erkunt mu tümosan mı?

11.03.2012
1,156
7

Arkadaşlar traktörü önümüzdeki sene büyütmek istiyoruz.Tümosan 8105 16+16 vitesle Erkunt kudret 100 hoşuma gidiyor.Çekiş olarak hangisi üstün bilmiyorum ama Tümosan fiyat olarak Erkuntsa saglamlık ve donanım olarak cazip görünüyor.Çevrenizde bu iki traktörü kullanan var mı?
Yoksa siz olsanız hangisini seçerdiniz?

Ynt: erkunt mu tümosan mı?

Değerinde ithal motor al mekik kollu felan tumosanin o seriler hidrolikten cok sıkıntı veriyor. Çekiş ii ama herşey çekiş değil konforda lazım erkunta hic yanasma illaki tumosan diyorsan klasik kasalara bak levyeli olanlar gayet hoş ben tumosan derim ama klasik kasa olan ayrıca erkunt Tumosanla kiyaslanicak motor degil çok fazla kişinin evine incir agaci dikti erkunt

Asıl tümosan erkunt ile kıyaslanacak traktör degil Tumosan ise girdimi illa bir tarafını dagitıyor hiç birsey olmasa rot çıkıyor gene dagıtıyor.Bizim kudret100 800 saati geçti daha servise yağ degisiminden başka gitmedi.Tumosan olsaydı şimdi servisden çıkaramazdık.

aslan26 link=topic=77993.msg922866#msg922866 date=1412009980' Alıntı:
Asıl tümosan erkunt ile kıyaslanacak traktör degil Tumosan ise girdimi illa bir tarafını dagitıyor hiç birsey olmasa rot çıkıyor gene dagıtıyor.Bizim kudret100 800 saati geçti daha servise yağ degisiminden başka gitmedi.Tumosan olsaydı şimdi servisden çıkaramazdık.
Arkadaşlar, kendi fikrinizi söylüyorsunuz , Turmaztur 33 arkadaş da kendi fikrini söylüyor. Sen Kudret almışsın kullanıyorsun, tümo 8105 satın alıp kullanmamışsın. Turmaztur 33 da kudret satın alıp kullanmamış.

turmaztur_33 link=topic=77993.msg922853#msg922853 date=1412009213' Alıntı:
Değerinde ithal motor al mekik kollu felan tumosanin o seriler hidrolikten cok sıkıntı veriyor. Çekiş ii ama herşey çekiş değil konforda lazım erkunta hic yanasma illaki tumosan diyorsan klasik kasalara bak levyeli olanlar gayet hoş ben tumosan derim ama klasik kasa olan ayrıca erkunt Tumosanla kiyaslanicak motor degil çok fazla kişinin evine incir agaci dikti erkunt

Şu an zaten 2011 model Erkunt kullanıyorum 1600 saati devirdi ama daha bir sorun çıkartmadı.100hp nin üstünde ve yeni tip traktör istiyorum.Onun için klasik kasalar pek ilgimi çekmiyor.

Kardeş kaçlı pulluk takıyorsun hangi vitesle gidiyosun onlarıda yazarsan.Birde 100 lüklerdede rampada bayılma olayı varmı?

5 li16 inç pulluk takıyoruz.Seri 1 bucuk veya takviye4 bucuk ile suruyoruz.Ikileme yaparken 17 ayak kazayagini seri2 veya 2 bucuk ile çekiyor.Rampa performansıda güzel bizim koyde hızlı tren koprusu var 6 tonluk slaj yüklü romorkla seri 4 buçuk ile hiç vites düsmeden çıkıyor.

Eyvallah abi
keltaşlı link=topic=77993.msg922878#msg922878 date=1412010647' Alıntı:
Arkadaşlar, kendi fikrinizi söylüyorsunuz , Turmaztur 33 arkadaş da kendi fikrini söylüyor. Sen Kudret almışsın kullanıyorsun, tümo 8105 satın alıp kullanmamışsın. Turmaztur 33 da kudret satın alıp kullanmamış.

kardeşim ben birşey demiyorum al video yu yu izle senin tezini anında çürütürüm ben sadece fikrimi söyledim http://www.youtube.com/watch?v=mugCEgB-GB0

video da korkuoruz vıtes kolu elımızde kalcak dıye demıs daha gecen gun bır erkuncunun vıtesı kırılmıstı demekkı adamlar dogru mu soluyor bılemedım

Bu videonun epey uzun bir hikayesi var.Bu videodaki traktor el freni çekik kullanılıyor amacıda o bolgedeki baskabir traktor galericisi bu adamı gazlayıp bu videoyu çektiriyor ve Erkunt traktorde adamın traktorunu alıyor bird tazminat davası açıyor.Burada erkuntun bir kusuru yok butun iş sadece traktoru kotulemek.

aslan26 link=topic=77993.msg922960#msg922960 date=1412019250' Alıntı:
Bu videonun epey uzun bir hikayesi var.Bu videodaki traktor el freni çekik kullanılıyor amacıda o bolgedeki baskabir traktor galericisi bu adamı gazlayıp bu videoyu çektiriyor ve Erkunt traktorde adamın traktorunu alıyor bird tazminat davası açıyor.Burada erkuntun bir kusuru yok butun iş sadece traktoru kotulemek.
öyle diyorsan öyle olsun kardeşim canın sağolsun herkesin kullandıgı motor iyidir kimse benim motor kötü demez kolay kolay ama ben tümosan şikayet bölümünde eksilerini ver artılarını yazdım lütfen traktör önerirken daha düşünceli yaklaşalım en azından ben yandım başkası yanmasın mantıgını kullanalım saygılar aslan26

İyice araştır kafana yatanı al. Erkunt kullanmadım ama tümosan 8195 kullanıyorum 300 saatte. Çekiş dersen harbiden çekişli makine. Motoru bana göre kaliteli ama şanzıman defransiyel veya diğer aksamlar uzun ömürlü değil. Yada motor gücüne uygun değil veya traktörle uyumsuz. Carraro şanzıman kötü bir marka değil ama arıza çıkarıyor tümosanda. Benim tümosanda 250 saatten belli sorun var ikinci vites geçişlerinde. İlk başlar senkromeç arızası gibiydi ama şimdi motor soğukken birinci vitesten atmaya başladı. Servis sorun yok diyor, çocuk kandırır gibi saçma sapan gerekçeler uyduruyor. Söyleyecek laf bulamayınca da getir sökelim ama arıza çıkmaz büyük ihtimal diye aklımızı karıştırıyor. Güneydoğu servis yetkilisiyle görüştük güya bir ay önce gelip bakacaktı hala ses yok. Her neyse çok konuştum ama paran varsa ne bileyim italyan, ingiliz vb. kaliteli ital motorlara bak. Hiç kimsede çıkıp ülkene para kazandır falan demesin benim şimdiki aklım olsa küçüğünü alırdım ama ital makine alırdım. Ülkemin yatırımcısı beni kazıklıyor sonuçta.