Olmak ya da Olmamak! / Olamamak!

Olmak ya da Olmamak! / Olamamak! İşte Bütün Mesele Bu....! William Shakespeare / Hamlet :)

Şapkayı önümüze alıp düşünelim arkadaşlar?

Şimdi çiftçilik / haywancılık yapıyorsunuz werimlikleriniz genel olarak düşük (Tarla werimini kastd etmiyorum)
(Pahalı Girdiler, Çok Parçalı Tarlalar, Yetersiz Araştırma / Weriler, Planlama / Projeksiyon Eksikliği, Ürünlerinin Para etmemesi, Kendi İşciliklerinizi we Tarla icarlarını maliyete katmamanız w.s.s. gibi...)

Şimdiki halinizi korumak belki ilerde şartlardan dolayı küçülmek mi sizce daha iyi olur ya da büyüğün parçası mı olmalı sizce?

Size canlı kanlı bir örnek wereyim İlçenizde/Kasabanızda Turkcell bayisi mi olmalı, yoksa Turkcell ' in % 0,15 sahibi mi olmak mantıklı, karlı?

Bakınız Turkcell ' in %7 hisse ile kurucu ortağı Murat Vargı ' dır. KVK Nında ortadaki V harfi nin anlamı Vargı ' dır...

https://eksisozluk.com/murat-vargi--481288?nr=true&rf=murat%20vargi

http://tr.wikipedia.org/wiki/Turkcell

Ynt: Olmak ya da Olmamak! / Olamamak!

Bu sorunun cevabı, sorunun sorulduğu kişinin karakter yapısınına, davranış şekillerine göre değişir.

35 yıl boyunca 'az aşım, rahat başım' deyip (iyi kötü) kendi işini yöneten birini, 55 ' den sonra belli kalıplara sokmak çok zor. Acından ölür, yine de bütünün parçası olmaz.

Bir sonraki jenerasyonda durum değişir ama. Mantıklı karşı olan yol rahatlıkla seçilenilir.

olacaksa çok olsun başkalarınada ver..
az olacağına hiç olmasın,alacağım maaş bana yeter.
bende yaşama sevinci olduktan sonra...
o huzurla kvk nın içine lanet..
bende huzur varken varsın başkasında para olsun..
nasıl olsa o beni kıskanır...

Bu yaşıma kadar farkına vardığım en büyük gerçek insanlar yaşlı doğmuyorlarmış. Bunu biliyordum fakat fark edemiyordum. En büyük bilinmeyen ne zaman öleceğimiz. Bu yüzden ben derim ki, kısacık ömrümüzü hiç bir zaman bizim olmayacak şeyler uğruna fazla strese sokmaya değmez.