ENKA' DAN CLAAS TUCANO İÇİN SONBAHAR KAMPANYASI 2014...!!!

Merhaba Arkadaşlar,

ENKA Pazarlama CLAAS ' ın TUCANO serisi biçerdöverler için sonbahar kampanyası gerçekleştiriyor. Kampanyada peşinat olarak 25.000 Euro ödeme yapılıyor. Geri kalan miktar ise 0 faiz ile 5 senede ödeniyor. Yani toplamda 125.000 Euro değerindeki TUCANO 320 ' ye 0 faiz ve 5 yıl ödeme ile sahip oluyorsunuz. Kampanya leasing ile alımda geçerli. Kampanya gerçekten makina almayı düşünenler için çok güzel bir fırsat. Dün kendileri ile yaptığımız görüşmede yakın zamanda açıklanacağını söylemişlerdi. Bugünde kampanyayı açıklamışlar. Bende aramızda makina almayı düşünenler vardır diye burada da paylaşmak istedim. Daha detaylı bilgiyi bölge bayilernizden ve ENKA Pazarlama ' dan alabilirsiniz...

10675673_774088272647993_5682265728157819313_n.jpg

Ynt: ENKA' DAN CLAAS TUCANO İÇİN SONBAHAR KAMPANYASI 2014...!!!

üçemli link=topic=77525.msg916843#msg916843 date=1409948556' Alıntı:
Güzel bi kanpanya Erkan abi.Traktörlerde yokmu.

Traktörlerde bu tarz bir kampanyadan bahsetmediler. Ama fuara özel kampanyalar yapıyorlar. Geçtiğimiz Çorlu fuarında AXOS ve ARION serilerinin bazı modellerinde yapmıştılar. Önümüzdeki Lüleburgaz Tarım Fuarına ' da katılacaklarmış. Orada da kampanya yapabilirler diye düşünüyorum....

Erkan genele vurduğunda pekte kampanya var gibi gözükmüyor aslında bence bu fiyata. 320 günümüzün TC56 sı diyebiliriz aslında ve 125bin euro pekte cazip değil açıkçası zaten leasing yapsan 100binlik bir makine bu fiyata ya gelir ya gelmez o yüzden diyorumki bence sadece adı kampanya. (mümkün olduğunca objektif olmaya çalıştım)

dustero link=topic=77525.msg916848#msg916848 date=1409949814' Alıntı:
Erkan genele vurduğunda pekte kampanya var gibi gözükmüyor aslında bence bu fiyata. 320 günümüzün TC56 sı diyebiliriz aslında ve 125bin euro pekte cazip değil açıkçası zaten leasing yapsan 100binlik bir makine bu fiyata ya gelir ya gelmez o yüzden diyorumki bence sadece adı kampanya. (mümkün olduğunca objektif olmaya çalıştım)

Tucano ve TC klasman olarak çok farklı. Her ne kadar makyajlasalarda yine değişen pek birşey yok. Zaten kıyaslama yapanlar hep burada yanlış yapıyorlar. Tucano ' yu TC ile kıyaslıyorlar. TC daha alt bir klasman makina. Tucano ' da standart olan şeyler TC ' de daha yeni opsiyona konduki, daha birçok müşterinin bundan haberi yok, daha doğrusu bayinin bile haberi yok. Bir Varifeed tabla filan desen bayi onlar ne diyor. Ayrıca ülkemize daha geri teknoloji makina getiriyotlar. Yurt dışında 2011 ' den beri Ad-Blue motor ile satıyorlar. Ama hâla ülkemize özel eski sistem motorlar ile ürettiriyorlar. Daha birçok eksi nokta var. Fiyata gelindiğinde ise Tucano ' dan da pekte aşağı kalır bir yanı yok. Yani bu noktada faizinde sıfır olmasıyla kampanya bence çok iyi diyebilirim. Almayı düşünenler için çok uygun bir kampanya. Zaten makinalar stoklarla sınırlı. Normalde fiyatlar daha yüksek olacaktı. Ama eldeki sınırlı stoku yeni seri için bitirmek istiyorlar. Yani seneye istesende bu fiyatlara Tucano bulma şansı bir müşterinin olmayacak.

