yardima ihtiyacim var

Arkadaslar gubre serpme makinasi alicam bi kac yere sordum bana fazla pahali geldi benim istedigim 300 ila 450 litre arasinda pistonlu tek pervaneli makina adamlar 1400 lira dan agzini actilar..eski tip honi gorunumlu mekanik kollu 300 litrelik buldum marka falan bisey yok adam 500 den assa inmiyor.. Guncel fiyatlari bilen varmi yoksa il disindan alicam cok bi fark varsa

Ynt: yardima ihtiyacim var

acil değilse aralık ayını bekle derim. piyasadan para çekilince peşin para pazarlık etme şansın olur kanaatindeyim. ha birde çok uzun süreli kullanacam buğday gibi ürünlere de traktörle atarım diye düşünürsen çift pervaneli al derim.

Bugun bi yere daha gittim orada ayni fiyat verdi beklicem mecbur cift diskli olmaz bana saolsun zamaninda koylulerimiz tarlalari mirasta bole bole koca ilcede en buyuk tarla 30 donum oda 10 tane falan..biçerciye 4 tarla bictirecem dedim adam bicti toplam 14 donum :) adam guluyor cok buyukmus diye :)

ozvatan38 link=topic=77000.msg910275#msg910275 date=1407611373' Alıntı:
Bugun bi yere daha gittim orada ayni fiyat verdi beklicem mecbur cift diskli olmaz bana saolsun zamaninda koylulerimiz tarlalari mirasta bole bole koca ilcede en buyuk tarla 30 donum oda 10 tane falan..biçerciye 4 tarla bictirecem dedim adam bicti toplam 14 donum :) adam guluyor cok buyukmus diye :)

miras hukuk kanunu yürürlüğe girdi . tarla bölünmesi artık olmayacakmış. birde tapulaştırma geçinceye kadar sık dişini.

çift pervanelilerin artık çift pistonluları da var yani istersen çift pervaneyi kullanıyorsun ister tek pervaneyi kullanabiliyorsun. bir ekipmanı alırken 3-5 yıllık alma derim.
birde dediğim gibi kışın o bölgede olmayan bir markayı araştır tanıtım amaçlı deyip bayaca bir indirim alabilirsin.

Tarlalari gorsen uyuz olun ha parca parca inan imkanim olsa 500 bin tl boydan boya bi mevkiyi alacam 300 donum kurak ta..bolunen bolunmus kanun bize fayda etmiyor.birlestirme bi gelse biraz rahatlariz dedigin gibi..o dedigin cift piston mantikli olabilir