Massey Ferguson ' dan dev organizasyon
26 Eylül 2014 Cuma - 15:30
Kategori: Haber

'Massey Ferguson Geleceğin Vizyonu Organizasyonu' 19-29 Ağustos tarihleri arasında Beauvais, Fransa’da düzenlendi

Avrupa, Afrika ve Ortadoğu bölgelerinden 6 bin çiftçinin katıldığı, 'Massey Ferguson Geleceğin Vizyonu Organizasyonu' 19-29 Ağustos tarihleri arasında Beauvais, Fransa’da düzenlendi.


Massey Ferguson’un üretim ve mühendislik alanındaki merkezi Beauvais’te, üç gün süren etkinlik, ilk olarak 2012 ' de gerçekleşti. Ilk etkinlikten beklenenden daha yüksek başarı elde edilmesinin ardından her iki yılda bir düzenlenme kararı alınan etkinlikte daha iyi ve daha karlı tarım işletmeleri için yeni fikirler üretilmesi amaçlanıyor. EAME Bölgesi Pazarlama Bölümü Başkan Yardımcısı Thierry Lhotte bu yıl gerçekleştirilen etkinliği, “Heyecan verici ve bilgilendirici bir etkinlik oldu” sözleriyle değerlendirdi. Traktörler, hasat makineleri, telehandlerlar ve ataşmanları en son teknoloji etkinlik alanında tanıtıldı.

İlk kez görücüye çıktı

Dünya prömiyeri yapılacak olan Massey Ferguson’un yepyeni traktör serisi de etkinlik kapsamında davetlilere tanıtıldı. Lhotte yeni seri traktöre yönelik olarak, “Çığır açacak bu yeni model traktör serimiz yeni jenerasyon çiftçiler için gelecek vizyonumuzu yansıtacak” ifadelerini kullandı. Etkinliğe katılanlar Massey Ferguson modellerini yakından inceleme fırsatı buldular. Ayrıca Yeni Beauvais 2 kabin fabrikası tesisi ve Uluslararası Eğitim Merkezi ' de bu etkinlik kapsamında davetlilere gezdirildi. Tüm bunların yanında, etkinlikte tarım gündemindeki sıcak konuları tartışmak için de özel bir seminer düzenlendi. Piyasa koşullarına göre uyarlanan seminer programında, yakıt tüketimi ve toprak koruma, hibrit tohum teknolojisi, gıda endüstrisi için katma değer üretimi, su yönetimi ve yeni jenerasyona çiftlik teslim etmek için değerli tavsiyeler verildi. Etkinlikte Massey Ferguson ' a, CEJA (Avrupa Genç Çiftçiler Konseyi), Syngenta (tohum ve mahsul koruma), Maisadour-Delpeyrat (Tohum ve gıda endüstrisi), Irrifrance (sulama ve su kaynakları yönetimi), Franquet (Toprak hazırlama ve ekipmanlar), Väderstad (Toprak hazırlama ve işleme), Agritel (Hububat alanında ileri satış teknikleri), L’Institut Polytechnique LaSalle (Ziraat Mühendisliği konusunda uzman üniversite), Trelleborg (Lastik) ve AJ Power (Jeneratör) gibi firma ve kurumlar destek verdiler. Bunun yanında Fella (Yaş hasat ekipmanları) AGCO POWER (Motor), AGCO Fuse Technologies (Hassas Tarım), AGCO Parts (MF orjinal parça tedarikçisi) ve AGCO Finance (Finans çözümleri) gibi AGCO ailesi markaları da katılımcı oldular.Massey Traktörler, hasat makineleri, telehandlerlar ve ataşmanları en son teknoloji etkinlik alanında tanıtıldı.