı yarıya azaldı.

İş yapacak kadar toparladık yani.

Damı ilaçlayacaktı, dün yetiştiremedik. Gidip yavaş yavaş o işi bitirelim bari.

lgere link=topic=76986.msg909755#msg909755 date=1407413756' Alıntı:
nedeni traktörle iş yaparken geriye dönmek arka kepçe kullanınca çok kötü tutuluyor bir ağaca asıl sallan biraz geçer

Ağaca asılıp sallanmak?

Şöyle bişey mi?

uvaqaqyj.jpg

yılmaz kardeşim , tekrar geçmiş olsun . kendini biraz dinlendir , yoksa daha fazla problem olur . ağrı kesici alıpta iş yapmaya kalkma daha kötü olur . çünkü ağrı kesici aldığın için farkında olmadan kasları daha fazla yoruyorsun . buna dikkat et .
sana bir ata dan kalma bir tedavi .
Akşam yatmadan once beline saf zeytin yağını 30 cm belinin tüm çevresini komple sür pamukla ve bu arada birazda o yağla ovalattır belini . ondan sonrada belini komple gazete kağıdıyla kaplat hava almasın ( bantla ) sabaha kadar çıkarma Sabah faydasını görürsün . muhakkak uygula . tekrar geçmiş olsun .
( şarköyde sızma zeytin yağı bulamazsan haber ver hemen kargo ile göndereyim . şaka şaka .......... )

Geçmiş olsun Yılmaz , yoğun işş temposu , gerginlik ve stres bunlar bizi farkında olmadan değirmen gibi öğütüyor.
Herşeyin başı sağlık , Özellikle kabinsiz traktörlerde veya orjinal kabinli olmayan traktörlerde sırt ile ilgili daha çok olumsuzluk oluyor , terli terli arkadan serinlik girince çok kolay tutuluytor sırt , birkaç defa başıma geldi , bu acıyı anayabiliyorum.

Geçmiş olsun Yılmaz kardeşim.
Vücudun hiçbir yerini ve organını gücünün ötesinde zorlamaya gelmiyor.
Tarım aletleri ve traktörlerde öyle değil mi? (Bakınız: oku aşırı yük nedeniyle eğilen balya römorkunuz :) )
Kimse alınmasın ama ,uzun sürerse bir hekim görsün derim.Allah korusun disk hasarı varsa tedavide gecikmek iyileşme süresini uzatır.

EROL AKGÜN link=topic=76986.msg909798#msg909798 date=1407432978' Alıntı:
yılmaz kardeşim , tekrar geçmiş olsun . kendini biraz dinlendir , yoksa daha fazla problem olur . ağrı kesici alıpta iş yapmaya kalkma daha kötü olur . çünkü ağrı kesici aldığın için farkında olmadan kasları daha fazla yoruyorsun . buna dikkat et .
sana bir ata dan kalma bir tedavi .
Akşam yatmadan once beline saf zeytin yağını 30 cm belinin tüm çevresini komple sür pamukla ve bu arada birazda o yağla ovalattır belini . ondan sonrada belini komple gazete kağıdıyla kaplat hava almasın ( bantla ) sabaha kadar çıkarma Sabah faydasını görürsün . muhakkak uygula . tekrar geçmiş olsun .
( şarköyde sızma zeytin yağı bulamazsan haber ver hemen kargo ile göndereyim . şaka şaka .......... )

Abi son cümleye gülerken bi sancı girdi, nefes alamadım bi müddet :D

Bu arada yazdırdığın ilaçlar buradaki eczanelerde yokmuş. Muadili dedikleri bi kas gevsetici attım, bir de yakı çaktım ama en ufak bı degisim yok.

Yatmadan zeytin yağını deneyim.

Acı konusunda gaddarımdır normalde. 9 kemiğim kırıldı, gık demedim.

Bunun bi sancısı var, geçmesi uğruna olmayacak şeyler yapabilirim..