Traktör Kazıcı Sistemleri

Ynt: Traktör Kazıcı Sistemleri

Sakaryada Özkan makine avrupa standartlarında üretiyo.. en fazla 2,5-3 metre uzunluk/derinlik var.. JCB ' ler 5 m rahat..

kova küçültüp/büyütmek işe göre değişmek mümkün..

tabi bunların koparma gücü JCB gibi taşı/kayayı sökmez ama..

yalnız iyisi 15 bin tl kadar değer mi?

Önune takmatik kepçe 15 bin lira arka kazıcı kepçe 15bin lira birde çiftçeker traktor alayım desen 2. el 30 binde ona versen toplam 60 binlira bu sisteme okadar verinceye kadar 60 bine çok iyi bir bekoloder alınır ve bundan kat kat fazlası iş yapar.

aslan26 link=topic=77875.msg921229#msg921229 date=1411486358' Alıntı:
Önune takmatik kepçe 15 bin lira arka kazıcı kepçe 15bin lira birde çiftçeker traktor alayım desen 2. el 30 binde ona versen toplam 60 binlira bu sisteme okadar verinceye kadar 60 bine çok iyi bir bekoloder alınır ve bundan kat kat fazlası iş yapar.

:D

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=77875.msg921235#msg921235 date=1411486811' Alıntı:
ercan benim aklıma uyan olsa neler yapmamki..
burada bazen bişey düşünüyorum.. sanayide ustaya anlatıyorum..
sadece söyle diyor.. hııııı..
e gelde erzurumda iş yap..
Abi bizim sanayide de durum aynı her zaman söylerim onlara da usta değilsiniz sizin hepinizi toplasak bir at nal çivi verseler acaba yapabilir misiniz diyorum ve bende ki adları bunlar usta değil nalbant :D

Eger piyasada arkalı iş yapılacaksada bu sistemle zor 60 bine arasan temiz hidromekler var bizim bir tanıdık kepcecide var 2005 hidromek canavar gibi makina traktor olarak kullanılmaz ama kepce olarak çok rahat hem yaglı kavrama oldugu için kullanımı traktore gore cok rahat ve seri,

arkadaşlar tabiki hidromek jcb yle kıyaslanamaz bu makinalar bununda kendine göre yaptığı işler var kepçenin giremediği ağaç araları dar yerler için ideal özkan kardeş satte 25 - 30 metre civarı yer kazıyor yaklaşık 80 cm 1 metre derinlikte tabii ikikişi olurda daha pratik 1 kişi traktörü ileri alıyo diğeri de kepçeyi kullanıyı tek kişi bi kepçe bi traktör biraz yorucu oluyo bahçe işlerine sulama kanalları açmaya çok iyi iş çıkarıyo benim arazi engebeli yol faland açıyorum kaya taş da söküyorum sistem olarak hidromek le aynı

evet sürekli motoru ileri almak benim de aklıma takılmıştı.. yerine göre bomla itilebilir ama in-bin vakit kaybı olur..

hidromek ortalama 1 günde 300 metre yeri 50 cm eninde 1 metre derinliğinde kazar kapar.. tabi her yerde değil bu.. iyi sıkıntısız yerlerde..

selam arkadaşlar. şimdi siz bu sanat zanaat işini küçümsüyorsunuz ama bide usta gözüyle bakmak lazım olaya. ev geçindiriyorsun çoluk var çocuk var. sen bana hayal kur ben sana makina yapayım. olmaz öyle şey. idda ediyorum şu türkiyede ne makineler yapacak ilkokul mezunu ustalar var. bu anlattıklarınız boş zamanlarda yapılacak işler. sen dükkan çalıştırıyorsun bir iş var çok kısa sürede yapılacak. bir iş var ne zaman yapılacağı belli değil, işe yarayacağı belli değil. masraf zaman kaybı. ne oldu. giden ömürden gitti.