Tavuk Gübresi'nin Üst Gübre Olarak Kullanımı

Ynt: Tavuk Gübresinin Üst Gübre Olarak Kullanımı

hayırlı olsun ali bey.
aldığın gübre dökme haldemi torbalı palet biçimdemi ve tonunu ne kadara aldın kaç kilo atmayı düşünüyorusun acaba.
nsl bir uygulamayla atmayı düşünüyorsun.
benim bi yakınım nadasa güvercin gübresi atar kaç yıldır .cokta güzel sonuçlar alıyor.

Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=77843.msg920903#msg920903 date=1411366134' Alıntı:
hayırlı olsun ali bey.
aldığın gübre dökme haldemi torbalı palet biçimdemi ve tonunu ne kadara aldın kaç kilo atmayı düşünüyorusun acaba.
nsl bir uygulamayla atmayı düşünüyorsun.
benim bi yakınım nadasa güvercin gübresi atar kaç yıldır .cokta güzel sonuçlar alıyor.
sağol abi bu işlenmiş değil çiftlikten alıyorum abi yükleme nakliye dahil 6 bin para vericem bide şimdi telefon geldi bi etlik kümes boşaltcakmış 3 güne onuda aldım ordanda 12 kamyon çıkıyomuş onuda alcam atcam obuda nakliye dahil kamyonu 250 ye aldım

Tavuk gübresinin üst gübre olarak kullanıldıgını ılk kez gormus oldum sanırım ıklıme baglı ustte uygulanıyor yagıslı bolgelerde...yoksa genelde toprak altı olarak sunuluyor yanılmıyorsam donume de 150-200 kg uygulanıyor hububat tarımında Bı ara cuvallı palet alıp atmayı dusunmustuk ama oyle kaldı denemekte fayda var uygun kıloda atanlar memnun kalıcılıgı fazla ve dap ve benzerı gubre atmıyorlar suan....gubre sacma makınası şart buna yoksa fırfırla bas edılcek gıbı degıl bu kılolarda yapılan uygulamalar....

coyote26 link=topic=77843.msg920938#msg920938 date=1411379255' Alıntı:
Tavuk gübresinin üst gübre olarak kullanıldıgını ılk kez gormus oldum sanırım ıklıme baglı ustte uygulanıyor yagıslı bolgelerde...yoksa genelde toprak altı olarak sunuluyor yanılmıyorsam donume de 150-200 kg uygulanıyor hububat tarımında Bı ara cuvallı palet alıp atmayı dusunmustuk ama oyle kaldı denemekte fayda var uygun kıloda atanlar memnun kalıcılıgı fazla ve dap ve benzerı gubre atmıyorlar suan....gubre sacma makınası şart buna yoksa fırfırla bas edılcek gıbı degıl bu kılolarda yapılan uygulamalar....

sen gübre yi bul fırfırla saçma işini ben hallederim.

FEHİM link=topic=77843.msg921050#msg921050 date=1411413624' Alıntı:
sen gübre yi bul fırfırla saçma işini ben hallederim.
al gel dağıtma makınasını abı gubre satın alınır palette olur cevredekı tavuk cıftlıklerınden de ayarlanır yeterınce tavuk cıftlıgı mevcut eskısehır yoresınde...

coyote26 link=topic=77843.msg921300#msg921300 date=1411497362' Alıntı:
Senin ekipman sağlammış fehim abi.....direk büyük gubre romorku olsa daha cabuk bıter serpme işi 5 donumde bir doldururuz yoksa
O zaman ben geleyim abi 10 tonluk romorkla bir kerede 10 ton gubreyi saçarız.

aslan26 link=topic=77843.msg921303#msg921303 date=1411497800' Alıntı:
O zaman ben geleyim abi 10 tonluk romorkla bir kerede 10 ton gubreyi saçarız.
bak o olur kardeşim bi ara gübreleme operasyonu yapabılırız hayvansal gubre şart arazilere...sizin ordan 1-1.5 saat sürer çardakbaşı....

coyote26 link=topic=77843.msg921326#msg921326 date=1411500902' Alıntı:
bak o olur kardeşim bi ara gübreleme operasyonu yapabılırız hayvansal gubre şart arazilere...sizin ordan 1-1.5 saat sürer çardakbaşı....
İnsallah abi biz 2-3 yılda bir inek ile tavuk gubresi karısımı gübreyi tarlaya atıyoruz verime epey etkisi oluyor.

aslan26 link=topic=77843.msg921330#msg921330 date=1411501291' Alıntı:
İnsallah abi biz 2-3 yılda bir inek ile tavuk gubresi karısımı gübreyi tarlaya atıyoruz verime epey etkisi oluyor.
bizimde atmamız lazım arazıler toplulaştırıldı hayvansal gubre ile destelemekte fayda var toprağı...

coyote26 link=topic=77843.msg921402#msg921402 date=1411547498' Alıntı:
bizimde atmamız lazım arazıler toplulaştırıldı hayvansal gubre ile destelemekte fayda var toprağı...
Bencede abi en az 3-4 yılda bir tarlayı gubrelemek lazım eger yumurta tavugu gubresi almak isterseniz Beyazaltın koyunde satan var.

Ynt: Tavuk Gübresi'nin Üst Gübre Olarak Kullanımı

Bence pelet formunda olduktan sonra hiç bir sorun olmaz, araştırmalarımda Tawuk gübresini üst gübre olarak da atılabildiğini öğrenmiştim...

Yaş tawuk gübresinin epey bir sıkıntıları war bu yüzden yawaş yawaş pelet formundakilerin cazibesi :) we fiyatı artıyor :(

Bunun için şöyle bir alet gerekiyor bende kısmetse seneye almayı düşünüyorum...

Konya malı: Alacak arkadaşlar haberim olsun birleşip topluca alalım ucuza gelir...

Ayrıca Tır bazında pelet tawuk gübresi alabilecek arkadaşlar ile irtibatta olalım bende alacağım tek bir yerden topluca almayı öneririm...

http://youtu.be/ZnRP_qIx9lg?list=UUmZldM0bP_nSBzmcvhE6-Xw
.