285 hararet

Arkadaslar hararet ibresi kirmizida ama su kaynatmiyordu.bi hararet saati aldim ve radyotorun icine attim ucunu 80 gosteriyor.acaba motordaki suyla radyotordeki suyun sicakligi ayni olmazmi? Termostat yok

Ynt: 285 hararet

motor bloğunun içindeki su biraz daha sıcaktır ancak sorun o değil bence ne zaman hararet yapıyor zorlayınca mı kırmızıya geliyor daha önceden de öylemiydi devirdaim pompası normal mi kayış yerindemi radyatör tıkalıda olabilir eski saatin müşürünü çıkar yeni saati tak ondada durum aynimi kontrol et bir sürü etken olabilir

lgere link=topic=77029.msg910335#msg910335 date=1407656694' Alıntı:
motor bloğunun içindeki su biraz daha sıcaktır ancak sorun o değil bence ne zaman hararet yapıyor zorlayınca mı kırmızıya geliyor daha önceden de öylemiydi devirdaim pompası normal mi kayış yerindemi radyatör tıkalıda olabilir eski saatin müşürünü çıkar yeni saati tak ondada durum aynimi kontrol et bir sürü etken olabilir
cok dogru hep kirmizida kalirsa saatten gelen kablo bi yerde saseye temas ediyor olabilir fisi musurden cikartip saseye dokundurin bakalim saat sona gelckmi eger gelmezse saatcte bozuk olabilir.

Arkadaslara katilmakla birlikte..eğer sorunu gideremezsen senin traktorde nasil bilmiyorum ama pervanen saj dokumse tavsiyem plastik olanlari 6 kanatli var kirmizi renkte satilir.onu takman 10 dereceye kadar hem faydasini gorursun hemde intercooler ugultusu gibi cok tatli ses cikartir :)