hidrolik orta kol kullanımi

arkadaslar bugun hidrolik ortakol aldım.fakat kalın tarafi traktore taktıktan sonra diger uzayan kısmi ekipmana bagladım,ancak ekipmani tam kaldırdıgimda ortakolun hidrolik basan metal yağ borusu arkada bir parcaya temas etti ve metal boru biraz sıyrildi.ben de boru zedelenmesin diye ortakolu tam tersine cevirip kullanıyorum.boylece ortakolun uzayan kısmi ince oldugu icin herhangi bir yere temas etmiyor.merak ettigim sey bu hidrolik ortakollari duz veya tam tersine takmak farkeder mi?mantiken hicbir farki olmamali.

Ynt: hidrolik orta kol kullanımi

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=77768.msg920141#msg920141 date=1411067629' Alıntı:
kullan paşam hiç bişey olmaz..
Dediğin gibi mantık yaklaşıkmen aynı..

bilgi doğruda olabilir yanlışta şöyle ki pistonun içinde conta veya sekman bulunur. sekmansa bence de sorun olmaz ama conta ise ağır yükte traktör sert bir zeminde silkelerse Allah muhafaza bir sakatlık yaratır düşüncesindeyim.
bende ki 750 nin direksiyon pistonu sık aralıklarla contayı patlatmaya başlayınca çözümü pistona sekman taktırmakta buldum.

• Beğen
Tepkiler: hasan066

FEHİM link=topic=77768.msg920152#msg920152 date=1411069300' Alıntı:
bilgi doğruda olabilir yanlışta şöyle ki pistonun içinde conta veya sekman bulunur. sekmansa bence de sorun olmaz ama conta ise ağır yükte traktör sert bir zeminde silkelerse Allah muhafaza bir sakatlık yaratır düşüncesindeyim.
bende ki 750 nin direksiyon pistonu sık aralıklarla contayı patlatmaya başlayınca çözümü pistona sekman taktırmakta buldum.
fehim abi orta kol için yapılan pistonlar genellikle sekmanlı
bu işe göre yapıldığı için üretici hemen kopacak bişey yapamıyor artık.

• Beğen
Tepkiler: hasan066

FEHİM link=topic=77768.msg920152#msg920152 date=1411069300' Alıntı:
vinçlerin bomlarının üstündeki liftler bi yan bi dik çalışıyorlar olsaydı çalışamazlardı kepçelerde

ekiz link=topic=77768.msg963836#msg963836 date=1422480433' Alıntı:
vinçlerin bomlarının üstündeki liftler bi yan bi dik çalışıyorlar olsaydı çalışamazlardı kepçelerde

Gencim ben neden bahsetmişim sen neden bahsetmişsin. liftlerin çalışma prensibinden hiç bir alakası yok. pistonların içinde ileri, geri giden bir kol var onun ucunda da büyük pullara benzer bir parça bulunur o ya kalın saçtan veya kalın deriden bir parça bulunur. durumda bu.....