BU KEZ ÇABUK FARKETTİM :)

12.11.2010
16,295
22,523
48
Erzurum

gülmeyi abartmak yok haaa. uyrra*-*-

köy önünde bulunan büyük ve düz bir çayırım var..
orada iş görmek can sıkıcı bir baştan bir başa gelmek epey uzun.
neyse buranın etrafını geçen sene tırmık ederken.
akrobatlar boğazdan kopmuş. .benimde kulağımda kulaklık hiç arkama bakmıyorum. . nasıl olsa düz yer diye.. birde bıkkınlık. .

ama içimden geçti bir an deutz ne rahat gidiyor.
meğerse arkada tırmık yok..
çayırı tam tur etrafında döndüm sonra..
ileride bir tırmık göründü. ..
ulan dedim ben etrafı toplarken bunu bu arada kim neden getirp.
buraya açtı gitti hayret yaww.
ne adamlar var.. manyak mı ne bunlar... diye üzerine giderken..
baktımki tırmıklar benim...
arka kollar bomboş. .
deutz o yüzden rahat gidiyormuş. .
ben o yüzden keyifliymişim..
işin kötü tarafı bi köy beni izliyomuş...
madara oldum madara.... :D

bu senede aynı çayır da etrafını toparlamak için küçük tırmık ve
küçük deutzla gittim..
yinr kulağımda kulaklık ve müzik. .
yarıya kadar gittim dere kısmına girdim..
baktımki aynı duygular.. deutz rahat gidiyor. ..
ve durup yavaşça arkaya baktım. .. o gene oradaydı. ..ama yemezzz
çayırı turlamadım... bu kez iyiydim ... ha ha.. güçç*-*

mesafeyi fazla açmamışım 30 mt gibi.. :)

Ynt: BU KEZ ÇABUK FARKETTİM :)

Baktım deutz rahat gidiyor ;D ;D ;D
İlahi Yusuf emmi 266G alırsın 256G çıkar tırmık çekersin tırmık kalır kenarda dinlenir, sen de Deutzu dolap beygiri gibi boş boş gezdirirmişin bu da çiftçiliğin unutulmaz hatıraları ;D ;D ;D
İyiki varsın abi *098*-

sağolun bayagi eğlendiniz yanii :)
fehim abi çayıra sınır dağ Yamacında birileri vardı bırakıp beni seyretmeye başladılar. .
içimden dedimki.... ne yapsın adamlar yoruldu seyredecek bişey yok.
oturmuş benim çalışmamı izliyorlar..
meğerse adamlar birbirlerine diyomuşki.
bu deli gene ne yapmaya çalışıyor tırmıksız ;D

Allah müstahakkını versin Yusuf ağabey. Bizi güldürdün Allah da seni güldürsün.
Bir şey anlatayım da bir de siz gülün:
Köyde İmt 540 traktörü olan bir adam vardı İsmi Ehed ' di. Bir gözünü de sürekli kıstığı için kör Ehed diyorlardı köyde. Tek dingilli römorka ot yüklemiş, römorkun üstünde de oğlu ile Nahçivanlı bir çalışanı var. Hafif rampa tren yolu hemzemin geçidinden geçerken römork zıplıyor ve traktörün kancalı çekisinden çıkmış. Ehed emmi 'Allah Allah bu motor tren yolunu geçerken can çekişiyordu. Hay maşallah eyi çekiyor, helal olsun motoruma.' diye söyleniyor. Boşa çıkan römork geri geri giderken arkadaki ne varsa her biri bir kenara kaçışmış. Römorkun üstündeki Nahçivanlı, Ehed emminin oğluna sarılmış ' Ede Ede gurban olum maşın gidir, goyma!' diye feryat ediyor. Neyse römork biraz gittikten sonra bereket devrilmeden durmuş. Adamın oğlu anlattıydı bize.

böyle bir olayda burda oldu eskiden gece sürgü çekiyo oglan babasıda kenarda oturyo tarla yarıya yaklaşıyo kenara yakın ışıkta bi sürgü görüyo yaklaşıyo traktörü durdurup babasını çagırıyo baba koş koş bi tapan buldum adamda hırım hışım geliyo bu kimin lan diyolar tozdan rek yok bilemiyorlar sonra motora takıp kenara sürükleyelim diyerek arkaya baksalar ki alet kendilerinde yok zuha-*-s zuha-*-s gece boş boş dön allah dön

çekilir tip diskara var 30 senelik falandır heralde . el boşluğundan can sıkıntısından bi ihtiyacı olan tarlamıza diskara çekeyim dedim. taktım yürüdüm tarla 9- 10 km sıkıldım müzik yükses ses açık hızlı gittim. tarlaya vardım diskara kavis vermek için aşağı indimkiii arkada 4 önde 4 arkada 8 disk kalmış zuha-*-s yola saçılan 24 ü tektek toplaya toplaya eve döndüm zuha-*-s zuha-*-s

Bu konuları okumak çok zevkli hele böyle başından geçen olaylarda varsa o konular tadından yenmez oluyor ve gülüyoruz ;D ;D
Var mı böyle bir konu forumda başımızdan geçenleri anlattığımız... :S

valla bugun fig yerlerini surmeye gittim bide ne goreyim tekerlegin boyunca ot yagmurlardan dolayi cok sinirlendim tekrar koye gelip goblelerle hepsini dogradim onlarn bu konuyu okuyunca sinir gitti sagol yusuf abi