Zetor 90 & Same 100/Hafriyat İşi

Ynt: Zetor 90 & Same 100/Hafriyat İşi

Bu arada;

Gübreyi 4x4 ve seri 2-3 çok rahat yüklüyoz.. bu römorku tepeleme yüklemek 10-15 dk sürüyo..

Bu tür hafriyat ise 4x4 ve genelde ağır 2 ile.. römorku tepeleme yüklemek mümkün değil.. normal 13-15 ton atıyoz.. 20 dk sürüyo..

Çalışılan yerin rahat geniş olması işi %50 uzatıp kısaltıyo!

Videodaki yer sıkıntılı dar bi yer.. aslında JCB-Hidromek işi.. arka bomla patlatıp önle yüklemeli.. biz önle patlattık önle yükledik.. zor ve geç oldu..

takviyesiz taşa-toprağa saplanıp kalır.. hiç şansın yok.. takviye 2 anca.. dikkat et.. 5,5 tonluk Zetor silkeleniyo.. üstteki fotolara bak öyle bi beton blok çıktıki anca bu kadar olur..

yerli-yabancı traktör kepçe videolarını seyret.. yani elin mecbur ki işin sahibinde de kepçeli motor var denememiş bile:)

Hidromek bile yerli taşa geldimi 10 ton zıplayıp kalıyo..

hüseyin35.5 link=topic=77348.msg914257#msg914257 date=1408996469' Alıntı:
Kolay gelsin same çok fena duruyor görüş açısı da çok güzel hafif aşağı eğimli bide mf 5430de gördüm bunu hayırlı işler abi

en iyi görüş açısını MF ' nin kepçe için özel bi serisinde gördüm.. yalnız ne olursa olsun kepçenin ucunu yeri görmek mümkün değil.. göz kararı el alışkanlığı ve seviye cubuğu şart..

bilmeyeni verem eder:)

Veli kardeş.. evet hafriyat gerçekten zor.. bu motor 5/12 ' yi seri 3 ile çekiyo.. 19 ton kumu düzde son gaz çekti.. bu römorku tepeleme gübre dolduruyoz -19 ton gelmiyo zaten- seri 6 ile son gaz..

ama hafriyatı takviyeyle yapıyo..

gübreyi seri 2-3..

Abi bizimde hidromek hmk 102 s var bi kere binem çalışayım dedim hemen indim aynı anda beynin 2-3 yere çalışması lazım bide ilk kez bindigimden el alışkanlığı yoktu alısinca çok zevkli is orası ayrı ama dediğin gibi bilmeyeni verem eder :)

evet.. hafriyat işi bulmaca işi, yada cinayet çözme..

nereye nasıl yanaşcan, nerden başlıyacan, onlarca soru cevap..

bunlar işi %100 etkiler.. dalgınlığa aceleye acemiliğe gelmez..

fotodaki beton topraktan çıktı.. römorka..

bunu römorka atmaya korktum, Samenin kucağına attık:)

Bayburt-Zetor-Cemele Köyü

MD007161