7170 kullanmanın detayları

emaneten 7170 dörtçeker bi motor var biraz tarla sürdüm bizim arazi kumsal 4 lü 8 numara pulluk kullanıyorum 2 hızlı ile seri gidiyor ama yakıt fazla geldi bana şimdi
Bu devir saati yükteyken 15 gazda ama boşta 18 falan oluyor normalmi
Çift sürerken sürekli dörtçekerdemi olmalı ben denedim pek bi fark göremedim

Ynt: 7170 kullanmanın detayları

Tumosan hiç kullanmadım ama genel olarak çiftçeker traktorde cift surerken önler bağlanmalı yoksa ön tekerler traktöre yük olur.Gazında yüke girince düşmesi normal biz balyada deviri boşta 17 gaz veririz motor yüke girince devir 15 gaza düşer ve balya için gerekli kuyruuk mili devrini yakalar.

Seri 2 ile çift sürüyorsan 3-4 gaz bayılması normal bile o motora o pulluk az gelir bizim burlarda kumsal yerlerde 135 masseye takıyorlar o pulluğu seri 1 ile sürüyor 4X4 e bağlamaya gelince çiftçeker makinalar tarlada ne iş yapıyorsan yap 4 çekere bağlanmalıdır çünkü aksi taktirde arkadaşın dediği gibi motorun önü kendine yük olurmesela ben 800 lt turbo ilaç makinasıyla bağa ilaç atarken bile önleri bağlarım hem sulama dizilerinin üzerinde sapmadan gitsin diye hemde 1 defa önleri bağlamadan denedim 1 sıraya ilaç yetmedi demekki motorun gidişi bile değişti çünkü bağ aynı makina traktör aynı depodaki su 800 lt aynı devir ve makinanın barı aynı tek fark önler bağlı değil. Yani mesela fırfır la gübre saçarken bile motorun dönüşleri vs. gidişi değişiyor sürülmüş yerde kısacası ben tarlanın içine girdiğim zaman arkasında ne olursa olsun önleri bağlarım

teşekkürler arkadaşlar
Büyük pulluk yoktu başkasındanda istemedim 14 dekar yer sürdüm 25 litre yakmış aynı pullukla steyr 768 le 44 dekar sürdüm 40 litre yakmış
Bi komşuda 7170 var 6 lı 8 numara takıyor

DemirdöğeN link=topic=77825.msg922547#msg922547 date=1411924816' Alıntı:
yanisi çok yakıyor diye kızıyordum ama motor tarla orantısını tutturamamışız şimdi yakıt iyi bence
bırde sen ona ufak pulluk tyakıyorsun bıraz buyult bak nasılda dusecek yakıt yanı dedıgım dedıgıne katılıyorum anlamında e yanı dedım