Yaklaşık 1 sene önce İşbora Sd 4000 A aldım. Bu iş bora Traktörün kataloğu, kullanma kılavuzu v.s varmı sizde? Ben bunun için Japonya ' ya yazı yazdım 100 Usd para istediler katalog için.
Şanzıman yağı nedir kaçtır(10/30 Transmisyon yağıymış)? Orjinal Traktör Lastik ebatları nedir? ...... bir çok konuda bilgi lazım bana. Bilgileri bulayım da yol göstersin. Lastikler için; üstünde 13,6 / 12-28 var bir arkadaş 14,6 çıkma lastiklerini bana vermek istiyor ama konuştuğum tamirciler çekmez diyorlar, orjinali 12 imiş ama kesin bilgi yok, jantlara bakmadım kaç olduğunu bilemiyorum, 14,6 lastikle çalışır mı motor? Ya da eski lastikle uğraşmayıp kaplama lastik alsam kaç ebatlarda almalıyım?
Bir yıl önce 3500 tl ' ye aldım yaklaşık 5-6 ton yük(kum, tuğla vs.) üstündeyken dik asfalt yokuşlarda 3-2 ile banamısın demeden çıktı(10 defadan fazla 7 km gidiş). hararet pek yapmıyor, bendeki traktör 1 seneden beridir segman istiyor ama elletmedim, 26 saat hiç durmadan 800d/dk ile çalışıp traktöre takılan jeneratör ile elektrik ürettim hararet yapmadan çalıştı. Dik yokuşları olan 22 dekar tarlamda kaz ayağını sorunsuz yaptırıyor, hararet yok. Verdiğim parayı şimdiden karşıladı hatta + ya geçti. Bir kere marş arızalandı, ısıtmadan çalışmıyor bazan az ısıtıyorsunuz bu yüzden fazla marşa basılıyor ve marş motoru kömürleri bitiyor. Bu performansla en az 4-5 yıl daha işimi görür, parça sıkıntısı çekmedim alır almaz parça satanları buldum, tek tük parçacıda bulunuyor ama mutlaka tüm parçalar bulunuyor şimdilik. Motor isteyecek biliyorum ama şimdilik yağ eksildikçe tamamlıyorum ve sık sık kontrol ediyorum. 8-9 lt motor yağı alıyor ve senede en fazla 40-50 saat çalışacak.
Uzun lafın kısası ben bu Traktörden memnunum, elimdeki kullanma alanının küçüklüğü ve kullanım amacım iş yükü olarak fazla olmadığından ideal bir traktör.