Damla sulama sistemi tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 5 dekar bir bahçemiz var , sulamasını büyük kuyudan yapıyoruz. Fakat suyu salma veya fıskiye için yeterli gelmiyor.

Damla sulama sistemi kurmak istiyoruz.

Ana boru hattı olarak ekimizde basınçlı sulamada kullandığımız boruları kullanacağız. Bunlar üzerine aparat ile delik açarak damla sulama borularının bağlantılarını sağlayıp su akışı sağlayacağız. MEvcutta 5.5 HP

Mısır olduğu ve suyu kuyunun çok bol olmadığı için 50 cm delikli olan borulardan düşünüyoruz.

Gübre tankı bu sene için düşünmüyoruz , sadece filtre koyma düşüncesindeyiz sisteme.

Çok yıllık damla sulama borusu düşünüyoruz.

Arazide damla sulama borularının serilecği sıralarda eğim yok sayılır , hali hazırda salma sulama yapılabiliyor zaten.

Yaptığımız ölçüme göre damla sulama borusu ihtiyacımız 3700 m , 80 sıraya boru serilecek , aynı adette vana , conta vb ihtiyacımız var.

Bir firmadan 1000 m si 200 tl fiyat aldık.

Önereceğiz , sistem , marka , varsa dinlemek isterim

• Beğen
Tepkiler: babasultan40
Ynt: Damla sulama sistemi tavsiyesi

Bu konuda bende tavsiye ve öneri ve fikirlerinizi bekliyorum seneye 13 dönüm bir tarlamiza pancar ekcez nasip olursa ve ve deneme amaclı damla sulama ile sulamayı düşünüyorum 13 dönüm tarlaya hortum vana ve aksesuarları ne fiyat tutar filtre ve gübre tankı düşünüyorum bilginize ihtiyacım var.(pancar için kaç santimetre delikli hortum kullanmalıyım)

• Beğen
Tepkiler: babasultan40
Ynt: Damla sulama sistemi tavsiyesi

çok kaliteli olsun dersen netafim marka.
orta kalite dersen eurodrip e bak
jain markada ortanın bi üstüdür.

biz eurodrip kullanıyoruz memnunuz.

hat uzunluğu 40 metreyi geçmesin. başla son arasındaki suyun sevıyesı iyi olmaz.

2 barla sularsan 16 mm kalınlık 2 litre debili olan al. 40 cm arayla olan ideal bence

filtrede ima iyidir ama pahalıdır.alternatiflere bakarsın zaten bi kere alırsın filtreyi çaldırmadıktan sonra kolau kolay eskimez.

gübre için cok uğraşmana gerek yok tank la falan 200 lt mavi asit varili bul. emdirme ile verirsin gübreyi 50 tl ye maal olur.nette araştır venturi diye geçiyor http://www.mulumulu.com.tr/_dinamik/154/206.jpg

uzun zamandır almadım boru ama 400 mt 16 mm 2 lt likler 100-120 tl arasındaydı.