TD85 debriyaj

selam arkadaslar bensol dızımden amellıyat oldugumdan dolayı debrıyaj pedalını kullanmakda cok zorlanıyorum el debrıyajı yaptırmayı dusunuyorum bana yardımcı olursanız sevınırım arkadaslar bastan yanlıs yazmısım ozur dılerım

Ynt: TD85 debriyaj

' ' Güney Kore ' li Keo Sang Electronics firması tarafından geliştirilen 'Auto-Clutch' isimli otomatik debriyaj sistemi ile sürüş sırasında debriyaja ihtiyaç duymadan vites değiştirebilecek. Sistem aktif hale geldiğinde size debriyajın kontrolünü kendi özel vites topuzundan veriyor.

Normal şanzıman manuel vitesli araçlara takıbilen sistem, özel vites topuzu, debriyajı hareket ettiren motorlu aygıt, ve elektronik devrelerden oluşuyor. Sürücü vites değiştirmek istediğinde topuzun üzerindeki düğmeye basarak değiştiriyor. Araç durmak üzere olduğunda sistem bunu algılıyor motoru stop ettirmiyor. Otomatik tiptronik vitesleri andıran Auto-Cluth, ayrıca istenildiği zaman devre dışı bırakılıp sürüşe normal olarak da devam edilebiliyor. Sistemin fiyatı 350 dolar. ' '

2009 Yılında yazılmış bi yazıdan alıntıdır.Traktörede uygulanabilir belki

ahmtkskr link=topic=77317.msg913971#msg913971 date=1408901114' Alıntı:
' ' Güney Kore ' li Keo Sang Electronics firması tarafından geliştirilen 'Auto-Clutch' isimli otomatik debriyaj sistemi ile sürüş sırasında debriyaja ihtiyaç duymadan vites değiştirebilecek. Sistem aktif hale geldiğinde size debriyajın kontrolünü kendi özel vites topuzundan veriyor.

Normal şanzıman manuel vitesli araçlara takıbilen sistem, özel vites topuzu, debriyajı hareket ettiren motorlu aygıt, ve elektronik devrelerden oluşuyor. Sürücü vites değiştirmek istediğinde topuzun üzerindeki düğmeye basarak değiştiriyor. Araç durmak üzere olduğunda sistem bunu algılıyor motoru stop ettirmiyor. Otomatik tiptronik vitesleri andıran Auto-Cluth, ayrıca istenildiği zaman devre dışı bırakılıp sürüşe normal olarak da devam edilebiliyor. Sistemin fiyatı 350 dolar. ' '

2009 Yılında yazılmış bi yazıdan alıntıdır.Traktörede uygulanabilir belki
burda yazılanlar zor bence traktöre sitesinden bi araştırmak lazım aslında

eski konularda 5000 lik ford traktörde bir sistem vardı. onun gibi veya fiat traktörlerde kasnak debriyajınla biraz oynanırsa oda olabilir.
not: 85 liklerin kasnak debriyajı hakkında bilgim yok sadece fikir vermek için yazdım.