Aldane BugƒÂ‚Ÿday Tohumu Hakkinda

Ynt: Aldane BugƒÂ‚Ÿday Tohumu Hakkinda

kardes sizin orası burdan en az 2 kat daha fazla yagış alıyo tabikide yağısı fazla olduğu için daha verimli çeşitler vardır sizin bölgeniz için ben kıraç alana ekecem .bide verimi az derken ne kadar?bide sizce benim bölgeye pehlivanmı daha uygun aldanemi ?? cevap verirseniz sevinirim.

deniz14000 link=topic=77185.msg912159#msg912159 date=1408296365' Alıntı:
kardes sizin orası burdan en az 2 kat daha fazla yagış alıyo tabikide yağısı fazla olduğu için daha verimli çeşitler vardır sizin bölgeniz için ben kıraç alana ekecem .bide verimi az derken ne kadar?bide sizce benim bölgeye pehlivanmı daha uygun aldanemi ?? cevap verirseniz sevinirim.

senin oralara göre kararı sen vereceksin. pehlivan mı aldane mi dersen fikrim pehlivan derim. pehlivanı en kötü sene 450 kg dan aşağı biçmedim. aldana normal bir yılda tahminen 350 kg da kaldı. bölgeni sen en iyisini bilirsin.

deniz14000 link=topic=77185.msg912166#msg912166 date=1408297263' Alıntı:
kardes bölgem kurak pehlivan kuraklığa dayanaklımı ?

bölgenin kuraklık derecesini bilemem ben sadece pehlivan mı aldane mi dersen pehlivan derim. ancak elinin altında bilgisayar var bölgene gidebilecek başka çeşitlere de bak derim. benim bölgemde pehlivan kurağa ve zayıf yerlere birebir.

aldane yi bilemiyorum ancak pehlivan bizde onceki sene iyi olmustu, gectigimiz sene onceki sene ektigimizden tohum ayirip denedik, memnun kalmadik, kuraklik ve don nedeni ile cikis problemi yasadik, bir de pehlivan satista fiyat olarak pek iyi gitmedi bizim orada, verim kadar bolgenizdeki satis fiyatini da goz onunde bulundurun.