TC serisinin fiyatinın tucanoya yakın olmasının nedenleri yeni kasası cıktı ve Turkiye nin encok satan bicerdoveri olması ve 2 el degeride cok dusmuyor.

alipasalierkan link=topic=77525.msg916855#msg916855 date=1409951185' Alıntı:
Tucano ve TC klasman olarak çok farklı. Her ne kadar makyajlasalarda yine değişen pek birşey yok. Zaten kıyaslama yapanlar hep burada yanlış yapıyorlar. Tucano ' yu TC ile kıyaslıyorlar. TC daha alt bir klasman makina. Tucano ' da standart olan şeyler TC ' de daha yeni opsiyona konduki, daha birçok müşterinin bundan haberi yok, daha doğrusu bayinin bile haberi yok. Bir Varifeed tabla filan desen bayi onlar ne diyor. Ayrıca ülkemize daha geri teknoloji makina getiriyotlar. Yurt dışında 2011 ' den beri Ad-Blue motor ile satıyorlar. Ama hâla ülkemize özel eski sistem motorlar ile ürettiriyorlar. Daha birçok eksi nokta var. Fiyata gelindiğinde ise Tucano ' dan da pekte aşağı kalır bir yanı yok. Yani bu noktada faizinde sıfır olmasıyla kampanya bence çok iyi diyebilirim. Almayı düşünenler için çok uygun bir kampanya. Zaten makinalar stoklarla sınırlı. Normalde fiyatlar daha yüksek olacaktı. Ama eldeki sınırlı stoku yeni seri için bitirmek istiyorlar. Yani seneye istesende bu fiyatlara Tucano bulma şansı bir müşterinin olmayacak.

Atladığın önemli bir hususun üzerinden epeyce kalabalik bir cevap yazmışsın Erkan sanırım beni pek anlamamışsın. Tucano yu TC ile kopmle kıyaslaman hata olmuş benim birebir tuttuğum model 320 ydi yani kampanya olarak sürülen model. Ayrıca Tucano da standart dediğin herşey aslında standart değil opsiyon halinde. 125bin Euro ya sunulan modelinde yüklü bir model olduğunu düşümmüyorum meşhur 3d si bile standart değil. Kaldı ki 320 den daha fazla elek alanına sahip bir modelde var Tucano da. Bu böyleyse 6 sarsaklı 400 serisinin fiyatını hiç düşünemiyorum bile. O yüzden bu makinanın kampanya adı altında piyasaya cazipmiş gibi sürülen bir satış politikası olduğu konusunda hala aynı düşüncedeyim. O makina senin %65-70 kapasitende bir makina daha fazlası değil

Güzel kampanya kullanıcılar claas biçerlerden çok memnunlar gerek yakıt gerek kullanım gerekse bakım ama nedense civarımızda alan makınacılar parca ve destek konusunda öksüz kaldıklarını vurguladılar Eski claascılar mega zamanında hıc bu sıkıntımız yoktu suan parca pahalı ve beklıyoruz dedıler ve bır kısmıda laverdaya donecegını vurguladılar...

coyote26 link=topic=77525.msg917337#msg917337 date=1410166604' Alıntı:
Güzel kampanya kullanıcılar claas biçerlerden çok memnunlar gerek yakıt gerek kullanım gerekse bakım ama nedense civarımızda alan makınacılar parca ve destek konusunda öksüz kaldıklarını vurguladılar Eski claascılar mega zamanında hıc bu sıkıntımız yoktu suan parca pahalı ve beklıyoruz dedıler ve bır kısmıda laverdaya donecegını vurguladılar...
Abi Eskisehirdeki class servisi kotu adamin elini attıgı makinadan bir daha hayır gelmiyor sırf bu nedenle class almaktan vazgecen insanlar var ve bizim bolgede piyasası yok ikinci elde zor satılıyor ve deger kaybediyor gecen sene bir tanidik tucanoyu satip laverda alacaktı makinayı satamadı,bizim bolgenin en iyi makinaları NH dir hem servis yonunden hem ikinci el yonunden en cok tercih edilen makinalardır.

