new holland td80d klima

arkadaslar abiler klimayi calistirinca kayis patinaji yapar gibi bir ses geliyor servise sordum dogru bi cevap alamadim bilen biri bilgilendirirse cok sevinirim... ses bazen kaybolabiliyor ama inisli cikisli olsa da genelde cikio. sebebi nedir acaba. tesekkurler

Ynt: new holland td80d klima

SALİH25 link=topic=77654.msg918565#msg918565 date=1410558878' Alıntı:
kayis var gibi gelmedi sanki kucuk bi balata sistemiyle calisiyor. kendim yapabilir miyim acaba
Klimayı çeviren kayış var o olmazsa çalışmaz. O kayışın gergi sistemi vardır kendiniz kolayca yapabilirsiniz. Eğer yapamazsanız klima motorunun birkaç fotoğrafını yükleyin yardımcı oluruz

genelde kayışlar araç türü yada kullanım şekli farketmeksizin %90 ihtimal gevşekse öter %10 ihtimal çok sıkıysa öter
gerekli ayarlmaları yaparsanız ses kesilecektir
traktörünüz garantiliyse servise söyleyin yeni kayış getirip taksın
nh zaten o konuda sanrım servislere bilgi vermiş üzerindeki kayış kalitesizmiş çabuk deforme oluyormuş buyüzden triger kayış takıyorlarmış ücretsiz garanti kapsamında
benim klimadada sadece ilk çalışmada o ses geliyor 2-3 saniye sonra ses kesiliyor muhtemelen bende degiştirtecegim garanti kapsamında biraz daha kullanayımda :)

Selamun Aleyküm iyi forumlar herkese bende td80d plus kullanıcısıyım o klima kayışının ses yapmasının ilk sebebi motor soğukken klimayı açmaktan dolayı oluyor ilk başlarındada kısa bi kaçırma yapıyor ama her kaçırmada kayışı yiyor az azda olsa ben klima motorunu yukarıya kaydırıp o kayışı gerdirdim ama sıkıntı geçmiyor kısa bir süreliğine ses kesiliyor konyalı bi arkadaşımın babasıda nh servisi ona sordum onlarda 2012 td90 almışlardı aynı sıkıntıyı yapınca ön kasnak ve kayış takımını komple değiştirmişer garantisi varsa yaptırın hemen ama garanti yoksa biraz tuzlu olabilir onuda artık ustayla pazarlıkla halledersiniz yada eliniz yatkınsa kendinizde söküp değiştirebilirsiniz kolay gelsin :)

• Beğen
Tepkiler: velicanborekci