265 S ve pişmanlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Arkadaşlar elimde 2011 model tt 55 vardı tek çeker ulan çokta memnundum yemin ederim canavar gibi traktördü amcam aklıma girdi arkadaş 30 bine 55 i sattım 25 bine de 265 s aldım 96 model 5 bin lira cebime kaldı ama gel gelelim ki traktör beş para etmezmiş amcama söylüyorum kızıyor bana ))) Neyse 55 e taktığım 3 lü 13 lüyü taktık tarlaya gittik traktörün hevesiyle önce amcam bir iki tur döndü o zaman anladım zaten bi bok olmadığını neyse ben bindim yemin ederim sattığım 55 le 40 dönüm yer sürdüğüm zaman bu kadar yorulmazdım.... Ve traktör pulluğu birazcık batırınca tek tekerden patinaj etmeye ulan Allah canını alsın dedim kalıbına sıçayım senin dedim.. Mazotu hiç sormayın dekara 2 litrenin üzerine çıkıyor. Amcam da diyor ki köydeki çoğu motordan iyiymiş benim ki... Şimdi arkadaşlar size şunu soracağım, ben markacı değilim benim işimi görsünde hangisi görürse görsün açıkçası 265 bana göre değil hem çok hantal hem çok yakıyor hemde hiç çekmiyor hemen patinaja kaçıyor sizce geri verip 55 liğimi alsam nasıl olur, alacağım aslında da sizinde görüşlerinizi almak isterim....

Ynt: 265 S ve pişmanlık

bence geri al
.
durup dururken neden böyle bişey yaptın.
tt 55 hem pullukta hemde hafif işlerde ideal..
sen kendini yakmışsın..
265 ' in segmenti ayrı oda iyi ama senin tt55 te bulduğunu o sağlayamaz.

Hep o amcam değil mi yaktı beni yaktı.... Ben bunu bir haftaya kalmaz satarım.. O değilde en samimi olduğum arkadaşlarda da vardı 265 S ve sorduğum zaman tarlada ki yakıtını yemin ederlerdi dekara 1,5 litreyi asla geçmez asla derlerdi. Dün sordum birine lan dedim benim ki 2 litreyi geçiyor olum dedim güldü hayvan herif bizimki de öyle ama hatta tüm 265 ler aynı yakar 2 litrenin altına düşmez ama kimse söylemez dedi çok zoruma gitti samimi olduğum insanların yalan söylemesi bana çok koydu...

valla aynen öyle bizde td95in yanına yardımcı yeni 285 S aldık 2li 17-18 numara pulluk aldık birde ona td95ede 17-17-18 numara 3lü takıyoruz herkes tdyi ezer geçer sürümde diyodu ama nerde adım atamıyor patinajdan 285 birde balon lastik su doldurduk cidden kalıbının traktörleri değil görüldüğü gibi bizide yaktılar öve öve bitiremediler almadan bende traktör sanıyodum o kadar anlatmaya övmeye göre bir girdik sürmeye bıraksan olduğun yerde sayarsın bırak 2 gün aynı yerde patinaj eder 1 karış ileri gitmez

enterasan bir durum var. senin aldığın traktör kaç saatte rektefe durumu lastık durumu pompa ayarı ve hidrolik hassasiyet sıkıntısı varmıdır.
benim görüşüm senin aldığın traktörde teknik bir sorun var.

• Beğen
Tepkiler: cilgincifci

Mahzen link=topic=77338.msg914304#msg914304 date=1409010420' Alıntı:
valla aynen öyle bizde td95in yanına yardımcı yeni 285 S aldık 2li 17-18 numara pulluk aldık birde ona td95ede 17-17-18 numara 3lü takıyoruz herkes tdyi ezer geçer sürümde diyodu ama nerde adım atamıyor patinajdan 285 birde balon lastik su doldurduk cidden kalıbının traktörleri değil görüldüğü gibi bizide yaktılar öve öve bitiremediler almadan bende traktör sanıyodum o kadar anlatmaya övmeye göre bir girdik sürmeye bıraksan olduğun yerde sayarsın bırak 2 gün aynı yerde patinaj eder 1 karış ileri gitmez

td95 ile 285 s kıyaslanamaz zaten HP farkı var. 285 bolan lastık birde içine su koyarsan zaten traktör o lastiği çeviremez. ama ince lastik su doldurursan ( bolan lastık su dolu şekline göre ) daha rahat ceker.

