bu erkutun 2012 beri klimasından bıktık kesin satacağım.

arkadaşlar 2012 beri bu erkutun klimasından bıktım geldiler gittiler olmadı 45 derece balyada kardeşim sinir krizi gecirip klimanın her yerini çekiçle kırmış.bu erkutu kesin satıp yeni bir marka alacağız. bu marka ya jondere yada cese olacak. sizce hangisi arkadaşlar.tşklr.

Ynt: bu erkutun 2012 beri klimasından bıktık kesin satacağım.

Sırf klima için traktörmü satılır be abi illaki bulunur çözümü bu kadar rahatınızı düşünürseniz illaki kazanç düşer biz ne yapalım kabinsiz klimasız hatta tentesiz ;D

ByFreST0N link=topic=77372.msg914527#msg914527 date=1409081406' Alıntı:
Sırf klima için traktörmü satılır be abi illaki bulunur çözümü bu kadar rahatınızı düşünürseniz illaki kazanç düşer biz ne yapalım kabinsiz klimasız hatta tentesiz ;D

Balyada işler değişiyor.

Şöyle söyleyim:

Kabin varsa klima gerekli değil, 'zorunlu'

Klima yoksa, kabin de olmasın. Hatta tenteye bile gerek yok. Çıplak motor olsun daha iyi.

Klimasız kabin, hele havalandırma zayıfsa resmen yakar kavurur adamı. En kötüsüdür.

sebazios link=topic=77372.msg914530#msg914530 date=1409081667' Alıntı:
Balyada işler değişiyor.

Şöyle söyleyim:

Kavin varsa klima gerekli değil, 'zorunlu'

Klima yoksa, kabin de olmasın. Hatta tenteye bile gerek yok. Çıplak motor olsun daha iyi.

Klimasız kabin, hele havalandırma zayıfsa resmen yakar kavurur adamı. En kötüsüdür.

arkadaşa aynen katılıyorum. özellikle yaz aylarında gölgede bile sıcaktan durulamazken kabinli klimasız bir traktör ile balya yapmak resmen işkence olur. sıcaktan bunalır kapıyı camı açarsın bu seferde kabinin içi toz duman dolar saman dolar nefes bile alamazsın.
traktör önerme konusuna gelirsek ben john deere diyorum.

Balyada işler değişiyor.

Şöyle söyleyim:

Kavin varsa klima gerekli değil, 'zorunlu'

Aynen dedigin gibi abi kabinde klima olupda calismadimi cok zor olur birde ruzgar ters estimi toz girmesin diye kapiyida acamazsin artik ogle sıcagında kabinin icinde yanar durursun.

Erkunt traktör sorunlu klimaları yeni bir klima markası ile değiştiriuor hatta servis bizide aradı klima markası nedir diye sordular bizimki DELPHİ marka diyince sizinkinde sıkıntı varmı dedi hiç problem yok dedik zaten içlerinde çalışan DELPHİ dedi ve diğer ALİZE, SAFKAR vs problemli onları tamamen değiştiriyorlarmış galiba şimdi takılan markalar WEBASTO marka klima olması lazım bi sorun fabrikaya derim bu klimadan başı ağrıyan çok olmuş erkuntta bunun farkında onun için geriye dönük çalışma var biliyorum durduk yere masraf etmeyin derim :)

Balyada işler değişiyor.

Şöyle söyleyim:

Kabin varsa klima gerekli değil, 'zorunlu'

İlla ki hocam tecrübeli olan sizsiniz balya konusunda ben şakayla karışık bir yorum yaptım balya işi sıcakta ve uzun zamanda insanı gerçekten yoruyor yoksa...

Muhtarım Balya işi için kubota 8540 veya jd 5085 m serisi olabilir illa degiştircekseniz case jx 90 da 3 sırada bana göre erkunt kaçlıktı.

erkut 80.4 e serisi. motordan çok memnunum özellikle yakıtndan fakat klima iyi olmayınca her şey boş kafam çok bozuk. 2 senedir yandık. bnde 8066 vardı klima işi olmadıkdan sonra onu kullanmak daha iyiydi bundan sonra 640 lıkla yapacağım başka care kalmaı sezon bitsin bi caressine bakaçağım. bu arada ankaradaki fuara gideceğim ve onları rezil edeceğim.karıştıraçağım oraları..

erkuntun en büyük sorunu klima peteğinin tavanda olması.bende tümosanın peteğini kabin üstüne aldırmıştım hararetten dolayı hiç güzel soğutmuyordu.
en sonunda sattık kurtulduk ve td110 aldık belki akşama kadar birkaç litre fazla mazot yakıyor ama ben içinde rahatım.gerisi çokta önemli değil benim için.

e serisine takılan klimalar hakkaten adamı kanser eder. sana katiliyorum muhtar. klima güzel çalışıyor ama sogutmuyor. case bayisine bi teklif sun bakalım 75 lik için ne istiyecekler.

e serisine takılan klimalar hakkaten adamı kanser eder. sana katiliyorum muhtar. klima güzel çalışıyor ama sogutmuyor. case bayisine bi teklif sun bakalım 75 lik için ne istiyecekler.

Klima benim eski erkunt servette de problemdi kabin icine fan bile takmistim yine cozum olmadi en sonunda kendim kabin uzeeindeki fandan bitane daha aldim monte ettim 90 ,100,110 lardaki gibi cift fan yaptim sogutmayan kilima artik ufleclerde buz olusuyordu problem kalmadi

yaklaşık iki ay önce nimet 70e aldık. geçen hafta sürmede fan 1. kademe sıcaklık ayarı 22 derece içerisi buz gibi.bir sıkıntı göremedim. işlevini gayet yerine getiriyor :)

fabrikayı arayıp de bence boyle olursa hem motoru satacagım hemde erkunt motor klima çalışmıyo dandik falan diyecegim de fabrika halleder bence jd ile case arasındada case derim nh td75d yeni kasaya bindim kabini çok güzel konforlu ve kliması çok güzeldi casede aynı nh gibi casenin kabininde sanırım sanruf falan da var :)

Klima benim eski erkunt servette de problemdi kabin icine fan bile takmistim yine cozum olmadi en sonunda kendim kabin uzeeindeki fandan bitane daha aldim monte ettim 90 ,100,110 lardaki gibi cift fan yaptim sogutmayan kilima artik ufleclerde buz olusuyordu problem kalmadi

Selamun aleyküm abi bende de nimet 70 var klima soğutması yetersiz senin yaptığın uygulamayı bende yapmak istiyorum foto atabilirmişim rica etsem