Balya için 8540

Ynt: Balya için 8540

Durumun iyiyse Kubota al bi dene.Güzel traktör ancak servis ve parça konusunda kimse garanti veremez.Bi de distribütörü bayiliği bıraktı.Şimdi direk Japonya dan geliyor parçası o nedenle sıkıntı olabilir.Güvenemiyorsan New Holland alsana arkası sağlam ve garanti traktör aklın yolu birdir. :)

101b1smarch link=topic=77187.msg968451#msg968451 date=1423495260' Alıntı:
Durumun iyiyse Kubota al bi dene.Güzel traktör ancak servis ve parça konusunda kimse garanti veremez.Bi de distribütörü bayiliği bıraktı.Şimdi direk Japonya dan geliyor parçası o nedenle sıkıntı olabilir.Güvenemiyorsan New Holland alsana arkası sağlam ve garanti traktör aklın yolu birdir. :)
Distriribitör bıraktı derken nasıl yani ditritörsüz satiş mı olur
nezaman bıraktı

101b1smarch link=topic=77187.msg968451#msg968451 date=1423495260' Alıntı:

Distribütör Marubeni. Distribitörlüğü bırakmayı geçtim, adamlar ürün gamını genişletti. 5 farklı model daha getirdiler.

Kim dediyse şehir efsanesi. Yada klasik belden aşağı vuran takip firma karalaması.

:D Distrübütörlüğü kim bırakmışsa hemen alayım. Arkadaşlar bir şeyi araştırıp soruşturmadan lanse etmeyelim. Sadece Trakya bölgesinde hemen hemen her gün 2-3 adet satış oluyor. Belki sizin bölgenizdeki bayii bayiliği bırakmıştır ona lafım yok.

Kubato bildigim kadarıyla Türkiye de distribütörsuz direk kendi şirketi marubeni olarak satış yapıyor ve yedek parça dağıtıyor. Türkiye de distribütör aracılığıyla ithal traktör satan firmalar artık distribütörden açtığı zararlar nedeniyle kendileri satmaya başladı.

Yani traktörün herhangi bir parçasında ya da garanti kapsamına giren bir konuda sıkıntın olursa direk japonya Kubota corporation ile muhatap olacaksın.Türkiye de bayisi var ama artık burda montaj yapılmıyor.

101b1smarch link=topic=77187.msg972316#msg972316 date=1424191455' Alıntı:
Yani traktörün herhangi bir parçasında ya da garanti kapsamına giren bir konuda sıkıntın olursa direk japonya Kubota corporation ile muhatap olacaksın.Türkiye de bayisi var ama artık burda montaj yapılmıyor.
Zaten burada montaj yapılmıyordu. Sadece tekerler takılıyordu kadar. Ayrıca distrübütör artık kendileri olacak. Ürün gamı daha da çok genişleyecek ve Türkiye çiftçisine özel traktör üretecekler.

sebazios link=topic=77187.msg912227#msg912227 date=1408308999' Alıntı:
Flood olacak ama mesajı editlemek istemedim.

Yazmayı unutmuşum.

Genelde bu denli radikal yazmam.

Balya için alınacak traktör Kubota arkadaşım. Bu kadar net.

- ideal şartlarda bir depo ile 3000-3200 balya. Ortalama şartlarda 2500 balya.
- 18 sıralı vites.
- konik dişli ön differansiyel ile inanılmaz manevra kabiliyeti
- 4 tekere etkili firen
- 16 valf sessiz motor.
- Dar ama oldukça sessiz, konforlu kabin (dar olması benim için avantaj. Dırdır/laklak yapacak tarla sahipleri binemiyor. Tüm dikkatimi yaptığım işe verebiliyorum)
- Tüm aksamlar mekanik.
- hidrolik shuttle
- 540E devir kuyruk mili ile çalışma için en ideal motor devri olan 1500 motor devrinde 540 devir yakalıyor.
- ithal

Daha iyisi var mı? Elbette var ama fiyat/performansta en iyi bu.

Konuyu baştan sona kadar okudum. Kubotanın bu serileri değilde m108s modelini kullansak yakıtı verimi nasıl olur acaba? Samsun fuarında gördüm hala aklımda kaldı... :)

poyraz2030 link=topic=77187.msg1029451#msg1029451 date=1445792168' Alıntı:
Konuyu baştan sona kadar okudum. Kubotanın bu serileri değilde m108s modelini kullansak yakıtı verimi nasıl olur acaba? Samsun fuarında gördüm hala aklımda kaldı... :)

108s ' leri kullanmadım, yorum yapmam doğru olmaz.

Ha şu var, kuyruk mili işleri için tehlikeli aletler. Ciddi büyük 3 metre bi rotovatör ile yaldır yaldır gidiyo makine. Üstelik bahçe tipi.

Üstündeki japon ' un tipi çok komik:

https://youtu.be/AkaOdlutxDs