265 ler öyle. masseylerin en fazla yakan traktörü 265 ve 285 lerdir. piyasada tutulması türk çiftçisinin klasik alışkanlığı yoksa traktörlerin iyi olup olmamasından değil yani.
çünkü traktörde özellik yok kuyruk mili debriyaja bağımlı. hidrolik kolları berbat ama tutuluyor işte yapacak bir şey yok. çiftçimiz alışmış

baglan33 link=topic=77338.msg914325#msg914325 date=1409035910' Alıntı:
td95 ile 285 s kıyaslanamaz zaten HP farkı var. 285 bolan lastık birde içine su koyarsan zaten traktör o lastiği çeviremez. ama ince lastik su doldurursan ( bolan lastık su dolu şekline göre ) daha rahat ceker.
lastik çevirme ile alakası yok traktör hafif tutunamıyor ne yaparsan yap her türlü çekmiyor sadece patinaj başka bir şey yok gerçekten övülecek güzel bir tarafı yok traktörün lastiklerde su olması daha berbat olur çiziye geri geri çıkamıyor hafif bayır yukarı eşinip duruyo yok böyle bir şey traktör değil gerçekten bunlar

Makın şimdi nasıl geri verecen ki 265 i alıcı kolay değil.265 ile 55tt nin hidrolik kuman levyeleri diyelim. Tamamen tersdir.Belki ondan çift sürerken zorlanmışındır.265 in , dış taraftaki hidrolik kumanda kolu daima diğer koldan yukarıda olmalı.

yakmışsın kendini ;D masseyler öyle, bendede 240s var az zora geldimi başlıyor patinaj çekmeye, sonra bi sağ teker bi sol teker derken gömülüp kalıyor :))

maygun10 link=topic=77338.msg914384#msg914384 date=1409051847' Alıntı:
Makın şimdi nasıl geri verecen ki 265 i alıcı kolay değil.265 ile 55tt nin hidrolik kuman levyeleri diyelim. Tamamen tersdir.Belki ondan çift sürerken zorlanmışındır.265 in , dış taraftaki hidrolik kumanda kolu daima diğer koldan yukarıda olmalı.
Yok abi amcam vardı yanımda eski topraktır benim amcam. Masseyin çarpı 35 liği ile doğdu 265s ile ölecek :D yani çok iyi anlar Masseylerden kolları felan ayarladı hangi kolla süreceğimi gösterdi ama ne yaparsan yap boş... Traktörün dünyadan bıkmış gibi bir hali var : ' ( Ayrıca elektrik aksamı olsun pompa ayarları olsun on numaraymış almadan önce amcamla gösterdik... En büyük sorunu o kalıbın traktörü olmaması galiba... :(

Kardeş bende de vardı beni zaten tanıyanlar bilir mf ile mazimizi 3 sene 265 s kullandım 3 sene de 285 s kullandım ama ikisi de tatmin etmedi. Gerçekten aşırı derecede yakıt tüketimi var traktörlerde aynı zamandan dediğin gibi çekiş sıfır traktör de ciğerden gelen bir asılma yok yani hemen patiye kaçıyo bilmem ne.. Yani ben çok pişmanım o traktörlere toplamda 6 sene bindiğime harcadığım mazot paralarına ve en önemlisi de benim için konfor bir nevi sağlık, 285 ile 20 dönüm yer sürerdim 2 gün boynumu sol tarafa çevirmezdim.... Şimdi makın kardeş sen 2011 tt 55 kullanmış adamsın tarladaki rahatlığını konforunu vs her şeyini bilirsin 265 lik sana çok hantal ve patici bir traktör gelir.. Ki zaten senin yaşadığını ben yaşadım ama tam tersi şekilde bende önceden Mf 265 ile 285 ' i gözümde öyle bir büyütürdüm kü şöyle güzel böyle güzel ama kullandıkça pişman oluyorsun... Ben 2013 de sıfır NH 55 lik aldım 4x4 yani anlatamam rahatlık on numara, yakıtı 285 in yarısı desem yalan olmaz, güç desen iki tane 285 ' e bedel yani çok pişman oldum keşke daha önce alsaydım bu new hollandı. Sende pişman olmuşsun ama iş işten geçmiş... ( bu arada Case de hoşuma gidiyor bakıyımda birde onu deneyeceğim istersen sende düşün...)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...