Ranger ile soğan sulaması.

Ynt: Ranger ile soğan sulaması.

aslan26 link=topic=77162.msg911747#msg911747 date=1408132713' Alıntı:
Bereketli olsun hemserim bu sulama makinalarinin fiskiyeleri vurmadan donus yapiyor bu makinanin fiskiye niye boyle donuyor?
Teşekkürler toprağım sorunu tam anlayamadım ama bu tabancada sulamak isteğin yere göre ayar yapıyorsun hemen tabancanın boğazında kelepçe tarzında sınırlama gibi birşey koymuşlar ne tarafı sulamak istiyorsan o sınırlama kelepçelerini ona göre ayarlıyorsun tabanca o mesefade sulama yapıyor artık tam bilemiyorum ama sanırım bu tabanca eski tiplerden yeni tipler biraz daha değişik dönüyor bir kaç videoda bende görmüştüm.

aslan26 link=topic=77162.msg911770#msg911770 date=1408133769' Alıntı:
Bu makina ile gunde nekadar yer sulayabiliyorsunuz?
Valla ne desem yalan olur ama şöyle söyliyeyim bu suladığı tarlanın boyu 350m kadar tabanca hemen hemen 2.5 3 kurum yer suluyor (klasik sulama 3 boru değiştirirsen) 14 saat de bitiriyor,tabi hızına bağlı istersen 24 saat de bitirir istersen 8 saat de bitirir biz ortalama 14-15 saat de bitiriyoruz.

Iki tip tabanca var bu makinalarda vurmalı ve sanzimanli tip. Videodaki vurmalı modelin bu kadar büyüğünü ben de görmemiştim daha önce. Makinanin boru çapı, saatte şu kapasiteniz, atış mesafesi, kullandığınız meme çapı ve oluşan basıncı merak ettim doğrusu, biz de tamburlu makina ile çesitli kombinasyonları deniyoruz.

cem.ispir link=topic=77162.msg912519#msg912519 date=1408398749' Alıntı:
Iki tip tabanca var bu makinalarda vurmalı ve sanzimanli tip. Videodaki vurmalı modelin bu kadar büyüğünü ben de görmemiştim daha önce. Makinanin boru çapı, saatte şu kapasiteniz, atış mesafesi, kullandığınız meme çapı ve oluşan basıncı merak ettim doğrusu, biz de tamburlu makina ile çesitli kombinasyonları deniyoruz.
Abi sorularını cevaplamaya çalışayım.110 luk boru,33lt/sn di herhalde yanlış hatırlamıyorsam,abi atış mesafesi değişiyor tabancanın numaralı ağızları mevcut biz en büyük olanı taktık 25-30 metre kadar atıyor derin kuyudan suluyoruz 200m de ,basınç 6,5 bar . Tabancadaki meme 26 numaraydı sanırsam en büyük olan elimizde artık çap olarak mı onu bilmiyorum . 10 bar 110luk borusunun basıncı.Kuyudan da 110luk mandallı ana boru uzattık.