Traktör terciğim doğru mu?

Herkese merhaba arkadaşlar ben dört gün önce 53.000 TL ye 2014 model bir new holland 55 56 tek çeker siparişi verdim ama açıkçası içime pek sinmedi, konuyu madde madde toparlayacak olursam :

1 ) 55 56 nın çift çekeri daha mattıklı üstelik yakıt olarak fark yok acaba yol yakınken çift çekerini mi sipariş etsem ?

2 ) 55 56 lar tt veya td modellerine göre daha mı avantajlı kararsız kaldım,

3 ) Hepsinden önemlisi new holland kesinlikle terciğim olmazdı ama Ege ' de özellikle benim yaşadığım yer olan Aydın ve çevresinde new holland ' ların müthiş piyasası var neredeyse peynir ekmek gibi satılıyor tabi bunun nedeni diğer firmaların bu bölgede etkin bir pazar yatırımı yapmamış olması, işte bu sebeplerden dolayı istemesemde terciğim new holland oldu aslında aklımda john deere 5055 e serisi vardı üstelik fiyat olarakta daha hesaplı ama onlarında bizim bölgede ikinci el piyasası ve servis ağı kötü.

Sizce traktör terciğim doğru mu ne yapmamı önerirsiniz ?

Ynt: Traktör terciğim doğru mu?

CELAL KARABULUT link=topic=77352.msg914313#msg914313 date=1409030286' Alıntı:
boşver onu jd daha mantıklı

JD daha mantıklı ama bi abinin oğlu geçen gün kız kaçırdı para durumuda belli mecbur kaldı daha geçen yıl aldığı 5055 e john deereyi satmaya adam aldığı galeriye gitti 20500 verdiler satmadı oraya haber sala buraya haber sala en son Manisa nın bi köyünden adamlar geldi 22500 e sattı yazık aynı paraya geçen yıl bi tane tt50 alsaydı bu sene 30000 bin rahat yapardı John Deere yi satan bayi dahi burun kıvırıyor bu nasıl iş ben anlamadım ayıp dedik adama satarken bin dereden laf getiriyorsunuz şimdi böyle mi oldu dedik

Orasıda öyle NH şu anda uçuyor fiyat konusunda td ler hele nerdeyse avrupa traktörlerle aynı ben kendimde bir nh kullanıcısı olarak alınmaz diyorum hp başına 1000 tl yi geçti şimdi biz 2006 yılında td65b yi alırken 5403 4x4 john deere ile aynı para idi şimdi 5065 e ile nerdeyse 20000 tl fark var arada 20000 bine de işini rahat görecek 2. el motor alınır

vallahi bilemedim piyasa ayağına bile bile lades oluyoruz new holland fırsatçılık yapıyor bana göre egede traktörlerinin ikinci el piyasası iyi diye yüksek fiyat çekiyor, şimdide acaba tek çeker 65 hp ye mi çevirsem diye düşünmeye başladım

işiniz ağır değilse 55 hp 4 çeker almanız en uygunu..
satarkende farklı satarsın..
marka konusuna gelince..
Eğer ileride değişmem diyorsan jd al.
yok benim işim belli olmaz satabilirim diyorsan piyasaya uy nh al..

Bizde de 90 hp den küçük Jd tutulmaz akrabam 65 likti zannedersem jd almıştı beğenmedi 1 yıldır satılık geçen takasa verdi tekrar td 65 aldı .
Yöresel birazda, sizde de nh tutuluyorsa doğru tercih yapmışın .
Tek çeker çift çeker konusu da buna göre bazı yerlerde tek çeker tutuluyor .
Ben çift çekeri tercih ederim.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=77352.msg914349#msg914349 date=1409042734' Alıntı:
işiniz ağır değilse 55 hp 4 çeker almanız en uygunu..
satarkende farklı satarsın..
marka konusuna gelince..
Eğer ileride değişmem diyorsan jd al.
yok benim işim belli olmaz satabilirim diyorsan piyasaya uy nh al..

Yusuf arkadaşa katılıyorum. Jd daha kuvvetli ama , fiyat ikinci el konusunda zayıf. TT55 tercih edebilirsin.

55-56ya 53bin çılgınca bir rakam
illa nh alacaksan biraz daha para koy üzerine td65 al bari
yada daha güçlü daha ucuz makinalara bak bence
mesela başak 2075t 47bin tekçeker kabinsiz 4 piston 75 beygir 55-56yı cebinden çıkarır tabi enaz 5 yıl kullanmak kaydıyla yoksa zaraırna satarsın
yada tümosanalrda uygun oda olabilir ama onunda ikinci eli zayıf alırsan enaz 5 yıl kullanmalısın
yada erkuntta olabilir ama erkunt alırken tümodan ve başaktan biraz pahalı ama satarken oda çok deger kaybediyor

YAVUZ_13 link=topic=77352.msg914409#msg914409 date=1409059636' Alıntı:

Aynen katılıyorum ok-*-s
En güzel 56 serisi 1999 -2003 arası gri gövde olanıdır, bul temizini illa 55 56 olacaksa onu al derim çift çekerini görmedim. 53 bin tl fiyat için 65 56 olsa olur diyelim ama tercih sizin derim hayırlı olsun.
Benim sevdiğim 56 serisi mavi renge boyandığı gün öldü, kırmızı olanlar bişey demem cefakar dayanıklı ama maviler o kadar değil aynı motor ve şanzumanı taşıdığı halde

YAVUZ_13 link=topic=77352.msg914409#msg914409 date=1409059636' Alıntı:

maalesef öyle ama dedim ya piyasa ayağına bile bile lades oluyoruz new holland ege bölgesindeki boşluğu çok iyi değerlendirmiş zaten servis ağına bakarsanız ege bölgesindeki servis ağı türkiyenin geri kalanındaki servis sayısının neredeyse üç katı bu yüzdende istemesemde new holland tercih ettim anlaşma yaptığım bayi sorumlusu ayda ortalama 15 - 20 arası traktör veriyorum dedi düşünün bu sadece bizim civardaki rakam

Sıfır traktör aldın mı en az 5 10 sene kullanacaksın piyasa için traktör alma devri geçti hangisi işini en iyi görüyorsa onu almakta yarar var bu sene alırsın seneye yeni modeli çıkar bi bakmışsın senin traktör 5 bin lira inmiş 1 senede

Yıl 2014 oldu madem alınacak 4wd traktör her konuda her alanda daha avantajlı.2 kuruş fazla ver çiftçeker olsun 55 hp 2wd traktöre 53.000 veriyorsan 4wd modeliyle arasındaki farkta pek koymaz.