Deutz-Fahr agrofarm 430 dt

Arkadaslar merhaba sivas kangaldan yazıyorum deutz 430 almayı düşünüyoruz fiyat yakıt hidrolik çekiş hakkindaki görüşlerinîz nelerdir yardımcı olurmusunuz

Ynt: Deutz-Fahr agrofarm 430 dt

ustaf link=topic=77084.msg911129#msg911129 date=1407926826' Alıntı:
Yani umarım öyledir bende 398 var onun yerine alacağım ara işlerde 398 kadar iş görür yakıtıda onun gibi olurmu ?
ara işler için 110 hp makinayı napıcaksın ki.senin ara iş dedigin harfiyat işi fln mı yoksa.ara işte o güçteki bi makina yakar mazotu

398 ' in bir problemi yoksa boşuna değiştirme. Bir kaç sene sonra büyük zarar edersin. Farka vereceğin para ile daire, tarla, arsa al. 398 ' i beş sene sonra satsan yine fazla kaybın olmaz.

gaggoş link=topic=77084.msg911888#msg911888 date=1408183731' Alıntı:
memur zihniyeti ' ' ev al ' ' ...

Sizinki de klasik köylü zihniyeti hava atmak için kapıya ihtiyaç olmadığı halde yeni traktör çekmek. ben sadece ev demedim. tarla ve arsa da dedim. Deutzu almak için tahminen 100 bin lira fark verecek. Deutzu 2 ay sonra satmaya kalksa 20 000 lira zarar edecek.

stulu link=topic=77084.msg911890#msg911890 date=1408184201' Alıntı:
Sizinki de klasik köylü zihniyeti hava atmak için kapıya ihtiyaç olmadığı halde yeni traktör çekmek. ben sadece ev demedim. tarla ve arsa da dedim. Deutzu almak için tahminen 100 bin lira fark verecek. Deutzu 2 ay sonra satmaya kalksa 20 000 lira zarar edecek.
senin gibi memur zihniyetli olacağıma klasik köylü olmaya razıyım
memur zihniyetliler üretmez var olan parayı korumaya çalışır...altın alır dolar alır ev alır yani devlete katkısı olmaz daha beter zararı olur...
o klasik köylü diye dalga geçtiğin adam üretiyo ülkeye katma değer sağlıyo ...
bu ülkede konut balonu var ve bu balon patlayacak...patladığında tekrar konuşalım sizinle...
ha bide yukarıdaki arkadaş belki çok arazi sürüyo ...adam ona göre hesabını yapmıştır karşıdaki insanları salak olarak görmeyin...

1 balonun patlaması önümüzdeki beş on yıl mümkün değil. Çünkü ihtiyaç var .tükeniyor.
2 elzem değilse arkadaşımın dediğine katılıyorum gerek yok hiç almaya traktorunuz gayet güzel biraz daha beklemenizi öneririm .
3 hırçın konuşmaya yaftalamaya ne gerek var yahu . Neden bu dili kullanıyorsunuz ki ?

eeemreee link=topic=77084.msg911955#msg911955 date=1408195427' Alıntı:
1 balonun patlaması önümüzdeki beş on yıl mümkün değil. Çünkü ihtiyaç var .tükeniyor.
2 elzem değilse arkadaşımın dediğine katılıyorum gerek yok hiç almaya traktorunuz gayet güzel biraz daha beklemenizi öneririm .
3 hırçın konuşmaya yaftalamaya ne gerek var yahu . Neden bu dili kullanıyorsunuz ki ?
neden o zaman tarımla uğraşıyosun git emlakçı ol...

eeemreee link=topic=77084.msg911959#msg911959 date=1408196156' Alıntı:
Arkadaşım neden hırçın yazıyorsun onu anlamıyorum hakaret etmedim hor görmedim etmedim şahsi düşüncelerimi yazdım sağa sola laf çarpmadan . Sen neden böyle hircinsin arkadaşım
ben hırçın değilim hırçın olsam küfür ederdim onuda yapmadığıma göre saygı sınırları içerisinde tartışıyoruz...
benim anlatmak istediğim şu burası trakkulup sitesi burada asıl amaç tarım ve tarım araçları yani anlıyacağınız üzere ev,araba,maden sektörü,havacılık,tekstil vb.konular değil bizim sitenin konusu tarım...
konu sahibi bi soru sormuş bu soruyu sormadan önce kendi kafasına göre bi hesap yapmıştır mutlaka ama yukarıdaki üye yok ev al arsa al diye adamı başka bi yöne çekiyo...ya kardeşim adam ev yada arsa almayı biimiyo mu biliyo belki adam bu yönde bi yatırım yapmak istiyo belki adama bu traktör lazım en iyisini o bilir yani demek istediğim insanlara ekonomik ders vermeyin ...herkes bildiği işi yapsın...

Bizim buradaki amacımız kendi görüşlerimizi paylaşmak ister traktör ister gayri menkul olsun. Kabul etmesende hırçın dilin arkadaşım küfür etmedende sınırlar kirilabilir.

Biz burada arkadaşımıza makul öneriler sunuyoruz kabul etmek yada etmemek ona kalmış fakat konu sahibi arkadaşımız bişi dememişken biz niye birbirimize giriyoruz.

arkadaş doğru söylemiş traktörden zarar ederekmi devlete üretim fayda oluyor bende 2 tane motor var inan olsun zarar ama kıyamıyorum şimdiki aklım olsa 2. traktörü almazdım motor alacağına makina al piyasada çalışır para kazanırsın