Navara mı? Amarok mu?

Ynt: Navara mı? Amarok mu?

doganbey1 link=topic=77866.msg921357#msg921357 date=1411508221' Alıntı:
Hacı ben onu tamamen kaçırmışım. Benim aklım direkt olarak yoruma gitti :D Birde off-road a merağım çok fazla. Nasip olursa ilk arabamı Toyota land cruiser vx 100 olarak düşünüyorum. Bi sevda galiba bu işler :D

Off road bir heyecandır paçayı kaptırdımı donu kurtaramazsın :D

bu ısın ustası toyota. Ve yenı toyotalar bence amaroktan daha yakısıklı. Navara arkadasımın vardı ıyı bı arac ama gercekten cokfazla yakıyor. Amarok tarlaya dayanamaz bence.

yeni rangerlar da güzel kalıplı araçlar ben olsam tercihim ford olur,navaraların yakıtının çok olduğunu bende duydum amarok bir akrabamda var 180 ps 4*4 100 kmde 400 kuruş yaktığını söylüyor

bu pickup işinde japonlar öncü ve köklüler amarok daha dünkü pickup Wv kalietli olabilir ama pickup konusunda daha ilerleyecekleri cok yol var .. amarokta kullandım navarada kullandım navara daha iyi kullanım acısından,kendimde mitsubishi var şunu belirteyim hiçbiri mitsubishi kadar az yakmaz kmde karışık 37 kuruş yakıyor uzun yolda 34 yakıyor .. navara falan alacaksan 45-50 kuruşu gözden cıkart ..

by-edo link=topic=77866.msg921409#msg921409 date=1411550663' Alıntı:
yeni rangerlar da güzel kalıplı araçlar ben olsam tercihim ford olur,navaraların yakıtının çok olduğunu bende duydum amarok bir akrabamda var 180 ps 4*4 100 kmde 400 kuruş yaktığını söylüyor
O zaman amorakın yakıtı fazlaymış bizim 2500 cc 5 vites mazda km de 35 kr yakiyor.Amorak hem cc az hem 8 ileri daha az yakmasi lazim

Her ikisini de kullanmış sonra subaru forester almış bir öğretmen meslektaşıma göre epey fark var arada. Kullanım amaçları biraz fark eder ama elde traktör falan da varsa subaruyu dene derim.

Yuk beygiri olarak kullanacaksaniz ve cok agir sartlara girmeyecekseniz bence en iyisi l200 4x2 yilda bir camura saplanip kalma ihtimali varsa bir traktor bulunur elbet cekecek. Surekli camurun icinde debelenecek ise arac 4x4 bir sey almak gerekebilir. Ben amarok u daha cok gerektigi zaman araziye girmek sehir ici sehirlerarasi gidecek gelecek bir sey oldugu zaman dert etememek icin kullaniyorum memnunum. Ama surekli araziye de sokmak istemem bu arabayi. Bu arada toyota bahsi gecmisken zor arazi kosullarina girip cikan (veya cikamayan) off-road isine bulasmis herkes eger toyota kullanmiyorsa, acaba toyota burda ne yapardi diye dusunur bazen:) Toyotanin kum performansinin cok iyi oldugunu biliyorum, camurda ne yapar bilemem.