276 gold yağ kaçağı

herkese kolay gelsın oncelıkle forumda daha yenı olduğum ıcın fazla aktıf olamıyorum kusura bakmayın
elimde 2001 model 276 gold var 3500 saatte fakat alt on tarafta tahlıye borusundan yağ kaçırıyor ustaya daha gıtmedık sızce ne olabılır
ıcımden bır ses motor rektefıye zamanının geldıgını dusunuyorum
yedek parca konusunda da ınternetten alışverıs yapabılcegım bır sıte varmıdır ?

Ynt: 276 gold yağ kaçağı

bızde fındık tane yapma makınası var resımlerde arka tarafda gorunuyor genelde onu traktore bağlayınca tahlıyeden yağ atma daha bır artıyor
260 gold fındık makınasını 15 gaz ıle çalıştırıyor
276 gold da 13 gaz ıle çalışıyorum
bu yuzden 276 gold u aldık ama sanırım zorlandı galıba yakıtı normal yolda kullanırken fazla
ama276 gold makına ye bğladıgınızda 260 gold tan daha az harıcıyor
bu yuzden bu yağ sorununu cozmek ıstıyorum

motor yağını difransiyel yağını hava filtresini lambalar farlar ufak tefek olan herseyı ben kendım değişiyorum ustayı aradım motor sokulup bakılması gerekıyor dedı kapalı kutu ımış
suanda da tam fındık zamanı oldugu ıcın ustaya gıdemıyorum ama usta yanına bır bıdon yağ al dedı ara sıra koyarsın dedı suan oyle yapıyorum
3500 saati normal yolda yapmadı araç durdugu yerde fındık makınasını çalıştırırarak yaptı
ılk sahıbıyız bız bu traktorun

276 gold bizde de var 6000 saatte aynı sorun bizimkindede var diye düşünmüştüm fakat zamanla tahliye hortumu kısaldığı için alt gövdenin ek yerinden yağ kaçırıyor gibi görünüyordu tahliyenin ucuna başka bir hortum ekledik gövde kurudu hiç bir yerinden yağ kaçırmıyor

arkadaşlar massey fergusonlarda bu standart bir durum yani olmaması gereken bir şey ama massey ferguson traktörlerinde bu kronikleşmiş bir durum