trakya birlik on alim fiyatları

Ynt: trakya birlik on alim fiyatları

Ayçiçeği ithalatında gözetim fiyatı 800 dolar oldu
Ekonomi Bakanlığı ayçiçeği ithalatında gözetim fiyatını ton başına 675 dolardan 800 dolara çıkardı
Ali Ekber YILDIRIM

İZMİR - Ekonomi Bakanlığı ayçiçeği ithalatında gözetim fiyatını ton başına 675 dolardan 800 dolara çıkardı. Ayçiçeği yağında ise ton başına 1500 dolar olarak belirlendi. DÜNYA Gazetesi gözetim fiyatının 800 dolara çıkarılacağını 27 Ağustos ' ta yazmıştı.

Trakyabirlik Yönetim Kurulu ' nun talebi doğrultusunda dünyada ayçiçeği fiyatının düşmesi nedeniyle cazip hale gelen ithalat karşısında yerli üreticiyi korumak için ithalatta uygulanan gözetim fiyatı ton başına 675 dolardan 800 dolara çıkarıldı.
Ekonomi Bakanlığı ' nın 5 Eylül 2014 tarihli Resmi Gazete ' de yayınlanan 'İthalatta Gözetim Uygulamasına İlişkin Tebliğ'e göre ayçiçeği, ayçiçeği tohumunun unu ve kaba unların ithalatında gözetim fiyatı ton başına 800 dolar olarak belirlendi. Ayçiçeği tohumu yağında ize gözetim fiyatı ton başına 1500 dolar olarak belirlendi.

Trakyabirlik fiyat açıklayacak

Gözetim fiyatının 800 dolara çıkarılmasını bekleyen Trakyabirlik Yönetim Kurulu ' nun bu karardan sonra ayçiçeği alım fiyatını açıklaması bekleniyor. Trakyabirlik ' in iç piyasa ve dünya piyasasını ve gözetim fiyatını dikkate alarak kilo başına 1200 liranın civarında ön fiyat açıklaması bekleniyor. Piyasa koşullarına göre bu fiyat daha sonra kesinleştirilecek.

GÜRKAN link=topic=77514.msg916978#msg916978 date=1410006464' Alıntı:
Benim dikkatimi ceken konu, on alim fiyati ne demek. Avans fiyat demek mi, yoksa onden bu fiyatla alim yapacagiz, sonra fiyat degisebilir demek mi?

Avans fiyatı demek Gürkan.

Avans = ön, öndelik.

Bu fiyattan yüksek olabilir, düşük olamaz anlamına geliyor.

allah nasıl biliyorsa öyle yapsın bunları...yedikleri içtikleri haram zıkkım olsun bu adamlara... millet en 1400 beklerken bunlar 2 sene öncesinden bile düşük fiyata alıyor. bu birlik ne işe yarıyorya!!! tanıdıklarını işe almak yurt dışında gezmek yemek içmek allah nasıl biliyorsa öyle yapsın siziya... bi bundan para kazanırızda borcumuzu öderiz diyorduk oda yok!!! ama sizi oraya getiripte oturtanda suç!!!

trakya birliğin açıkladığı ön alım fiyat kötü, çiftçinin beklentisini karşılamadı .
ön alım fiyatıda bu fiyatın altına inmez . daha önceki yıllarda yaptıkları gibi fiyat farkı verebilirler . gelişen fiyat politikasına göre .
50=60 krş ta kesinti olur . fiyat dahada aşağıya düşer . allah herkezin yardımcısı olsun .

Bu yıl kg basına 40 kuruş da destekleme var.

Ortalama 44-45 yağ alınıyor.

Kaba hesapla 1300 desek + 40 kuruş destekleme

1700 tl / ton.

İyi degil, ama çok da kötü degil..

Desteksiz bu malı yetistirip 1100 ' e satan Bulgar ' i duşunun.

sebazios

Destek 40 krş değil 30 krş . kesintileri hesaba katmamış sın.+ haberin vardır Bulgaristan da birde girdileri yazarsan karşılaştırma yapma imkanımız daha güzel olur. Ha birde desteklerden banka kesintisi var şimdi çiçek kaç para .

FEHİM link=topic=77514.msg917120#msg917120 date=1410074234' Alıntı:
sebazios

Destek 40 krş değil 30 krş . kesintileri hesaba katmamış sın.+ haberin vardır Bulgaristan da birde girdileri yazarsan karşılaştırma yapma imkanımız daha güzel olur. Ha birde desteklerden banka kesintisi var şimdi çiçek kaç para .

Tarım Bakanı Edirne ' de açıklama yaptı Fehim Abi. Bu yıl 40 kuruş destek.

Kesintiler 10 kuruşu bulur mu? Bulmaz.

Şu an çiçek taban 1200 (%39 yağ)

Yağ oranındaki her 1 puan artışta 20 tl/ton artış var.

52 yağ oranı 1460 tl/ton. Destekle 1860 tl/ton. Kesintileri çıkar 1780-1800 tl/ton.

Çok iyi değil. Ama kötü de değil.

Bulgar tonunu 1100 ' e satıyor. Satış farkımız 500 tl/ton civarı.

Tonda 500 lira maliyet farkımız var mıdır?

Zor.

Fiyatlar eh işte olmasına rağmen,kesintiler fazla. Bi tarlamızdan 51 yağ çıkarmıştık. Onu yağlı tohumlara döktük,ama 30 kuruş civarı kesinti yapmışlar nedense.Borcu yoktur kağıdı falan da götürdük.İlginç,

Bi de arkadaşlar, yönetim kurulu başkanı aynı zamanda bir siyasi partinin il başkanı olan bir kurumdan ne kadar hayırlı bi iş bekliyorsunuz o da ayrı bir soru :D