Tekirdağda savaş alanı gibi kaza

Çerkezköy-İstanbul TEM Bağlantı Yolu’nda seyrederken, şerit değiştirmek isteyen traktöre, aynı yönden gelen TIR çarptı. Çarpmanın etkisiyle sol şeride savrulan traktör ve römork, aynı yönde seyreden BMW’nin üzerine düştü. Her 3 aracın da hurdaya döndüğü kazada, traktör sürücüsü hayatını kaybederken, yaralanan BMW sürücüsü de hastaneye kaldırıldı.

Çerkezköy Bakış Gazetesi’nin haberine göre Kaza saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre:Çerkezköy yönünden İstanbul istikametinde seyreden S.K (46) yönetimindeki TIR, sol şeritten kendi şeridine kontrolsüz geçiş yapan traktörün römorkuna arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle devrilen traktör, aynı yönde seyreden BMW marka aracın önüne savruldu.

HAYATINI KAYBETTİ

Almanya Plakalı BMW araçta bulunan 3 kişiden biri olan sürücü Oğuzhan K. yaralanırken, traktörün altında kalan traktör sürücüsü İsmet K. ise (24) feci şekilde can verdi. Kazaya karışan traktör adeta paramparça olurken, BMW marka araç da hurdaya döndü. Öte yandan TIR sürücüsü S.K. olay yerine gelen jandarma ekipleri tarafından sorgulanmak üzere gözaltına alındı.

http://www.59.com.tr/haber/tekirdag---da-savas-alani-gibi-kaza.html

Ynt: Tekirdağda savaş alanı gibi kaza

Allah rahmet eylesin,sorun traktörde değil bence. Bazen şerit değiştirmelerde traktör sürücüleri çok dikkatsiz oluyor. Ben mesela yakın zamanda 2 defa böyle bir olaydan ucuz kurtuldum, özellikle duble yollarda, karşı şeritten tarla yoluna veya köy yoluna sapmak isteyen traktörler aynaya veya arkasına bakmadan nasılsa yavaşlar mantığıyla birden sol şeride geçiyorlar,özellikle yaşlı amcalar arkaya dönmekte zorlandıkları için çokça yapıyorlar bunu,3 hafta önce bizi burada da aynı şekilde bir kaza oldu,damperli arabayla beraber sol şeride geçen bi erkunta arkadan araba çarptı. Çok dikkatli olmak lazım arkadaşlar. Alah korusun hepimizi. Araba sürerken de traktörlere dikkat edelim lütfen.

kaza çok kötü olmuş bende bu sene keşanda buğday dolu arabayla ışıklarda beklerken taksi araya girmeye calışıyo zaten tam ortada kaldım römork yolda kaldı uyanık geçecek bekle işte nereye gitçen az daha römork u taktırıyordum ticari taksiye

Berk Fuara giderken olan kazaya baktım aksam. Malkarali bir bayan Surucu. Vatandaş tehlikeli araç
Kullanıyor diye ihbarda bulunmuş. Polis de pesine düşüyor. Malkarada önünü kesip dur ihtarında bulunmuş ama durmamış. Ardından kovalamaca başlamış. Corlu sapagina kadar kacmis. Bizim gördüğümüz yerde polis araçları sıkıştırmış ama kadın polislere çarparak kaçmaya çalışmış.

En son polis dayanamayip lastiklerini kesmiş, kadın hala aracın çıkmayınca cami kırıp cikrtmislar.

Dışarı çıkınca da polislere saldırmış.

O kadar engamenin olma sebebi buymuş.

Allah rahmet eylesin.Detaylı şekilde fotoğraflara bakınca duble yol olduğu ve çift taraflı bariyer olduğu açıkça görülüyor.Pekii traktör sürücüsü karpuz yüklü arabayla usulca sağdan giderken neden sol şeride geçti?
Dönse diycem çift taraf bariyer,büyük olasılıkla biri sağ şeridi işgal etti.Adam ne kadar dikkatlide sola atsa kendini karanlıkta tırın ışıklarını kestirememiş tam herhalde.Belkide tır çok hızlıydı.Bence sağ şeritte engelleyen araç yada ne varsa onun peşine düşmek lazım.

Allah rahmet eylesin. Kalanlarina sabir dilerim. Bu kazanin nasil olmus olabilecegi hakkinda fikir yurutmek istemiyorum, ancak trafikteki diger araclarin da bizim traktor kullanirken mecburen belirli sekillerde hareket ettigimizi ve bu yolda bulunmanin onlar kadar bizim de hakkimiz oldugunu anlamalari ve buna gore davranmalari gerekiyor. Hem traktor kullananlarin hem de kendi can guvenlikleri icin. Kaza fotograflarini gorunce uzuldum, mahsulunu toplamis evine donen bir arkadasimiz anladigim kadari ile, yazik olmus...