Arkadaşlar Acill

Arkadaşlar ineklerden birisi öğlenden beri sürekli bağırıyor, boğsak değil, neden olabilir? Tecrübeli arkadaşların bir fikri var mı? Birçok sebep olabilir ama başka bir hastalık belirtisi yok(şişme, ishal vb.) Zehirlenme gibi bir durum olabilir mi acaba ne yapmak gerekir

Ynt: Arkadaşlar Acill

ziymut link=topic=78001.msg922984#msg922984 date=1412021360' Alıntı:
Arkadaşlar ineklerden birisi öğlenden beri sürekli bağırıyor, boğsak değil, neden olabilir? Tecrübeli arkadaşların bir fikri var mı? Birçok sebep olabilir ama başka bir hastalık belirtisi yok(şişme, ishal vb.) Zehirlenme gibi bir durum olabilir mi acaba ne yapmak gerekir
danası fln varmıydı danasından mı ayrıdınız ?

Arkadaşlar öyle basit bilinen birşey değil, bir problem var ama anlayamadım.Bende yıllardır hayvan besliyorum ama bi gariplik var hayvanda, işkembe yer değiştirmesi olabilir mi acaba

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=78001.msg923003#msg923003 date=1412022940' Alıntı:
kadir benim bildiğim hasta hayvan pek canlı olmaz bağırmaz kolay kolay doğrumudur..
doğruda abi poşet veya bez yediği zaman deli gibi bağırıyo bağırsaklar iş görmeyince prostat olmuş adama dönüyo hayvan :D

genelde hayvanlar açken , susuz iken, kızgınlığında, yeni doğmuş bir hayvanın yavrusunu ayırdığınızda bağırır bence bu şıkları araştırmalısınız aklıma başka bişey gelmiyor.