JX75C

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: JX75C

iskender link=topic=77072.msg911826#msg911826 date=1408143001' Alıntı:
evet 12*12 virse kullanan varsa yorum yapabilir.bekliyoruz.nat ve kesin yorumlar olursa çok memnun olurum.
jxc serisindeki 12+12 vites sayısı sizin istediğiniz 66serisi vitesleri gibi değil..sizin 60-66 da ciftte 3-1 yavaş gelirse 2_4 e atiyosunuz..yani seri 1,den hızlı seri 2 den yavaş..orta vites yani.ama jxc de seri 1le yada takviye 4 le sürüm yaparsın.2 ile çekmez.aynı arkadasinizin 75-56 gibi yani.ara vites yok.opsiyonel 12 dediği olay takviye vitesine sürüngen dislisi takiliyo..oda saman ve balya yapımında işinize yarar.
Ayrıca jxc serisinde cer dislisi yok..

iskender link=topic=77072.msg911826#msg911826 date=1408143001' Alıntı:
evet 12*12 virse kullanan varsa yorum yapabilir.bekliyoruz.nat ve kesin yorumlar olursa çok memnun olurum.
arkadaslar sız 12x12 takılmayın o aradakı 4 fark sürüngeni cok az kişi kullanır mesela patetes sökerken kullanıyorduk eskıden surungen vıtesı 4-5 senedir kullanmıyorum traktorlerın hepsındde olmasına ragmen yanı 12x12nin size sadece sürüngen gerektıren işiniz varsa yardımcı olacaktır sıze fazladan bı yararı yani çekiş artırmakmış hız artırmkmış gibi düşünmeyin case jx75 proda sürüngeni attınızda sadece 1 in 1 ve 1in 2 sinde kullanabıldınız bı secenekdir sürüngenın amacı motora verılen gazın motorun devrını artırmak ama hızının sabıt kalmasıdır yanı örnek verım patetes sökerken makınenin devrını artırmak için gaz verırsınız atıyorum 1in 2.vitesi ,12-13 gaz hızınız düzhesap 1kmh diyelim sürüngene aldınızda hızınız belki 500metreye kadar dustunu dusunun ama aynı aynı gazda yanı sız tarla sürerken 8x8 1 vitesde rahat cekıyor diyelım jxc, 2 ye gecırınce bunalıyor arada bir vitesdaha yoktur 12x12 dede yoktur yanı 12x12 olsada 1de rahat gıden 2de bunalır inş anlatabilmişimdir :D

ha birde sizin dediniz jxprolarda var normal 1 ile normal 2 nin arasında 2nin4 var arkadasın bırı yazmıs saolsun sıralı deyıl yanı jxcde böyle bi şanzuman yok ama jxc jx prolara göre avantajlı cer motru öldürüyor canını alır jxc begendıgım ve arastırdım bı traktor 266 Golda kıyamadık verip alamadık :D

benim mücadelemi anlayan arkadaşlara çok teşekkür ederim.beni merak ettiğim JXC serisinde 8*8 vites yetmiyor.ama;66 serisindeki yani TD serisindeki yani JX serisindeki 12*12 vites kutusumu mevcut sorusuydu! ama tam olarak kullanan yok sanırım,ve 12*12 vites kutusunda düz 1 ve düz 2 viteslerinin ara sı takviye II ' 4 ü olarak çalışmaktadır ve hatta II nin 4 ' ü düz 2 ye biraz daha yakındır.tam 1,5 değildir.1,8 gibi düşünün.bunu ben zaten biliyorum.ayrıca JXC lerde cer dişli yok diyenler var,onun zaten çok iyi bilincindeyim.neyse bu konu baya bi uzadı gibi.JXC 12*12 ALIP KULLANAN OLURSA ve bilgi verirse buradan takip ederiz.bunun dışında.bilinenleri tekrarlamanın pek bi manası olmayacağını düşünüyorum.yorum yapan herkese çok teşekkür:)

jxc serısı yurtdısına ihrac malıydı daha onceden bu yuzden cer konulmuyordu bızzet servısıne sordumdada cer dişlisinin olmadını söyledı ztn herkes soruna cevap vermıs herkes aynısını soyluyor aynı sanzuman deyıl dıye bunu kendınde soyluyosun farkettıysen

GENCUS link=topic=77072.msg912881#msg912881 date=1408552592' Alıntı:
jxc serısı yurtdısına ihrac malıydı daha onceden bu yuzden cer konulmuyordu bızzet servısıne sordumdada cer dişlisinin olmadını söyledı ztn herkes soruna cevap vermıs herkes aynısını soyluyor aynı sanzuman deyıl dıye bunu kendınde soyluyosun farkettıysen

arkadaş konu açmış ama yapılan yorumları ayırıyor begedim begenmedim diye 2 ye ayırmış
valla bu mantıkla bu arkadaşın konu açmasına da gerek yok bizde konuyu begenmedik
KOCAMAN C HARFİ VAR (JXC)
birdefa casenin sitesine girip inceleseydi bu C(COMPACT-KOMPAKT) harfi neyi ifade ediyor anlamı ne onu ögrenirdi ve bu traktör satın alan kişiye neler vaad ediyor anlardı
sonra fiyat listesini açıp baksaydı ORDA KOCAMAN SRG(sürüngen vites) YAZISINI GÖRÜRDÜ sürüngen vites nedemek merak edip bir araştırırdı
hadi bunuda geçtim JXC nin teknik özellikler sayfasını açıp ordaki resmi büyütse orda yazan SÜRÜNGEN VİTES SEÇENEGİ 12 İLERİ 12 GERİ VİTES yazısını görürdü
KISACA
ya bu yazdıgım şeylere bakmamış
yada bakmış ve bunları biliyor ama kedi aslan dogururmu diye ugraşıyor ve buraya yorum yazanlarla kafa buluyor

birşey bildigin halde sormak nedir yada birşeyi bilmiyorsan ve soruyorsan verilen cevapları begenmek begenmemek nedemektir
harbiden çok yanlış bir mantıkla hareket ediyor konuyu açan kişi
burda insanlar sana yardımcı olmaya çalışıyor ve seni kaile alıyor ki konuya msj yazıyor
sen burda çıkmışsın gereksiz yorum konu dışı yorum ben onu biliyorum vs vs vs gibi şeyler söylüyorsun
forumda birsürü jxc ile alakalı konu var senin burda bu konuyu açmanda forum kurallarına göre konu kirligi oldugu için ve buna benzer konulardan daha öncede açıldıgı için kilitlenmesi lazım aslında
nasılsa birsürü var buan benzer konu

Konu biraz gergin geçmesine rağmen , bazı üyelerimizin zaman zaman tarzlarında sınırları zorlamasına rağmen amacına ulaştığını , hiciv vb edebiyat sanatlarının güzellikleri kullanılarak birçok konuda olmayan doyurucu bilgiler verildiğini düşünüyorum. İleride okuyanlara hem traktörler hemde JXC serisi hakkında doyurucu bilgiler sunacaktır.
Bir kırgınlık ve edebi ince kelimelerden uzak bir tartışma oluşmaya mahal vermeden , birbirimizi değmeyecek bir konu için kırmadan , egolarımıza yenik düşmeden , öfke baldan tatlıdır demeden , klavye delikanlılığına mahal vermeden konuyu kilitliyorum. Varsa beğenmediğiniz bir hitabet , mesaj veya bir davranış içeren mesaj iletin silelim.
Saygılar&selamlar.

Konu amacına ulaşmıştır.Jxc lerdeki 12+12 vites Tdd serisi ile aynı değildir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...