Bu Kovası Gerisini Siz Düşünün:)

Ynt: Bu Kovası Gerisini Siz Düşünün:)

ismail_17 link=topic=77585.msg917741#msg917741 date=1410289170' Alıntı:
Umut , tırnakları biterse nasıl değişir bunun

abi burya bile bazı kovalar geliyo 5-10 ton arası.. tırnaklarını 1 kişi kaldıramaz, anca kaldırır:) ki burdakiler tünelde vs. çalışan orta siklet makineler.. bunu hayal edemiyom.. tepeleyince 50 m3!

50 m3;

normal traktör römorklarının 5-10 tanesini doldurur:)

kuru kum olsa 75 tona yakın yaş olsa 100 tonu geçer ŞAKA değil:)

acemi operatör olsada azıcık ucundan kamyona yaslasa vursa devirir atar:)

ama mesela kazıcı yükleyici kovası 0,3 m3 desek bilmem kaç tane onların işini görür vs.

Yusuf inan şu gübre işine kafam çok yatıyo da.. piyasada gördüğün kepçelerin nerdeyse tamamı o kamyonun kasasına uzanıp yükleme bile yapamaz..:)

2-3 kovada kamyon doluyo.. takribi 150 ton..

mazotunu tankerle dolduruyorlar nasıl bi makinedir anlamadım büyük kelimesi yetersiz kalıyor üstelik nasıl özgüveni yüksek operatörlerki böyle makinenin hakkından geliyorlar ben bu makinenin yanına bile yaklaşamam korkumdan yer adamı bu :(

az dalgınlıkla az yukardan boşaltsa sallar o kamyonu o yük.. tek yanlı yüklese devirir.. kamyon batsa azıcık arkadan destek veriyim derken elinin ayarı kaçsa bilmem ne yapar:)

o kepçeyle yaşanacak maceralar bitmez vesselam..

kullanımına gelince onun kovasından hafif 9-10 tonluk bi kazıcı-yükleyici JCB ' den bile kolaydır emin ol.. kabini joystikler vs.. inanılmaz rahat ve ergonomiktir.. bide sadece kazıcı yani hareketler çok sınırlı.. elin alışınca zaten düşünmeden hareket etmeye başlıyon..

UÖZKAN.77 link=topic=77585.msg917951#msg917951 date=1410374198' Alıntı:
az dalgınlıkla az yukardan boşaltsa sallar o kamyonu o yük.. tek yanlı yüklese devirir.. kamyon batsa azıcık arkadan destek veriyim derken elinin ayarı kaçsa bilmem ne yapar:)

o kepçeyle yaşanacak maceralar bitmez vesselam..

kullanımına gelince onun kovasından hafif 9-10 tonluk bi kazıcı-yükleyici JCB ' den bile kolaydır emin ol.. kabini joystikler vs.. inanılmaz rahat ve ergonomiktir.. bide sadece kazıcı yani hareketler çok sınırlı.. elin alışınca zaten düşünmeden hareket etmeye başlıyon..

bu makinenin bi tarafı yanlışlıkla birine çarpıpta ALLAH korusun öldürse bildiğim kadarıyla operatöre ceza vermiyorlarmış bu doğrumu (operatörün görüş alanı içinde değilse yani kasıt falan yoksa )

UÖZKAN.77 link=topic=77585.msg917956#msg917956 date=1410375367' Alıntı:
tam bilmiyom.. ama bi yerde bi iş makinası varsa mutlaka meraklı 3-5 kişi de vardır.. çok yakın durmamak lazım! Allah muhafaza bi anlık dalgınlık..

uzak durmak lazım..
doğru söylüyorsun abi bizde bi keresinde çift römorkla slaj taşıyorduk mahallenin birine işimiz bitti dönüş yolunda küçük çocuklar traktörün arkasından koşup iki römorkun arasına atlamaya çalışıyordu ALLAH dan hemen fark ettik indik kovaladık çocukları bişey değil bitanesi ezilecek ondan sonra hem çocuğa yazık hem bize

tarım/traktörler dikkat çekmiyo ama en çok kaza olan sektörlerden biri.. bişe olmaz dememek lazım.. tepe lambası reflektör vs şart..

bişe olmaz dersen olcak demektir:)

geçen tırdan palet indiriyom 1250 kg civarı herbiri ve fayans yüklü.. yer yamaç paletler 2 kat ve bana dönük tarafları geniş değil dar.. yani her şey ters..

yavaş yavaş dikkatlice ön tarafı indirdim.. ortaya arkaya yanaştım baktım yamaç iyice artıyo.. kaptana dedimki 2 metre sal aynı izden devam edeyim.. saldı devam yine sıkıntı yok.. en son arkada 3-5 palet kaldı.. kaptan dediki orta-ön boşaldı dingile yük binmiyo.. bu tır bu rampadan çıkamaz.. arkadan 2 palet alda öne at.. arkaya yanaştım.. yer yamaç ve engebeli.. paleti zar zor aldık hafif geri yapmamla arka sağ tekerim yerden kesildi hemen paleti yere bırakayım derken serçe düştü birazı kırıldı.. kırılması bişe değil yanında yeninde adam oluyo Allah muhafaza onlara da bişe olabilir..

sonuç.. tırı yine 2 metre salsak olmazdı yani.. bi deneyim dememek lazım.. bi seferden bişe olmaz dediğin bişe varsa orda ciddi tehlike vardır:)