Traktörü Kuyruk Milinden Çalıştırmak

Merhaba arkadaşlar,böyle bir şey gördüm youtube ' da. Kuyruk milinden halatla hareket verip traktörü çalıştırıyor adam. Önce vitesi boşa alıyor. Sonra kuyruk mili kolunu kaldırıyor. Ama çalıştırırken debriyajı kaldırıp yapıyor. Demek ki bağımsız traktörlerde işe yaramaz bu, ne düşünüyorsnuz. Daha önce yapmış olan var mıdır.

http://youtu.be/ae_4it5gJJg

Ynt: Traktörü Kuyruk Milinden Çalıştırmak

Yürüyen patoz yaparken aküsü bitten 97 model 285 i patozun kasnağını cevirerek calıştırmıştık tahminim debriyajtan kavramalıların hepsi kuyruk milli ile calışır diğerlrini bilemem ıuy*u-*

Arslanlar 5070 link=topic=77974.msg922647#msg922647 date=1411938551' Alıntı:
Yürüyen patoz yaparken aküsü bitten 97 model 285 i patozun kasnağını cevirerek calıştırmıştık tahminim debriyajtan kavramalıların hepsi kuyruk milli ile calışır diğerlrini bilemem ıuy*u-*
bunu bilmem de biz yürüyen patos ile iş yapiyoz teker devrine alınca yeride bayır aşağı olunca itikliyor motoru öyle teker devrine atıp çalıştırılabilir

kadir 36 link=topic=77974.msg922648#msg922648 date=1411938669' Alıntı:
bunu bilmem de biz yürüyen patos ile iş yapiyoz teker devrine alınca yeride bayır aşağı olunca itikliyor motoru öyle teker devrine atıp çalıştırılabilir
iteklemeyle hidrostatik olmayan herşey calışırda arkadaşın konusu o diyil ıuy*u-*

Kuyruk Milinden Motor Çalıştırmışlıgım Var Evet :) Elektro-Hidrolik Kontrollü Olmayan Makineler Çalıştırılabilir, Bildiğimiz Vurdurma Tekniği Zaten Bu, Normaldir...
Simms Şase Motorunun Aküsü Bitmisti 66 Saft Ile Bağlayarak Çalıştırmıştık Yaklaşık Bi 3-4 Sene Önce...

ya benim dediğim olay şu traktör ü teker devrine aldık düz yerde indik patos u topundan elle de cevirdik traktör ü hareket ettiriyordu ondan bahsediyorum ben :)

berk kardeşim video için teşekkürler . teknik olarak bu normal bir şey . bizim akü olmadığında yapılan işin kuyruk mili tarafından yapılması . yalnız bunu yaparken emniyeti iyi düşünmek gerekir .
şöyleki halat ilk hareketten sonra ( kuyruk milinden ayrılmazsa ) sonu iyi olmaz . emniyet için halat 2 parça olmalı ve belirli bir yükten sonra halat 2 parçaya ayrılmalı . emniyet yerinden .
halatın ayrılmadığının hesabını yaparsak geri sarmaya başladığında halat bir şekilde ortadan bir yerden kopmalı ( araya bir şekilde emniyet konmalı ) yoksa iyi olmaz .