baklava blok ford 3610 çekiş sorunu

arkadaşlar traktörü rektefiye yaptıralı 1.5 sene oldu daha 250 saatte ama çekişi eskisi gibi değil çabuk bayılıyor kışında çok zor çalışıyor yada marşa basmaktan akü bitiyor çalışmıyor nedendir acaba?

Ynt: baklava blok ford 3610 çekiş sorunu

biz rektefiye yaptırmadan önce pompayı yaptırdık çünkü çok dumanlıyordu pompanın elemanı değiştirildi pompacı pompanın ayarını 3600 e göre ayarlamış (adam 3610 u bilmiyormuş) daha sonra traktörün harareti 70 e gelince rolantide stop edip bi daha soğuyana kadar çalışmıyordu pompacıya götürdük elemanı tekrar değiştirdi bu sefer ayarını 6.5 ml den 7 ml çıkarttırdım fakat adam avansı fazla ayarlamış traktör tangırdayarak çalışıyodu tam güz dönemiydi traktörü 1 hafta öle kullandık (bilmediğimiz için) bu seferde silindir kapak contası yandı onu yaptırdık sonra pompacıyı aradık geldi pompaya ayar çekti daha sonra motorcuda sibop ayarı yaparken sibobun birini tamamen açık bırakmış 1 haftada traktörü 2 piston kullandık motorcuyu aradık geldi düzeltti velhasıl kelam biz bu sanayicilerden çok çektik ve hala motorun çekişi hoşuma gitmiyo

serdar_37 link=topic=77115.msg911345#msg911345 date=1408005965' Alıntı:
biz rektefiye yaptırmadan önce pompayı yaptırdık çünkü çok dumanlıyordu pompanın elemanı değiştirildi pompacı pompanın ayarını 3600 e göre ayarlamış (adam 3610 u bilmiyormuş) daha sonra traktörün harareti 70 e gelince rolantide stop edip bi daha soğuyana kadar çalışmıyordu pompacıya götürdük elemanı tekrar değiştirdi bu sefer ayarını 6.5 ml den 7 ml çıkarttırdım fakat adam avansı fazla ayarlamış traktör tangırdayarak çalışıyodu tam güz dönemiydi traktörü 1 hafta öle kullandık (bilmediğimiz için) bu seferde silindir kapak contası yandı onu yaptırdık sonra pompacıyı aradık geldi pompaya ayar çekti daha sonra motorcuda sibop ayarı yaparken sibobun birini tamamen açık bırakmış 1 haftada traktörü 2 piston kullandık motorcuyu aradık geldi düzeltti velhasıl kelam biz bu sanayicilerden çok çektik ve hala motorun çekişi hoşuma gitmiyo
Baya bi ugrasmissiniz

geçmiş olsun demekten başka bir şey elimden gelmedi kardeş. allah yardımcın olsun. sanayiye 1 kere yolun düştümü bir daha çıkmak çok zor. satıp kurtulmak en iyisi

Pompayı konyaya gönder orada Ford traktörün pompasını ayarlayan güzel bir usta var. Ama senin usta traktörün siboplarıda mahvetmiş. Taş köprüde iyi Ford tamircileri var pompa konyadan gelince bide enjektör sipop ayarı yaptır. Ben 6610s silindirleri taktırdım ilk bir sene yarı yarıya çekişle kullandım motoru rampada 240 lar yetişir olmuştu eskiden sadece tozunu yutarlardı. Sonra Ford kamyon ustasına götürüp pompa enjektör ayarlattım eski çekişini tutturamadık ama güzel çekiyor. Bi dahaki rekteveyi sakaryada nevzat yağlı diye Bi Ford ustası var turkiyenin tek Ford traktör tamirci lisansli tamircisi tw 15 den 2000 e kadar revizyonlarını yapıyor bir günde 7 tane fordu tek başına söküp topluyor mardinden bile traktör geliyor adama forddan başka traktör tamiri yapmıyor

ben kastamonu hanönülüyüm taşköprü 25 km yani 40 dakika falan motor taşköprüde söküldü kastamonuda da konya motor yenileme motoru yaptı yani motorda sıkıntı yok önceden yağ yakıyordu şimdi koyduğum yağ eskimeden duruyo benim sorunum pompayla

bu ustaların çoğu böyle yapacak bişi yok. geçen gün komşunun 3000 lik traktörünü kullandım traktör 10 senedir o adamda, hiç bakım yok asfalt bi dike doğru çıktım 4 le banamısın demiyo bastıkça gaz yiyo gidiyo benim 3610 la denedim 4 le bayılıyo gaz yemiyo nedendir anlaymadım