aslan26 link=topic=77525.msg917344#msg917344 date=1410167988' Alıntı:
Abi Eskisehirdeki class servisi kotu adamin elini attıgı makinadan bir daha hayır gelmiyor sırf bu nedenle class almaktan vazgecen insanlar var ve bizim bolgede piyasası yok ikinci elde zor satılıyor ve deger kaybediyor gecen sene bir tanidik tucanoyu satip laverda alacaktı makinayı satamadı,bizim bolgenin en iyi makinaları NH dir hem servis yonunden hem ikinci el yonunden en cok tercih edilen makinalardır.

Claas satılıp hiç Laverda alınırmı gerçi parça sıkıntısı olduktan sonra adamda haklı sezonda makina yatırdımı ne kıymeti var

dustero link=topic=77525.msg917349#msg917349 date=1410169039' Alıntı:
Claas satılıp hiç Laverda alınırmı gerçi parça sıkıntısı olduktan sonra adamda haklı sezonda makina yatırdımı ne kıymeti var
Bu classı satıp laverda alacak adamın m310 laverdası var laverdanın yakıtından yaptıgı isten memnun kalmış tucanoyuda verip aynısından bir tane daha alacaktı ama tucanoyu satamadı.

aslan26 link=topic=77525.msg917351#msg917351 date=1410169272' Alıntı:
Bu classı satıp laverda alacak adamın m310 laverdası var laverdanın yakıtından yaptıgı isten memnun kalmış tucanoyuda verip aynısından bir tane daha alacaktı ama tucanoyu satamadı.

Ben 21.50 tarzı makina alcak diye düşündüm elindekini elden satmaya çalışıyo diye. 310 Laverda güzel makinadır 6 sarsaklı ve motor gücü kasa ile uyumlu

dustero link=topic=77525.msg917355#msg917355 date=1410169625' Alıntı:
Ben 21.50 tarzı makina alcak diye düşündüm elindekini elden satmaya çalışıyo diye. 310 Laverda güzel makinadır 6 sarsaklı ve motor gücü kasa ile uyumlu
Kullanan kişide oyle soyluyor laverda tucanodan az yakıyor dedi.Zaten tucanonu çok yakması normal biçerdover agir,donanimi fazla ama motor o sisteme gore ufak haliyle makina yakita biniyor.

aslan26 link=topic=77525.msg917356#msg917356 date=1410169936' Alıntı:
Kullanan kişide oyle soyluyor laverda tucanodan az yakıyor dedi.Zaten tucanonu çok yakması normal biçerdover agir,donanimi fazla ama motor o sisteme gore ufak haliyle makina yakita biniyor.

Tucano ' nun daha ağır olduğunu sanmıyorum ama genede çok yakındır ve mercedes motor cat motora göre daha az yakar benim görüşüm ama Laverda 310 larında kapasitesine göre cimri olduğunu biliyorum. Tucano ' nun modeli ney ? (Pardon sisu vardı cat değil düzeltiyorum)

class gerçekten güzel makina kötü değil ama eski medion olsun bu tucano olsun o paralar bana göre verilmez gerçekten fiyatları eş değer makinalara göre fazla bende 2012 senesinde medion 310 ile cs6050 arasında kalmıştım birden bire karşıma çok temiz cs640 çıktı onu aldım çok şükür iyikide cs almışım ama ileri doğru makinamı değiştiriceğim zaman claas bakarsamda kesinlikle lexion serisi olur