s.a arkadaşlar size bir sorum var

bu kez arkadaşımın leylandı ile ilgili bir sorum var bugun giderken arkadaş 1den 2ye 2den 3e debriyajsız vites değiştirdi bir kaç kez ama traktor temiz sonra akislerdenmi artık şanzımandanmı bryerden ses gelmeye başladı ses 3.cu videste giderken geliyor ama rolentide giderken geliyor gaza bastıgın zaman ses kesiliyor ben baktım sesin sebebini anlayamaadım kayışa baktım sanki ora gibi geldi arkayı dinledim akistende şupelendim sanzımandanda dediğim gibi gaza basınca ses kesiliyor 1ve 2.viteste hiç ses yok ses hani taşlı mucurlu yolda giderken taşları ezersin ya ona benzer bir ses acaba sebebi nedir ne olmuştur bi yardım edin arkadaşlar

Ynt: s.a arkadaşlar size bir sorum var

PowerShift ' te bi göz atın. Tahminim sorun orda.

Dyna-6 ' larda da oluyor bu durum bazen. Kademesiz 'CVT' ve 'vario' olsaydı sıkıntı olmazdı.

lgere link=topic=77189.msg912258#msg912258 date=1408333485' Alıntı:
neyin power i neyin dyna sı leyland diyorlar

Debriyajsiz sanziman yok muydu onlarda?

Eee sahibi 1 ' den 2 ' ye, 2 ' den 3 ' e debriyajsiz geçiyor ya!..

Sorun ne olabilir diye sorulmuş..

Sahibinin yaptığına bakınca cevap basit:

Altındakinin traktörün ne olduğunu unutmuş.. Sorun kesinlikle bu.

sebazios link=topic=77189.msg912264#msg912264 date=1408343999' Alıntı:
Debriyajsiz sanziman yok muydu onlarda?

Eee sahibi 1 ' den 2 ' ye, 2 ' den 3 ' e debriyajsiz geçiyor ya!..

Sorun ne olabilir diye sorulmuş..

Sahibinin yaptığına bakınca cevap basit:

Altındakinin traktörün ne olduğunu unutmuş.. Sorun kesinlikle bu.
Aynen katılıyorum )))

Leylandcı Can78 link=topic=77189.msg912280#msg912280 date=1408347758' Alıntı:
debriyajda sorun var tamire gidiyordu mecburi attırmak zorunda kaldı bilerek değil yani altındaki makinanında ne olduğunu biliyor sorun nedir?

Kullanıcı arkadaşların başına geldi ise cevap verirler tahminim. Ama teknik bir sorun. En iyi cevabı bu makinaları tanıyan bir usta verebilir.

Geçmiş olsun.

belli bi devre ulaştığında sesi kesiyorsa inceden bi demir sesi varsa debriyaja basıp basmamak fark etmiyorsa ses devamlıysa bilya yı dağıtmıştır gideseye pürüz direğe ellemesse iyi.bakalım sonuç ne olcak

tammer link=topic=77189.msg912295#msg912295 date=1408352771' Alıntı:
belli bi devre ulaştığında sesi kesiyorsa inceden bi demir sesi varsa debriyaja basıp basmamak fark etmiyorsa ses devamlıysa bilya yı dağıtmıştır gideseye pürüz direğe ellemesse iyi.bakalım sonuç ne olcak
ne bilyası ? sanayiye goturduk traktoru braktk ustaya dedik boyle boyle sesi dinledi bşy demedi sesi fark etmedimi ne yaptı inceden geldi ses ama devrini alamayınca yapar normal dedi baskıya bakack şanzımanı actırmayacam baskı balatasında bir arıza varı açtıryımmı sizce şanzımanı