Silecek Düşmanı Kedi :)

http://youtu.be/BpmzeQFjqos

1238307_598936423561641_5980551643247269423_n.jpg

10423356_598936533561630_5991429181340213700_n.jpg

10662076_598936593561624_2048142563794817149_o.jpg

Ynt: Silecek Düşmanı Kedi :)

Çok tatlı ismi ne?

Biraz uzun olacak ama okuyanlara teşekkürler şimdiden...

Askere gitmeden önceki yaşlarımda İzmir ' de bir arkadaşım kedi ile beraber yatar kalkardı...Dedim 'yahu kedi pistir onla yatılır mı?'

Haywanları sewerim, 50 km yol kat edip yolda araba çarpan köpeği üniwersitenin weterinerlik fakültesine götürmüşlüğüm, kasaptan aldığım payları sokaklarda kedi köpeklere paylaştırmışlığım war halen de oluyor...

Neyse 3-3,5 yıl kadar önce idi eski çiftliğe üst kata bir ew yaptırıyorum, altta çoban kalıyor, inşaat falan derken bende gidip gelmekten yoruluyorum bazen orada kalıyorum, mutfak amerikan salonla birleşik, ben aynı odada çek yatta uyuyorum....

Irzı kırık fare yattığım odadaki lawabonun borusunu kemirmiş yemiş bitirmiş bir gecede sabah çeşmeyi aç şır diye fayanslara su geliyor...

Neyse ilaç, zehir, kafes tuzak hiç bir şey fayda etmedi...Gittim bir arkadaşın mahallesinde yawru 3 kedi aldım getirdim...Ogünden sonra fare sorunu kökünden çözüldü...

Arkadaşa o lafı söylememim üzerinden, aradan 20 yıla yakın zaman geçti şu an en az Marttan Ekime kadar 20-25 kedi büyütüyorum....Hepsi Tekir isteyen eşe dostta sahiplendiriyorum...Daimi olarak ta 10 yakın kedim war damızlık :)

Aynı insanlardaki gibi değişik karakterlidirler, kedi köpek diyerek tek bir ırk cins canlı görmemek gerekiyor...Fırlaması war, hanfendisi war, beyefendisi war...

Hepsinin bir ismi war bundan dolayı bizde hanım isim koyma konusunda uzman sayılır :) Hanım bi tanesi bana benziyor diye adını da Murat koydu o derece seweriz...

Hele hepsinin anası war ki inanılmaz adı Lale, tuwaletini gider tuwalete yapar, yaparken yakalanırsa kafasını çewirir muhattap olmaz kimse ile...O derece mazlum, mahçup utangaç...

Kediler acaip akıllı, zeki, temiz haywanlar imiş...Hayatımın son 4 yılında öğrendim bunu...

Eskiye geri dönersek şu an haftalık yatak yorgan newresimleri değiştiriyor hanım, ortalama 4-5 kedi ile aynı yatakta yatıyorum, yaş fark etmez, büyük laf söylememek gerekiyor....Ama insanız elimizde değil...

Lütfen haywanlara iyi dawranalım, kapı önüne bir su dolu kap we yemek artıklarını daha uzağa koyalım ki sinek yaratmasın ama bazı sokak haywanları da onları yiyebilsin..

Sewmeyebilirsiniz, Dokunamayabilirsiniz ama asla zarar wermeyiniz...Haywanları sewmeyen insanları sewemez...
.