Aydan Hanım Hakkında...

04.04.2010
1,705
654
Eskişehir

Genelde ayçiçek yeri ve anız olan tarlalara arpa, çeşit olarakda Aydan Hanım ekmeyi planlıyorum. Hatta 3.600kg sipariş verdim ama çok bağlayıcılığı yok. Daha önce hiç ekmediğim bir çeşit.
Yerlerin %85 taban, %95 sulanır, Yani iyi yerler diyebiliriz.
Arpa ekmeye kararlıyım. Arcanda eken oldu ama ben çok ısınamadım bu sebeple Aydan Hanım tercihim. Bu çeşit hakkında görüş ve tecrübeleriniz nelerdir.

Ynt: Aydan Hanım Hakkında...

ofas link=topic=77210.msg912532#msg912532 date=1408409961' Alıntı:
Genelde ayçiçek yeri ve anız olan tarlalara arpa, çeşit olarakda Aydan Hanım ekmeyi planlıyorum. Hatta 3.600kg sipariş verdim ama çok bağlayıcılığı yok. Daha önce hiç ekmediğim bir çeşit.
Arpa ekmeye kararlıyım. Arcanda eken oldu ama ben çok ısınamadım bu sebeple Aydan Hanım tercihim. Bu çeşit hakkında görüş ve tecrübeleriniz nelerdir.
aydanhanım verım olarak cok guzel ama sogukdan zarar goruyor

ofas link=topic=77210.msg912532#msg912532 date=1408409961' Alıntı:
Geçen Sene Susuz 60 Dekar Taban yere Aydan Hanım Ektik 20 Ton Arpa Verimi Aldık . Ayrıca Gece Biçimi oldu ve 1.043 Balya Çıktı 60 Dekar ' dan .

Ben Aydan Hanım ' ı Ayçiçek Yerlerine Ekiyorum Genelde, Güzel Verim Yapıyor... Geçen Sene Maximum 730 Kg/Dekar ' ı Görmüştük, Bu Sene 800 Kg/Dekar ' ı Gördük... Verimi İyi Olan Bir Çeşit...
Özellikle Taban Yere Ekilir De Güzel Sulanırsa İyi Verim Yapıyor...

Ekimden önce 1,5 kg/da çinko sülfat atıp ekimde 20 kg/da tohum ve yine 20 kg/da DAP atmayı planlıyorum. Sulamaya gelince hepsi yağmurlama sulanıyor. En az bir kere sularım inşaallah sorun değil gerekirse 2 de olabilir. Üstüne 15 kg/da AS gübresi ve duruma göre su ile beraber 10 kg/da AN %33 atmayı düşünüyorum.

ibrahim545 link=topic=77210.msg912556#msg912556 date=1408431306' Alıntı:
arpaya biz üst gübre dahi atmıyoruz ya yoksa yatıyor.

sulasak hayli yatar sulamaya gerek olmuyor gerçi

Ben yatmaya dayanıklı yani yatmayan çeşit diye biliyorum. Nerelisiniz bilmiyorum. Çok yağış alan bir bölgede mi çiftçilik yapıyorsunuz?