Zetor 90-Gübre İşleri

Ynt: Zetor 90-Gübre İşleri

çok sağolun.. yükleme/serme bazen de motoru olmayana taşıma yapıyoz.. bu iş burda tuttu.. ek iş yapmayı düşünen varsa işte iş..

NH-80 ' nin sahibi arka kepçeyle 2-3 gün uğraşıyormuş normalde.. bizle yarım güne bitti ayrıca tarlada da yaydık yığınları..

her köyde seyirci standart:)

Abi saatlik ne kadara çalışıyorsun özel değilse cevabını bekliyorum gerçekten merak ediyorum bu konuyu.
Seyirciler garip gibi bakmış be alsayıdn traktöre 2 dklık :)

burda römorku ilaveli tepeleme doldurma.. römork başı 20 TL.

ayrıca köy bize yakındı 5 km.. yol ücreti almadık.. uzaklara yani 20 km ve ötesi 50-100 tl alıyoz..

ayrıca tarlada yığınları yaymak ücretsiz bizden:) çok kolay ve kısa sürüyü kepçeyle vurup geçiyoz..

bugün toplam yakıt: 120 tl topla ciro: 490 tl. Allah bereket versin..

Zetor 90 kesinlikle görüntüsüne ve ağırlığına rağmen (5,5-6 ton) yaptığı işe göre az yakıyo.. vatandaşıda kurtarıyo bizi de.. hemen hemen iş yaptığımız herkes kart alıp tekrar çağırcam diyo..

Aygün ATALIK link=topic=77502.msg916560#msg916560 date=1409858458' Alıntı:
kolay gelsin abi. imkanım olsa her gittiğin yerde bi seyircinde ben olurum :)

hemen atla gel yolcu koltuğu boş:)

valla el değil şu geri kepçe bile çoğu dar/çapraz yerde işkence.. ayrıca yaymayı da yapınca bizim iş tuttu.. dediğim gibi ek iş yapılır ve millet de işkenceden kurtulur:)

evet burda da yaygınlaşmaya başladı gübre dağıtma römorkları.. ama başka bişe taşıyamadığı için şimdilik tercih etmedik.. kepçeyle iyi kötü yayıyoz vatandaşın işi görülüyo..

bu tür külfetli-masraflı işlerin kesinlikle piyasaya çalışanlarca hızlı-ucuz yapılması şart.. herkesin tek başına yapması zor..