AKARSEL HİDROLİK ORTA KOL..

Ynt: AKARSEL HİDROLİK ORTA KOL..

aynen hareketi parça üzerindeki kollarla veriyosun çıkışlara hortumla uzatırsan daha iyi olur bence kullanması kolay olur

tolga link=topic=77588.msg917881#msg917881 date=1410348889' Alıntı:
yani traktörün hidrolik güç çıkışlarını çoğalta biliriz bununla öylemi peki hareketi parçanın üzerindeki kollarlalamı vericez
bu geliştirilmiş bir seçenektir.
hidrolik pistonla çalışan heryeri komuta edebilirsin..

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=77588.msg917875#msg917875 date=1410348142' Alıntı:
yukarıda resmide olan bu valfleri yani kumandaları 3 kollu 4 kollu veya 2 kollu farketmez....
bunlara 1 giriş birde çıkış hortumu bağlayarak.
traktörünüzde veya kullanacağınız herhangi bir makinada...
2 adet olan hidro damper çıkışlarını 4-6-8-10 adet gibi rakamlara çıkarabilirsiniz..
bunun için gerekli olan tek şey. .
verdiğiniz girişin devamli pompalama yapması.
çıkışında serbest bir şekilde yağ haznesine geri dönmesini sağlamaktır.
olay bu kadar basit..
varsa anlaşılmayan bir ayrıntı devam edelim..
aslında yusuf abi o kollarıda eloktrohidrolik valf bağlanarak ve gerekli eloktronik kartlarla uzaktan kumanda edilse ne kadar muhteşem olur öyle değilmi?

historyman link=topic=77588.msg917894#msg917894 date=1410353278' Alıntı:
Özkan traktörü bırakıp tarlanın kenarına oturmayı düşünüyorsun galiba:) karşıdan pullukları indir kaldır zevkli olur
yok tam olarak öyle değilde ben sadece hidrolik çıkışlarını düğme ile kontrol etmek istiyorum ama bu sadece bir hayal uygulanabilir fakat traktörler yağmurda çamurda da çalıştığı için ve elektrohidrolik kumanda valfleride açıkta kalacağı için bozulurlar

historyman link=topic=77588.msg917888#msg917888 date=1410351070' Alıntı:
Orta kolun markası abi
orval marka 3 yıldır kullanıyorum sorun yok.
özkan23 link=topic=77588.msg917891#msg917891 date=1410352474' Alıntı:
aslında yusuf abi o kollarıda eloktrohidrolik valf bağlanarak ve gerekli eloktronik kartlarla uzaktan kumanda edilse ne kadar muhteşem olur öyle değilmi?
özkan23 link=topic=77588.msg917896#msg917896 date=1410353975' Alıntı:
yok tam olarak öyle değilde ben sadece hidrolik çıkışlarını düğme ile kontrol etmek istiyorum ama bu sadece bir hayal uygulanabilir fakat traktörler yağmurda çamurda da çalıştığı için ve elektrohidrolik kumanda valfleride açıkta kalacağı için bozulurlar
Arkadaşlar bu dediklerinizin hepsi mümkün zaten.. :)
e-lift denilen olay zaten bu..
devamlı pompalamaya konulacak olan elektrikli basınç kesici ve bir adet uzaktan kumandalı araç alarmı bu dediklerinizin yapılmasını sağlar.
e-lift olan traktörlere sadece uzaktan kumanda aleti tek başına yeterli olur..
bu mevzu aslında anlatmakla uygulanacak bir olay değil belkide pek azımız bu işi becerir..
ama uygulamalı anlatmakla yaklaşık hepimizin yapabileceğini sanıyorum. .
yapılmayacak hiçbişey yok bunu bilin yeter..

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=77588.msg917938#msg917938 date=1410371800' Alıntı:
orval marka 3 yıldır kullanıyorum sorun yok. Arkadaşlar bu dediklerinizin hepsi mümkün zaten.. :)
e-lift denilen olay zaten bu..
devamlı pompalamaya konulacak olan elektrikli basınç kesici ve bir adet uzaktan kumandalı araç alarmı bu dediklerinizin yapılmasını sağlar.
e-lift olan traktörlere sadece uzaktan kumanda aleti tek başına yeterli olur..
bu mevzu aslında anlatmakla uygulanacak bir olay değil belkide pek azımız bu işi becerir..

ama uygulamalı anlatmakla yaklaşık hepimizin yapabileceğini sanıyorum. .
yapılmayacak hiçbişey yok bunu bilin yeter..

evet abi haklısın elektrikle neredeyse herşey mümkün yeterki biraz bilgi birikimi ve merak olsun zaten devre şemasını falan veya emsallerini internetten bulabiliyoruz

özkan23 link=topic=77588.msg917940#msg917940 date=1410372220' Alıntı:
evet abi haklısın elektrikle neredeyse herşey mümkün yeterki biraz bilgi birikimi ve merak olsun zaten devre şemasını falan veya emsallerini internetten bulabiliyoruz
aynen öyle ... çorap söküğü gibi..
bi başlarsan gerisi gelir..

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=77588.msg917944#msg917944 date=1410373261' Alıntı:
aynen öyle ... çorap söküğü gibi..
bi başlarsan gerisi gelir..

evet abi aynen ddiğin gibi ben zaten meslek lisesini elektrik üzerine okudum elektro hidrolik elektropnömatik işini az çok bilirim ama işte biz hep deney setleri üzerinde hızlıca öğrendiğimiz için gerçek hayatta bunları uygulaması insana nedense zor geliyor