Batmak Traktörlerin Kaderidir:)

Ynt: Batmak Traktörlerin Kaderidir:)

Çamurda lastikler bir tam tur boşa dönmüşse zorlayıp temelli gömmenin hiç bir mantığı yok aslında köyde çok başımıza geliyor çevreden küçük keskin olmayan taşlardan ya da çalı çırpıdan ne bulursak lastiklerin önüne serip bu durumları en aza indirirdik.

Hüseyin Akkaya link=topic=77760.msg920266#msg920266 date=1411119872' Alıntı:
ya bunlar traktör yada benimki başka bişi benimki niye batmıyo o kadar çamurlu yere girdim bi kere bile oturmazmı :(

kolayı var kardeşim al traktörü gel senin traktörü de batırırız. hatta ya helikopter çağırırsın yada yılların en kurak yılı olması için Allah a çok dualar edersin.

En kisa sürede bi takım teker almazsam, kapağa benim fotoyu koyacaklar :)

Bu arada dikkat ettim. Bazıları batmamış. Gömülmüş..

Kullanan arkadas çok caba harcamış, özel itina gistermis belli. Yoksa bı traktor kendi kendine bu kadar batamaz..

UÖZKAN.77 link=topic=77760.msg920431#msg920431 date=1411150948' Alıntı:
Yılmaz geçenki videonda tekerlerin kabaklığı/durumu dikkatimi çekti unuttum yazmayı..

kubo dışında tümo yok, ls yok, başak yok.. yok oğlu yok:)

YTO ' da (hani şu Çin malı vardı ya o da) yok.

Lastikleri arkalar %25-30 gibi, önler -10 :D

Asfaltta uzun yol yaptığımda, önler, Formula 1 arabalarının tekerlekleri gibi görünüyor :) diş izi falan yok, simsiyah.

ilginç ama dün akşama kadar lastikler yüzünden hiç sıkıntı yaşamadım. Dedim ya, dün akşama kadar.

Bi arkadaş, orman işletmenin ağaçlandırma sahalarında kullandığı, türkçesi orman söktüğü bir goble (disk-harrow) almıştı. Mercedes ' in MB Trak 1100 ' lerde kullanılıyordu bu gobleler. 3 tona yakın bir ağırlığı var aletin.

Onu kullanıyorum akşam. Yer kum. Tam çapraza aldım diskleri. Düzde iyi akıyo, gidiyor ama bayırlarda bayağı bir eşelendim. Tutunamıyor motor. Teker olsa iş değişirdi.