Claas tarla günü

Ynt: Claas tarla günü

Paylaşım için teşekkürler...Videonun tamamını izledim....CLAAS eski serilerden olduğu için büyük bi ihtimal Ares 556 serisi 105 hp ' dir.O makinaya göre baya büyük bi pulluk fakat çok iyi performans göstermiş o lastiklere rağmen...fendt ondan tabi hızlı gidecek çünkü fendtin kendi lastikleri mevcut ve 412 veya 413 serisi sanırsam beygir olarakta büyük bi fark var...

Güzel paylaşım. ARES 105 hp ve ince tekerli olmasına rağmen iyi performans sergilemiş. Sanırım Fendt 412 Vario Ferruh abinin traktörü aralarında 23 hp kadar bir fark var. CLAAS ' ın tarla gününde çekilmiş bir görüntü değil. Sanırım ünlü bayi pulluğu denemek için ARES ' i seçmiş.

sawyer link=topic=8648.msg92593#msg92593 date=1225807111' Alıntı:
Erkan ve Meriç claas gidiyo mu, bekiyo mu yoksa karınca yürüyüşü mü yapıyo anlayamadım.

Şimdi Arkadaşlar Tabiki teknolojisi Daha gelişmiş makina herzaman için daha fazla verim sağlayacaktır. Bunun Marka ile kıyaslamanın bir anlamının olmadığını düşünerek söylüyorum...

Benim için isim önemli değildir. Teknoloji Söz konusu olmalıdır....

sawyer link=topic=8648.msg92628#msg92628 date=1225810620' Alıntı:
O traktör Fendt 411 Vario.

Vidyoyu dikkatli izle istersen. CLAAS 105 Hp. Fendt ' te Ferruh Usta ' nın traktörü plakası üzerinde. CLAAS ' ta ayrıca ince teker var. Benim burada sidik yarıştırır gibi bir yorumum yok. İnce lastik ve o beygir gücünde gayet iyi gidiyor diye yazdım. Ayrıca aralarında 23 HP fark var. Tabiki Fendt daha iyi gidecek. Zaten Ares ' te eski model. Otomatik şanzımanlı değil.

alipasalierkan link=topic=8648.msg92684#msg92684 date=1225814217' Alıntı:
Vidyoyu dikkatli izle istersen. CLAAS 105 Hp. Fendt ' te Ferruh Usta ' nın traktörü plakası üzerinde. CLAAS ' ta ayrıca ince teker var. Benim burada sidik yarıştırır gibi bir yorumum yok. İnce lastik ve o beygir gücünde gayet iyi gidiyor diye yazdım. Ayrıca aralarında 23 HP fark var. Tabiki Fendt daha iyi gidecek. Zaten Ares ' te eski model. Otomatik şanzımanlı değil.

Hp farkına birşey dediğimiz yok zaten erkan ama benim anlamadığımda İnce lastikle Ne alakasının olduğu?

Benim bildiğim kuru yerde ince lastik daha fazla zorlar sert zeminlerde ince lastiğe binen yük daha fazla olacağından daha çok tutunur.

sawyer link=topic=8648.msg92593#msg92593 date=1225807111' Alıntı:
Erkan ve Meriç claas gidiyo mu, bekiyo mu yoksa karınca yürüyüşü mü yapıyo anlayamadım.

sawyer link=topic=8648.msg92628#msg92628 date=1225810620' Alıntı:
O traktör Fendt 411 Vario.

O Ares 105 Hp eski seri yani bizimkiler gibi otomatik şanzıman değil...fendtte Erkan Abi ' nin dediği gibi 412 varıo....9 ' lu pulluk olmasına rağmen CLAAS çok iyi bi perfonmans sergilemiş...Eğer üstünde kendi orjinal lastikleri olsaydı çok daha iyi bir perfonmans gösterirdi.....

DoYrAnLı#2# link=topic=8648.msg92751#msg92751 date=1225819676' Alıntı:
Hp farkına birşey dediğimiz yok zaten erkan ama benim anlamadığımda İnce lastikle Ne alakasının olduğu?

Benim bildiğim kuru yerde ince lastik daha fazla zorlar sert zeminlerde ince lastiğe binen yük daha fazla olacağından daha çok tutunur.

Ben bu yoruma pek katılmıyorum. İnce lastik dediğimiz ilaçlama için kullanılan bir lastik. Zaten sürüm şartlarında kullanılması pek uygun değil. Kalın lastiğin toprağa tutunma alanı daha geniş oluyor. Daha çok alana tutundukça daha yüksek çekiş gücü sağlar diye düşünüyorum. İnce lastik zaten bu işlere uygun olsa traktörlere o kadar geniş lastik koymazlar. Yurt dışında da sadece ara ekim işlerinde ve ilaçlamada bu lastikler kullanılıyor. Sürüm işlerinde kullanılması gerekirse yanlarına birer tane daha ek lastik takılıyor....

DoYrAnLı#2# link=topic=8648.msg92751#msg92751 date=1225819676' Alıntı:

Bi örnek bizim Steyr ' a dar lastik takınca Steyr ' a hiç bir ağır işe koşamıyoruz aşırı patinaj çekiyor ve lastik tutunamıyor...

alipasalierkan link=topic=8648.msg92759#msg92759 date=1225819967' Alıntı:
Ben bu yoruma pek katılmıyorum. İnce lastik dediğimiz ilaçlama için kullanılan bir lastik. Zaten sürüm şartlarında kullanılması pek uygun değil. Kalın lastiğin toprağa tutunma alanı daha geniş oluyor. Daha çok alana tutundukça daha yüksek çekiş gücü sağlar diye düşünüyorum. İnce lastik zaten bu işlere uygun olsa traktörlere o kadar geniş lastik koymazlar. Yurt dışında da sadece ara ekim işlerinde ve ilaçlamada bu lastikler kullanılıyor. Sürüm işlerinde kullanılması gerekirse yanlarına birer tane daha ek lastik takılıyor....
biraz ilave yapayım...sürüm işinde toprağın fazla ezilmemesi için , geniş lastikler tercih ediliyor...çift teker uygulaması gibi....