steyr 768 vites değiştirme sorunu

merhaba arkadaşlar 7-8 ay önce aldığımız 768 in debriyajı çok sert ve çok aşağıda kavrıyordu. Vites değiştirirken 2 den 3 e, 3 ten 4 de geçerken de garç gurç ediyor durmadan vitese geçmiyordu. Ustaya götürdük,debriyaj ayırmıyor dedi ve debriyaj baskı,balata ve ayakları değiştirdi. Ama sorun hala devam ediyor. Traktörü çalıştırıp debriyaja sonuna kadar basmama rağmen 1. vitese takarken de yolda vites yükseltirken de garç gurç etmesi ve traktörü durdurmadan vitese geçmemesi hiç normal gelmiyor bana. Neden olabileceği konusunda bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinirim.

Ynt: steyr 768 vites değiştirme sorunu

bende 8073 te var 768 de var ikisinde de aynı sıkıntı var bu styerlerde biraz normal vitesi yürürken takacaksan direk 4 e tak devam et bişey olmazz.debrej balata su bu hıkaye ama vitesler cok sertse zor geciyosa iyi bi ustaya göster.ben geçen gün rektefe ettirdim dükkandan çıktım 2.vitese geçiriken gacırtı filan vardı ben artık umursamıyom.

Ynt: steyr 768 vites değiştirme sorunu

yanlış noo*-*- 1996 model stayr 8073 1989 model 8053 var şimdiye kadar böyle bir sorun yaşamadım bazı modellerde sekromec vardır onlarda bu poroblem hic olmaz diğerlerinde devrinde vites değiştirirsen puroblem yaşamasın işin ilacı ehil ustada biter havalı mibzer sebebine 8073 1000 kuyruk mili devrini 750 devre düşürdüm şanzuman dagılp toplandı iş kalfalara kalmış bizim şanzuman her telden çalıyor ikinciye usta kendi topladı şeytan kulağına kurşun şimdi şiir gibi dediğim gibi her işin ehli ok-*-s