kubota düşüncem.

25.12.2008
2,632
299
Konya

:SHerkeze iyi aksamlar
Malumunuz jd lerle işleriniyurutuyorum saatler baya fazlalasdi
Yeni ttraktörbakiyorum kubota nbin130 hp katalok değerleri bayagi ilgimi cçekti
130 hp guc common rail 630 nm tork deger16 valf 5800 kg kaldirma gucu
İlgilendiğim markalara gore fiyat avandaji düşündürdühadi trakkulup kanima girin ne diyorsunuz bu ise
Bunun yaninada 7040 bayide canlisi yok ama hafta iiçi getirecek beni tamam gözüylebakiyor
Telefondan girdigim için imla sıkıntisi doğdu ayrıca affiniza siginiyorum

Ynt: kubota düşüncem.

kubota japon malı, avrupa ayar bi motor derim.. 130 ' luğun fiyatı 160-170 bin tl olsa gerek.. 108 gördüm ama 130 hiç yakından görmedim.. mutlaka o da kalitelidir..

tek kabin darlığı ve petlas kullanmaları hoşuma gitmemişti..

not: Yusuf 16 valf Zetordada hatta daha küçük bg ' lerde de var:)

UÖZKAN.77 link=topic=77573.msg917506#msg917506 date=1410202077' Alıntı:
kubota japon malı, avrupa ayar bi motor derim.. 130 ' luğun fiyatı 160-170 bin tl olsa gerek.. 108 gördüm ama 130 hiç yakından görmedim.. mutlaka o da kalitelidir..

Bahçe serisinden başka görmedim ama bayi hafta içi 130 hp ilk olandan getirecekalmazsan bakriz bende ggörmedim diyor

UÖZKAN.77 link=topic=77573.msg917506#msg917506 date=1410202077' Alıntı:

umut kubonun bayiliğini düşündük bi ara genel müdürü geldi erzuruma görüştük. .. adam dünyada 16 v motor kullanan tek markayız diye övünüyordu adam demekki zetordan haberi yok garibimin.. :)

abi kubo ıyı traktor olabılır ama ne bıleyım jd den sonra senın tempona yetısebılırmı bılmıyorum. Servıs ve parca tedarıgınde sorun olurmu onu bı ogren. Amca oglu deutz aldı hıdrolıkte sorun var 2 ay oldu daha servıs gelecek. O yuzden sızın servıs nasılmıs bı sorustur. Sezonda senı 3 gun bekletırse epey bı canın sıkılır.

ademin link=topic=77573.msg917555#msg917555 date=1410206671' Alıntı:
abi kubo ıyı traktor olabılır ama ne bıleyım jd den sonra senın tempona yetısebılırmı bılmıyorum. Servıs ve parca tedarıgınde sorun olurmu onu bı ogren. Amca oglu deutz aldı hıdrolıkte sorun var 2 ay oldu daha servıs gelecek. O yuzden sızın servıs nasılmıs bı sorustur. Sezonda senı 3 gun bekletırse epey bı canın sıkılır.
bunu düşündüm
Jd parca konusunda tekel haliyle fiyatlar pahali
6930 debriyaj balatasi ufak tefek bakin derken 6800 lira aldi motor 8000 saati geçtiayri
YYakut tanki delinmiş neticede plastik 2300 servis ücreti 300 derken silinti
Yakut olarak fazla yakdigi düşüncesindeyim kubota dene olacak oeger serbiz ve yedek parçada silinticikmazsa
Filoda ddüzenleme olabilibunun yaninda class ducunuyorum.mesela arion 430 CIS 70 bin € son
Massey 6460 son 190 bin 2013 modeli
Jd servis yeterli gelmeyecek r veya RC serileri fendle kiyasla neredeyse fendt aldiracak
Jd yi bazdan sildim yani

İyi motor güzel motor. Ama 6 silindirin tadını vermez. Alırsan Pişman olmazsın. Fiyatı 196 bin lira. Ama pazarlıkla düşer muhakkak. 16 VALF olayına gelirsek dünyada tek kullanan kubota değil. Bir çok marka kullanıyor.

kubo kağıt üzerinde iyi gibi gözüküyor..ama pratikte bilgimiz çok az..moderatörden fazla bilgi akışıda yok ...
16 valf motor çok artık new holland 6000 serisi de 16 valf, bu valf olayının çokluğu avantajsa ,24 valf traktörde var..neye göre 16 valf avantaj ben çözemedim...az yakıt valfle sınırlı değildir bence..kubo hakkında bazen aylarca paylaşım olmuyor..diyorum bazen bırakıp gittimi türkiyeyi..kubo..
zetorun kendisi yok sitesi açılmadı galiba tarmassan danda bi açıklama yok ama moderatörü iyi çalışıyorr..olmayan traktörü sattırcak nerdeyse...
kısaca kubotadan ,kullanıcılardan pratik anlamda çok paylaşım bekliyoruz vesselam..

manas link=topic=77573.msg917560#msg917560 date=1410207577' Alıntı:
bunu düşündüm
Jd parca konusunda tekel haliyle fiyatlar pahali
6930 debriyaj balatasi ufak tefek bakin derken 6800 lira aldi motor 8000 saati geçtiayri
YYakut tanki delinmiş neticede plastik 2300 servis ücreti 300 derken silinti
Yakut olarak fazla yakdigi düşüncesindeyim kubota dene olacak oeger serbiz ve yedek parçada silinticikmazsa
Filoda ddüzenleme olabilibunun yaninda class ducunuyorum.mesela arion 430 CIS 70 bin € son
Massey 6460 son 190 bin 2013 modeli
Jd servis yeterli gelmeyecek r veya RC serileri fendle kiyasla neredeyse fendt aldiracak
Jd yi bazdan sildim yani
Kubota Yerine Claas Arion daha mantıklı geldi bana ok-*-s