110-90 5li pulluk İle Sürümde

Merhaba arkadaşlar.Bu yaz normalde 110-90a 4lü 14 takıyorduk ama,son tarlaları sürerken,kuraklaşmaya başladı, 4lünün demirler de bitmeye yakındı. Hazır 5li boşken hem deneme amaçlı, hem de kolay batsın diye bunu taktık. Ares kadar çekemiyor bunu baştan belirteyim. Ama temiz iş yapıyor.

http://youtu.be/GDUt6uRGiww

Ynt: 110-90 5li pulluk İle Sürümde

historyman link=topic=77457.msg915715#msg915715 date=1409573210' Alıntı:
Ares kadar çekemiyor demişsin hakikaten yüzeyi çizmiş gibi biraz daha batırsanda çekmesi lazım 110-90 ın

Abi videoda zaten başları yapıyor. bir de ertesi sene kanola ekeceğimiz yerleri en fazla bu şekilde 4 parmak olacak şekilde,sadece sapı yatırıp biraz toprak çıkarsın diye sürüyoruz. Yoksa kışın ilaç gübre atarken yaşlıkta oturuyor traktörler. Niye Ares kadar çekmiyor dedim, normal çizide videosu yok ama durup bi inceledim. pulluk 14 numara çimine göre ayarlı ve traktör 2 ile gidiyor. 3 takviyenin 2siyle yani. Aresin de B2 sine denk. Pulluk Ares ' te sürerken 18 çimde (2.20 cm genişlik) b4 ile gidiyordum. Arada saate 3-4 km oynuyor. Bu yüzden Ares kadar çekemiyor demek istedim yani.

alipasalierkan link=topic=77457.msg915862#msg915862 date=1409598415' Alıntı:
Güzel paylaşım Berk. Biraz kısa olmuş. Bir dahaki sefere daha uzun bekliyoruz...
Abi aylak olsam çekerdim de, arkadan pötinger çekiyodum. O yüzden acele iş yapıyoduk.

Teşekkürler arkadaşlar. Yakın zamanda bi ses videosu koymak istiyorum. Tek başına olmuyor. Yanımda biri olması lazım ki kamerayı tutsun. Çünkü vites değiştirirken çıkan ses daha güzel olacak. Veya bi gopro lazım :)